Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mennyi idővel...

Császár után mennyi idővel lehet valamit sportolni? És mit mozoghatok?

Figyelt kérdés

A dokim azt ajánlotta, hogy fél évig lehetőleg semmit ne csináljak.

Császár után mennyi idővel megy le a plussz? Vagy teljesen le sem megy? Most 2,5 hónapja szültem. Igaz enni is jól eszem, mert szénhidrát kell a tejtermelésnek. Már nem is tudom mit csináljak, nem mertem gyümiket enni a görcsös baba miatt, sportolni nem lehet. elérem majd legalább azt a súlyomat ami voltam terhesség előtt?


2008. jún. 26. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
minden nö a maga modján adja le a kilókat... én már 6 hónapja szültem és még egy kilo sem ment le :D nekem is császárom volt, és amikor éreztem hogy jol vagyok, mindent csinálhattam ez olyan kb 2-3 hónap. de amig szoptatsz, ne sürgesd a fogyát... mert ha jól eszel és egy kicsit sportolsz, ne aggódj le adod :)
2008. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én három császáron vagyok túl, és az első kettő után 1 évvel mentem teljesen vissza. Igaz a középső után elkezdtem komolyan futni (6 hónapos kora után), és a maratonra készültem, amiből sajnos csak a 30 kilométeres távra neveztem be. Most újból elkezdtem edzeni, 6 hónapos a babó, de nagyon fokozatosan, mert még naponta 4-5-ször szopik.

Ha aggódsz a tej miatt, akkor kicsit később kezd a tornát, de a napi gyors, intenzív séta, legalább 1 órán keresztül nagyon jót tesz, és formába hoz addigra, mire elkezdenéd az igazi tornát. Én azt tapasztaltam, hogy a legtöbb anyuka teljesen visszafogyott a szülés után. Mellesleg a mozgás endorfinokat szabadít fel, úgyhogy a depi is hamarabb elmúlik egy jó séta után:) Sok sikert!

2008. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én decemberben szültem -császárral- , és februárban kezdtem a tornát de először csak 2db felüléssel. Aztán úgy növeltem ennek a számát, hogy ne legyen megeröltető! Már nincs rajtam plusz kiló, de fontos a fokozatosság. Aztán ha már nem fáj, lehet intenzíven csinálni... (Én sétáltam is mellette)
2008. jún. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az a problémám, hogy a séta eléggé kimarad a programunkból, mert van egy kert ahol mindig árnyékban lehet a baba, ráadásul 2-3 óránként nem kell hazarohanni szoptatni ebben a nagy melegben. Szóval jobbnak ítéltem oda kimenni, főleg amíg még este 6kor is nagy meleg van. Ezért hiányzik nagyon a mozgás, gondoltam talán tornázhatnék már valamit. Egyik császáros ismerősőm mondta, hogy neki nagyon megdagadtak a mellei a futástól.

Ma du.készülünk sétálni, már nagyon várom. Rem.összejön és ha nem túl meleg a babónak és én is bírom, akkor egy két nap kertet kicserélünk sétára :-)

2008. jún. 27. 07:44
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is ugyenez a problémám,szintén elég sok maardt rajtam,ugyanigy kert miatt séta sem nagyon megy.szobabiciklizni lehet már 6hét után,azt megprobálhatod.
2008. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!