Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben mondani fogják...

Szülés közben mondani fogják végig, hogy éppen mikor hogyan vegyek levegőt? Belehet azt olyankor könnyen tartani, vagy csak nagyon nehezen? Ti, hogyan gyakoroltok?

Figyelt kérdés

Én olvasom a szüléssel kapcsolatos könyveket, s ezekben szó van a légzésről meg a lazításról is, de olyan hihetetlennek tűnik, hogy vajúdás közben ezt be tudom tartani. Még itthon sem tudok teljesen ellazulni!Hát akkor ha már fájásaim is vannak?!

Orron vagy szájon kell venni a levegőt?


2009. okt. 25. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem a szülésznő mondta mindig a fájásoknál, hogy úgy vegyem a levegőt, mintha a levest fújnám. Aztán amikor vége lett a fájásnak, mindig szólt hogy lazuljak el, mert néha még akkor is szorítottam az ágyat vagy a párom kezét:) De burokrepesztés után, mikor bedurvultak a fájások, már nem úgy vettem a levegőt, örültem ha túléltem egy-egy fájást, nem foglalkoztam ezzel, és már a szülésznő sem mondogatta, csak hogy ha elmúlik lazuljak el. Hát nem volt nehéz ellazulni, mégha csak 1 perc is volt a szünet. Ne aggódj, rá fogsz érezni, hogy neked hogy a legjobb, és biztos segítenek majd a szülésznők.

Könnyű szülést!

2 hetes kisbaba anyukája:)

2009. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A szülésznő nagyon sokat számít! Általában melletted állnak és segítenek a levegőzésben. De ahogy az első válaszoló is írta, a burokrepesztés és a melegvíz (kád) után, örülni fogsz, ha egyáltalán észer fogod venni a fájás végét. Én akkor is próbáltam azért a "gyertyát fújogatni" mert amikor 1-2x elengedtem magam és kiabáltam, egyáltalán nem volt jobb, sőtt elöntött valami pánik érzés is. Szóval mindenképp figyel a szülésznőre és a leves/gyerty fújogatásra. :)

Viszont vannak előkészítő tanfolyamok, amikre elmehetsz, és ott begyakorolhatod egy kicsit a légzési technikákat. Ez főleg 1x szüléskor nagy sgítség, mert akkor még ismeretlen talajra lép az ember és kissé elveszve érezheti magát.

Gyors szülés és sok boldoságot ívánok.

(2gy anya)

2009. okt. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, engem is érdekelt! ;)
2009. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ügyeleten szültem, kétszer, két különböző helyen. Mindkétszer végig segítettek, mindig mondták, hogy mikor mit csináljak. Eredmény: vágás és repedés nélkül 4 kg fölötti gyermekek :)

Magamtól nem tudtam volna, hogy vegyem a levegőt, stb, még másodjára sem!

2009. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindig mondta a doki és a szülésznő, hogy mikor vegyem a levegőt, mikor nyomjak, mikor mit csináljak.

Sajnos a tolófájásoknál elrontottam, mert ott összeszorított fogsorral kellett volna nyomni, de én mindig nyitott szájjal kiabáltam helyette. Így 2-3 tolófájás helyett lett vagy 4-5.

Hiába mondták mit csináljak, nem éreztem rá, végül a doki befogta a számat a tenyerével :) (köszönöm neki, még most itt ott lennénk különben)

Legközelebb már tudni fogom :)

2009. okt. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem szülés közben csak annyit mondott a doki és a szülésznő, hogy jön a fájás, nagy levegő, bent tart és nyom...

Én fájásokat nem éreztem, így úgy vettem a levegőt, ahogy normál állapotban.

2009. okt. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálam szülésnél a főnövér a doki és a szülésznő volt bennt!Iszonyatos derékfájásom volt,és ugyvolt h apás szülés lessz de én meggondoltam magam!Igy a főnvér tartotta a fejem és mondta hogy mikor vegyek levegőt és mikor fujjam ki mikor nyomjak a doki meg csak árasztotta magábol a poénokat!:DBe fogod tudni tartani ne félj!Én is azt hittem hogy nem!
2009. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok és még eggy nagyon jó tanács :Kiabálni nem szabad és fölöslegesen szorongatni az ágyat mert attól el megy az energiád!Én még a félperces fájások közt is pihentem mert csukott szemmel pedig azt hittem megőrülök és nem fogja birni az erőm!Kitartás!6 hós nagylegény anyukája
2009. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát én is izgulok, hogy eszembe fog-e jutni, hogy vegyem a levegőt! Én dvd-ről tanulgatok! Az van rajta, hogy a tolófájásnál hirtelen hasba kell venni a levegőt és utána nyomni, majd gyorsan kifújni és újra beszívni, utána újból nyomni! Ezt addig kell folytatni amég meg nem születik a baba! Előtte viszont a fájásoknál 4-ig kell számolni amikor beszívod a levegőt és 5-ig amikor kifújod! Kifújás közben H hangot kell hallatni! Illetve van olyan is, hogy 4-ig beszívod egy kicsit kifújod, majd a többi levegővel pihegsz (leves fújás stb...). Hát nem tudom mennyire érthető ez az egész, elég zűrösen tudtam csak leírni! Egyébként orron kell beszívni és szájjon át kifújni!
2009. okt. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia

Én 6 órát töltöttem a szülőszobán végig mellettem volt a szülésznő,orvos,ápolónő mert mikor beérkeztem azt mondták max fél óra és meglesz szóval folyamatosan készültünk a dologra így 10 percenként elmondták a 6 óra alatt :nyomatásnál nagy levegő.. bent tart... nem beszél,nem nyög,nem kiabál,lefele koncentrál és erősen kakil....dokival a hasamon 2. nyomásra megvolt. A fájásos időszakkal nem volt gond mert hamar kitapasztaltam,hogy kell jól venni a levegőt.

2009. okt. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!