Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik simán szültek, mekkora...

Akik simán szültek, mekkora súllyal/cm-el született a babájuk és mennyire volt nehéz szülés? Mennyit vajúdtak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 14:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

1. baba: 3 kg 56 cm, fájt de bírható volt. 3 óra volt nehéz, ebbõl is az utolsó 1 óra.

2. szülésemnél rosszabb volt, nem tágultam, kaptam oxit, ezért kértem EDA-t. 3,5 kg, 55cm. 6 óra volt.

2013. júl. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37. héten született a lányom 2750 grammal és 49 cm-vel. Nagyon vékony alkat vagyok, keskeny csípővel. A magzatvíz elfolyása után jöttek a fájások, és másfél óra alatt meglett a kislányom. A vajúdás 1 és negyed óra volt, 15 perc volt a kitolás! Nagyon gyorsan jött a lányom :)
2013. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

1baba 4050g 59cm vákumos gázt szivtam 2,5 ora vágtak varrtak

2baba 4200gramm 60cm vágás varrat nélkül 2ora

3baba 3740g 56 cm vágás varrat nélkül 1,5 ora

4 baba van még vissza 26 nap :)

2013. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

1. baba 3150 gr 49 cm 4 óra alatt....az utolsó egy óra nagyon fájdalmas volt, kitolás már megkönnyebbülés....összeségében könnyen ment


2. baba 3650 gr 53 cm 3 óra alatt....szintén az utolsó egy óra volt nagyon nehéz, a kitolás kicsit fájt mert nagy feje volt....

2013. júl. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ikreket szültem, 9 óra volt pont, addig végig oxitocint kaptam. Brutális volt... az egekbe emelték az adagot és a fájásmérő minden fájásnál kiakadt egy kicsit hosszabb időre:)

Amúgy 40.-dik héten szültem, 3150 és 3450 grammosak voltak a fiúk, 53 és 55 centivel. 2 méhlepény volt, külön táplálódtak tehát, amire volt is idejük ugyebár:)

2013. júl. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
3. babát pedig 1 hét múlva megírom....előző voltam
2013. júl. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A lányom 4150 g és 58 cm volt, összességében 5 órát töltöttem a szülészeten (plusz a 2 óra megfigyelés utána). Tehát ebben már benne volt az előkészítés is, viszont kaptam oxitocint is. Az utolsó 1,5 óra volt a brutális, akkor azt hitten belepusztulok, csak azt kívántam legyen már vége, de már azonnal. :)

Így utólag viszont szép emlék, most 16 hónapos a nagylány :)

2013. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Lányom 3300gramm volt, 51 cm.

Hát, csajok, nagyon irigyellek ám benneteket. Én 18 óráig vajúdtam, pedig már mindent csináltak velem, labda, stb. Az epidurált meg szerintem rosszul adhatták be vagy nem tudom, mert egyáltalán nem éreztem, a nővér meg csak legyintett, hogy majd hatni fog. Ahha...

Tolás egy-másfél óra lehetett, de közben majdnem elaludtam, hajnal volt és szó szerint megőrültem a fáradtságtól és a fájdalomtól.

Bocsánat a szóért, de borzalmas volt. Csak másnap tudtam kigyönyörködni magam a babámban úgy igazán, éberen. A szülőszobában kivették a kezemből, mert attól féltek, leejtem, olyan kótyagos vagyok.

Nem szülök többet :)

2013. júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
3900 grammal és 55 cm-el született a fiam. Rövid, de nehéz szülés volt. Gyorsan kitágultam (3 óra alatt), azt mondták kb. 20 perc és megvan a baba. Nem így lett, 3 órás volt a kitolási szakasz is. Rátekeredett a fiamra a köldökzsinór, mindig visszahúzta, végül fogóval segítettek neki megszületni.
2013. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Első babám, 38 hetesen 0 naposan született. Este 11-kor jöttek a fájások. Az ügyeletes nővér meg sem akart vizsgálni, haza akart küldeni, úgy sem lesz baba, majd csak másnap ilyenkor. Aztán végülis leültem a padra a kórházba, mert nagyon fájt, jött egy fiatal nővérke, láthatta rajtam hogy mennyire kínlódok, belém karolt és felvitt a vizsgálóba, 4 cm-re voltam tág. Mire felvittek a 4. emeletre a szülészetre már 8 cm-re voltam kinyílva (kb 5 perc alatt). Valamivel több mint 3 óra alatt szültem meg. De borzasztóan fájt. Érzéstelenítést nem kaptam, mert nem volt rá idő.

3300 grammal és 54 centivel született a kislányom. Nagyon nehéz volt, de legalább rövid. A fájdalom elvette az eszem teljesen.

Második baba: 2 év múlva esedékes.:)

2013. júl. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!