Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 35 hetes vagyok, és nagyon...

35 hetes vagyok, és nagyon elkezdtem félni a szüléstől, ti is féltetek a vége felé?

Figyelt kérdés

Eddig egyáltalán nem féltem úgy voltam vele, hogy mindenki megcsinálja nekem miért ne menne...


Na de múlt hét kedden bekerültem a kórházba mert magas volt a vérnyomásom, (ami azóta tökéletes, szóval ki is engedtek eltávra, majd kedden kapok elvileg zárót is)

és mikor befektettek, akkor olyan közelinek tűnt az egész..


Még van hátra nagyjából 4-5 hét, ami elég sok, de mikor bent feküdtem és sorban szültek meg a lányok, hát kicsit betojtam... :D


Ráadásul a szobánk fölött van a szülőszoba mondanom sem kell, hogy végig hallottunk mindent, persze síri csendben hallgatóztunk :D, még azt is hallottuk amikor a baba felsírt.. :D


Hogyan tudnék felkészülni lelkileg, hogy bármikor mehetünk szülni?

Ha most elfolyna a magzatvizem tuti elbőgném magam a félelemtől :D


A legjobb, hogy eddig alig vártam a végét, most meg örülnék, ha minél tovább húznánk :D


Ti hogy készültetek fel erre, mindenki így érez a vége félé vagy csak én vagyok ilyen fosos?



35 hkm



2013. jún. 30. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Eleinte én is féltem,de már ennyi idôs terhesen mint te,már alig vártam,hogy a karjaimban tartsam a babámat.Hidd el,nem kell félni!Nekem 3 kicsi gyermekem van,ebbôl egy ikerpár,tehát kétszer szültem...,de még 1et bevállalunk.Szóval ne idegeskedj,gyorsan túl leszel rajta és nem is olyan vészes dolog a szülés...Sok sikert a babádhoz!
2013. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudsz felkészülni, és nem is lehet.

De nem baj:)


Nekem két gyerekem van, mindkettőt túlhordtam, be is fektettek a 42. hétre a kórházba, úgyhogy minden izgalmasból (magzatvízelfolyás, ámokfutás a kórházba stb) lemaradtam:) a végén mindkettő indított szülés lett, tudtuk, melyik nap, hány órakor kezdünk szülni.

Hát én egy hagyományos izgulósnak jobban örültem volna:)


Az elsőnél nem emlékszem, mikor kezdtem félni, de a másodiknál igen: reggel hatkor, az oxi bekötése előtt, már felvettem a kincstári hálóinget, és vártam a szülésznőt. Olyan vegytiszta rémület vett rajtam erőt, hogy azt hittem, elájulok. Hogy mégis hogy az istenbe gondoltam én, hogy ezt még egyszer végig tudom csinálni. Hát hülye vagyok???

Szerencsére tök jófej volt a szülésznőm, megkérdeztem, normális-e, hogy ennyire félek? nem emlékszem, mit mondott, csak arra, mennyire megnyugtató volt a jelenléte.


Úgyhogy az a végkövetkeztetésem, hogy teljesen normális a szülés előtti félelem, és az a fontos, hogy egy sziklaszilárd ember legyen melletted, aki a sarkára áll, ha kell.

2013. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én meg pont fordítva vagyok, mert eddig egyáltalán nem féltem, sőt! Nagy volt a szám! :) Most meg kisnyuszi lettem :D Egyébként már nagyon várom a kis lurkót szóval ez fog majd motiválni :D Köszönöm!
2013. jún. 30. 11:52
 4/10 A kérdező kommentje:

Ahol feküdtem, ott a terhespatológián azt hiszem majdnem mindenki szülésznő volt, egy két kivétellel, akik nővérkék..

Ez viszont nagyon pozitív csalódás volt, mert iszonyat kedvesek voltak, de komolyan, és még a dokik is :D Szóval ennyiből örülök, mert én valami másra számítottam..

Nekem volt tőlük egy félelmem, de ez most mondjuk sokat segített! :)

2013. jún. 30. 11:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Én már a terhességem eleje óta nagyon féltem a szüléstől..a vége felé meg majdnem hogy rettegtem tőle..kavarogtak bennem az érzések,mert egyik pillanatban azt mondtam,hogy menjünk már végre szülni mert már látni akarom a fiamat,a másikban meg toltam volna még odébb a terhesség végét.Az itteni(városi)nőgyógyász tartott nekem 36 hetesen tanácsadást..hát mit ne mondjak..nem hogy bátorított volna,hogy minden rendben lesz majd,hanem még megfélemlített,mert olyanokat mondott,hogy a vajúdásnál nem leszek majd észnél,hanem önkívületi állapotban leszek és mire eljön majd a kitolási szakasz majd szinte már könyörögni fogok azért,hogy kiszedjék belőle a gyereket.Mivel első babám volt a kisfiam én szépen el is hittem neki és mégjobban fostam..aztán ugyan ehhez az orvoshoz mentem 38 hetesen UH-ra,ahol olyan nagy BPD-t mért,hogy mondta,hogy kapaszkodhatok majd az ágy szélébe szülésnél.

Szóval én teljesen be voltam szarasztva.Aztán szülés előtt 4 nappal be kellett feküdnöm a kórházba(tágulási vérzés,és rossz NST eredmény miatt),akkor már nagyon közelinek éreztem én is a végét,persze én már akkor a 40.hétben voltam.De akkor már nem féltem annyira.Én nagyon félős és ideges típus vagyok,félek minden újtól,de ahogy befeküdtem a kórházba,nyugodtság öntött el,mert tudtam,hogy onnan már nem egyedül megyek haza,és tudtam,hogy csak napok-jobb esetben órák választanak el attól,hogy a kezemben tarthassam a kisfiamat,és ez olyan erőt és bátorságot adott,hogy el sem tudom mondani.Amikor pedig felkerültem a szülőszobára,ott már nem igazán foglalkoztam azzal,hogy most félek-e vagy sem,ott már csak csináltam amit kellett..próbáltam minden egyes fájást átvészelni a legjobb tudásom szerint,és türelemmel viseltem az egész vajúdást.Igazából valamilyen szinten tényleg igaza lett a dokinak,mert tényleg szinte önkívületi állapotba kerültem,de nem a fájdalomtól,hanem azért mert szívtam a gázt amitől szó szerint lezsibbadt az agyam,és nem bírtam már gondolkodni sem.Aztán a kitolásnál már tényleg nem azzal foglalkozol,hogy jaj te félsz,hanem csinálod amit az orvos meg a szülésznő mond,és arra gondolsz,hogy mindjárt vége a fájdalomnak és végre először pillanthatod meg a babádat és hallhatod őt felsírni!!

Nekem az egész szülés(ahhoz képest,hogy be lettem ijesztve)nagyon kellemes élményként marat meg nekem,és amíg csak élek emlékezni fogok arra,hogy milyen hatalmas öröm volt hallani felsírni a kisfiamat és először adni neki puszit :) Úgyhogy én kellemesen csalódtam a szülésben,mert sokkal-de sokkal rosszabbra és fájdalmasabbra számítottam. :)

Ne félj tőle te sem,a végeredmény lebegjen a szemed előtt és bátran indulj neki,hogy igenis megtudom én is csinálni csak úgy mint bárki más!!! :)

Bocsi,hogy hosszúra sikerült a válaszom!

Könnyű szülést kívánok neked minimális fájdalommal! :)


2 hós kisfiú anyukája

2013. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :) Mintha csak a saját storymat olvastam volna :D Nekem is nagy Bpd-t mértek.. :D nagyon nagyot, szóval ettől is tartok picit, mert ugye ez még nőni fog :D

Egyébként mikor megnézek egy szülős videót, mikor odateszik az anyuka mellkasára a babát, hát elmúlik minden félelmem, csak sírni tudok, hogy majd nemsoká én is ott leszek és megfoghatom a picikémet :)

2013. jún. 30. 14:25
 7/10 anonim ***** válasza:

És átélni teljesen más lesz amit most még csak videón nézel,mert azt,amikor a babádat a hasadra teszik és először adhatsz neki puszit átélni a világ legcsodálatosabb dolga!!Semmi nincs ami felülmúlhatná.Bennem még most is úgy él,mintha ma szültem volna meg. :)

Egyébként meg a BPD-je még sem lett nagy,mert a 38 hetes Uh-on 96 mm-t mértek,és teljesen átlagos,35 centis fejkörfogattal született a kisfiam,szóval nem volt nagy :)


Az anyuka voltam.

2013. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem 34 hetesen mértek 94 mmm-t hát majd kíváncsi leszek :D
2013. jún. 30. 15:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Én teherbe esni se mertem, annyira féltem a szüléstől. Megjelent 2 ősz hajszálam, ettől bepánikoltam, hogy kifutok az időből. Most 11 hetes vagyok, és szándékosan nem gondolok a szülésre. Majd ha oda jutunk. A szülésfelkészítőről azt hallottam, hogy csak paráztatják a kismamákat, úgyhogy én nem is fogok rá menni, fogadok egy szülésznőt, és őt kérem meg, hogy mondja el, mi várható.
2013. jún. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én nem fogadtam senkit, és pont emiatt tartottam is a fogadtatástól, de mondom nagyon pozitívan csalódtam :D Annyira kedvesek voltak, hogy ha fizetnék se tudtak volna kedvesebbek lenni...

Tanfolyamra én se megyek egyébként... Van egy ismerősöm a csecsemőosztályon Ő hívott a szülés napján egy pár előadásra, az nekem elég volt :D

2013. jún. 30. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!