Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kislányomat császárral...

A kislányomat császárral szültem hamarosan 4 hét mulva adok életet a második babának. Egy kicsit félek a szüléstől. Nem tudom mi lenne jobb a sima szülés vagy a császár?

Figyelt kérdés
Kérhetek véleményt főleg olyantol aki mindegyiken túl van? Előre is köszi.
2008. jún. 19. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
általában aki egyszer már császárral szült, nagy eséllyel fog másodszor is. A doki fogjaelbírálni a tágulás és a helyzet alapján, hogy sikerülne-e megszülni hüvelyi úton, ha nem akkor még az utolsó előtti pillanatban is lehet császár.
2008. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kisfiamat császárral szültem meg mert nem fordult be és a súlya is elég nagy volt. A kislányomnál engem is foglalkoztatott, hogy akkor mire számíthatok. Ő azonban rendesen befordult, a sebemmel is minden rendben volt odalent. Amikor a szülés beindult a lányommal, akkor a kórházban nem kaphattam gyorsítót az előző császár miatt, így aztán tágulgattam, ahogy tudtam. 12 óra kellett hozzá, hogy a kitolásig eljussunk és megszülessen a babánk, én akkor előszőr szülőnek számítottam, hiszen a fiam császáros volt. Eda-t kaptam, amitől még 20 percet aludni is tudtam, a dokim szerint ez szépen elsimította a méhszájat és így a baba nem feszült neki és nem nyomta meg a fejecskéjét a méhnyak. 3x kaptam, mert a kitolásnál már nem adnak, mert ugysem ér semmit sem. Egyetlenegy hátránya volt csak, hogy felkelni nem lehetett vele és eléggé el is zsibbadtam az ugyanolyan testhelyzetben fekvéstől. Ha a dokim így ajánlotta, hát én elfogadtam, mert nagyon-nagyon megbízom az orvosomban! Így sem volt egyszerű a helyzet, mert a végén a lányom csak nem akart kibújni, hát vákummmal kellett rásegíteni. Sokan tartanak tőle, pedig szerintem csak a szükséges rossz, ki lehet bírni, olyankor már mindegy, csak legyen kint a babuci!

Amikor császárral szültem, nekem az sem volt egyszerű, mert az anesztes nem jól érzéstelenített és bizony éreztem azt, amit nem kellett volna...A sebemmel sem volt utána minden rendben, mert begyulladt és kezelésre kellett járnom vele.

Amikor simán szültem, sajna az sem volt egyszerű a vákum miatt, mert a kitolás nagyon hosszúra sikeredett. Másnak gyorsabb és szerencsésebb a szülése, hamarabb túl van rajta. Nekem kicsit nehézkes és hosszú volt mind a kettő. DE MEGÉRTE! Van két egészséges gyermekem és nagyon boldog vagyok, hogy az Anyukájuk lehetek!

Amikor simán szültem, akkor amikor a lányom megszületett, akkor Apa elvágta a köldökzsinórt és a babát úgy ahogy volt, maszatosan rátették a pocimra! Csodálatos, semmivel össze nem hasonlítható élmény volt, ahogy rögtön a cicimet kereste. Maga volt a csoda! Míg élek, azt a pillanatot soha el nem fogom felejteni!


Én azt tudom neked tanácsolni, hogy bízz az orvosodban, ő tudni fogja, hogy mi a legjobb neked és a kisbabádnák és biztosan mindent el fog követni, hogy egészségesek legyetek mind a ketten! Ne félj a szüléstől! A fájdalom sajnos nem elkerülhető, mert császárnál akkor nem fáj, csak utána nehéz vele. Míg a sima szülésnél akkor nehéz, de utána a felépülés rohamosan rövidebb.

Nekem a gyerek között 19 hónap a különbség és rettegtem tőle, hogy nehogy császár legyen a második és nehogy szúrjanak. Végülis sima lett a második (így is szerettem volna) és szurtak is, de az is rendben volt. A szülés után pedig könnyebb volt, hiszen ott volt az én örökmozgó kis 19 hónaposom is aki mellett nem sokat tudtam a lábamat lógatni. Szülés után akkor nem volt segítségem, mégis meg tudtam oldani egyedül is a dolgokat.


Mindezek ellenére én a mai napig 100%-ig megbízok az orvosomban és nagy örömmel várom a harmadik kisbabánkat, aki eddig úgy néz ki, hogy kisfiú lesz.

A legjobbakt!

18 hetes kismami

2008. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nekem mindkettőben volt részem. Csak akkor valószínű,hogy megint császár lesz,ha valami olyan problémád volt az elsőnél is. Nem automatikus az első császár után a második is.

Nekem a nagyfiú faros volt ezért született császárral. Viszont a kicsi szépen beilleszkedett és mondta a doki,hogy természetes szülés lesz.

Én is féltem a szüléstől(szerintem nálam jobban senki nem félt :) ),de nagyon örülök neki,hogy ugy alakult.Én a sima szülés mellett voksolok. Igaz,hogy fájdalmasabb(nagyon),de a legcsodálatosabb dolog a világon. Örülök,hogy átélhettem.

Sőt a felépülés is sokkal jobb utánna.


Üdv:

36 hetes kismama

2008. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszi a válaszokat. Ha olvassátok még akkor leirom hogy azért császároztak meg mert a kislányom el volt akadva nem tudott behejezkedni a szülőcsatornába de amugy 14 órát vajudtam vele. Nagyjábol tudom hogy mire számitsak. Csak a kitolási szakasz nem volt meg. Biztos hogy nagy élmény lehet rendesen megszűlni a kisbabát azt is átélném. De azért egy kicsit félek. Mindenkinek szép és kellemes babavárást.
2008. jún. 19. 21:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Végül császár lett vagy sima szülés? Engem is császároztak kislányomnál szeretnénk mi is még babát de félek én is.

Bocs hogy kérdezek.

2010. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!