Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, akik császárral...

Anyukák, akik császárral szültetek, a kórházból való távozás után, hogy tudtátok ellátni a picit? Mennyire ment egyedül, vagy mennyi ideig kellett segítség, pl emelgetésben?

Figyelt kérdés

2013. szept. 5. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Nekem nem kellett segítség, nagyon jól viseltem, igazából nem is fájt. Csak a kórházban volt rossz az első nap, de addig a babát sem adták oda. Persze boltba nem én jártam, meg nem tologattam a bútorokat, de a babát simán emelgettem.
2013. szept. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ment volna egyedul is, de nagyon jo volt, hogy ott volt anyukam egy hetig es szinte mindent megcsinalt es a ferjem is. Igy tudtam pihenni, nagyon nagy segitseg, mert egyedul nehez lett volna, de minden megoldhato.
2013. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt gond otthon, már a kórházban én láttam el, a műtét másnapján már velem volt a baba. Az első pár napban érzékeny volt a seb, de kibírható. Az első felkelés volt kegyetlen.
2013. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az első szülésem SOS császár volt, utána nagyon kellett a segítség, mert még 2 hónappal utána sem tudtam pl. egyedül kikelni az ágyból.

A második sima császármetszés lett, és olyan volt, mintha semmi nem történt volna. Egy héttel a műtét után már a 4 és fél éves fiammal szaladtam a nagy hóban.

2013. szept. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt segítségem, de igazából én láttam el a babámat, nem volt olyan vészes mint amilyennek elmondták, vagy leírták.. Fájt igen borzasztóan (első felkelés) de kibírható volt :) én egyszerűen nem tudtam feküdni egész nap (mármint úgy értem hogy pihenni) csináltam a dolgom ha kellett ha nem :) persze semmi hirtelen mozdulat meg ilyenek.
2013. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12 óra múlva velem volt a fiam végig, itthon anyukám segített 2 hétig, csak a Manóval kellett foglalkoznom. Nekem az egyedüllét a babával sokkal nyomasztóbb volt lelkileg, mint fizikailag. Fizikailag hamar felépültem 2 hét után már vérzésem sem volt, a sebemet nem is éreztem. De az egyedüllét egy pici babával.....nekem sokk volt. Nem is lesz tesó. Mindent meg tudtam csinálni.
2013. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm csajok, aranyosak vagytok, hogy válaszoltatok.

Még nem tudom mi lesz a kimenetele, de kicsit félek megmondom őszintén, mert külföldön élünk, és nem iagazán lenne segítségem. Utolsó megértelek, én is félek az egyedülléttől. Férjem reggeltől estig dolgozik, eddig én is, ez le is kötötte a mindennapjaimat, de a magánytól egyedül a picurral...félek, ez van.

2013. szept. 5. 13:34
 8/14 anonim ***** válasza:

Az elsőből nehezebben épültem fel, de nem kellett segítség a babához. Egyszer volt, hogy szoptatás után nem tudtam felállni a fotelból, akkor egy darabig ücsörögtem, másnapra meg kicseréltettem székre.:)

A másodiknál semmi nem volt, a 10 kilós babakocsit is be bírtam tenni a csomagtartóba. Sokkal könnyebb volt.

2013. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy egy pici babával hogy lehet magányos egy újdonsült anya? Ne izgulj kedves kérdező, ez nem fog megtörténni, mert minden pillanat élvezetes, izgalmas lesz!
2013. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Első gyerek után kb. 2-3 hétig mozogtam nehezebben, de ellátam. A kórházban a z őrzőből kikerülve már velem volt éjjal-nappal. 2. terhességem ikrekkel császároztak, 4. napon itthon voltunk ,de semmi bajom nem volt, mai napig nem értem, hogy miért nem fájt a hegem. A kórházban is csak a gerincem fájt
2013. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!