Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a szuleszno feladata?...

Mi a szuleszno feladata? Erdemes szulesznot is fogadni a doki melle? Vagy egyaltalan melyiket erdemesebb fogadni szulesznot vagy dokit?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor már kihúzható helyzetbe kerül a baba, ő segíti ki belőled. Az 1. terhességemnél csak dokim volt, szülésznőm nem. De az ügyeletes szülésznő nagyon kedves és rendes volt, mert végig ott volt velem, annak ellenére, hogy még az orvosi pihenőszobában is vajúdó anyuka volt... szóval sokan szültünk aznap. Kórház, ember és lehetőség függő a dolog. Dokit szerintem érdemes mindenképp, mert ha valami nagyon nagy gáz van, akkor ő az, aki azonnal megoperál, vagy közbeavatkozik. Szintén saját példa: a fogadott dokim nyomta ki belőlem az 1. babámat, mert magamtól nem tudtam volna megszülni. Szóval nagyon jó volt, hogy ő ott volt, mert az ügyeletes orvos ki tudja mikor jött volna megnézni. Ellenpélda az egyik barátnőm, aki ugyanabban a kórházban szült nemrég. Neki azt mondták, hogy akinek se fogadott orvosa és szülésnője sincs, azokra kiemelten figyelnek. Így is volt. Nagyon meg volt elégedve. Most várom a 2. babámat, fogadott dokim van, szülésznőm pedig azért, mert a férjem anyukája is ott dolgozik a kórházban és felkérte a szülésznőt, aki a legjobb barátnője, h vállaljon el engem. De egyébként én nem fogadtam volna most sem.
2013. jún. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a szülésznő van ott veled végig, az orvos pedig néha rád néz. Orvost azért jó fogadni mert akkor kicsit többet nézd rád mint amúgy tennék, valamint ha császárra kerül sor nem szerencsés ha egy hentes vág fel. Szülésznő ott ven veled végig, segít a vajúdásban, segít mindenben amire szükséged van, ha akarod szerez neked zenét vagy nagy labdát. Én általában jókat hallok a szülésznőkről, még akkor is ha nem voltak felfogadva, de ha megteheted akkor fogadj azt is. Van egyébként doki aki egy bizonyos szülésznővel dolgozik együtt mindig, tehát ha felkéred a dokit akkor ő hozza a "saját" szülésznőjét.
2013. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én fogadnék szülésznőt mindenképp,mert nagyon jó, hogy ott van végig.

Amikor én szültem, egy ismerős szülésznőt fogadtunk fel, aki a lélekjelenlétével is rengeteget segített nekünk. Tágított, hámozta a kisfiam fejéről a a méhszájat, simogatta, masszírozta a derekamat fájások közben. Rengeteget beszélgettünk teljesen más dolgokról, elterelte a figyelmet.Szóval én maximálisan meg voltam elégedve. Arról nem beszélvve, hogy ebédelni ment csak ki 10 percre, közben végig velünk volt. A doki kb 3szor jött be, fogadott volt, de nem nagyon pénzeltem előtte(max 3-szor adtam neki 5ezret). Viszont ennek ellenére rendesen viselkedett velünk. Aránylag gyors szülésem volt. Burokrepesztés után 3 óra alatt megvolt a kicsim.

Következő alkalommal sem tennék másként.

Szerintem érdemes fogadnod!

2013. jún. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A kórházi protokolltól függ, hogy mit csinál a szülésznő.

Fogadtam szülésznőt és orvost is. A szülésznő volt velem végig (amikor igényeltem), az orvos csak időnként jött a szülőszobába rámnézni. A végén pedig a szülésznő "vezényelt" hogy mit csináljak és a párom és a doki hogyan segítsenek.

Miután meglett a baba az orvos varrogatott és a szülésznő mosott le.

2013. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
# 4/4 vagyok - még kiegészítem: szülésznőt mindenképpen érdemes fogadni; ahol szültem, ott viszont csak úgy lehet, ha dokit is fogadsz...
2013. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!