Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, akik császárral...

Anyukák, akik császárral szültetek, a kórházból való távozás után, hogy tudtátok ellátni a picit? Mennyire ment egyedül, vagy mennyi ideig kellett segítség, pl emelgetésben?

Figyelt kérdés

2013. szept. 5. 09:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az egyedül az nem túl jó kifejezés, mert ott a pici baba, de ha valaki korábban olyan életet élt, hogy akkor és azt csinált amit és amikor akart, a munkája volt a hobbija is és persze más is, annak sokszor nehéz elfogadni egy ekkora változást az életében. Én a mai napig egyedül vagyok hétköznap este 6-7-ig, reggel még alszunk, amikor elmegy a férjem, és nekem kell hetente 2-3 nap 1-2 óra, amikor azt csinálhatok, amihez kedvem van, nem magam miatt, hanem, hogy bírjam a hét minden napján. Szerintem lelkileg nehezebb, mint fizikailag: nincs kihez szólnod egész nap, mármint akivel érdemben tudsz beszélgetni (a többi kismamát hagyjuk, mert persze élmény a gyerkőcökről beszélgetni, de sokszor szívesen beszélgetnék másról is....)szóval nekem nem sok kellett, hogy totál beforduljak....tavaly júliusban született a fiam, dög meleg volt, sehova nem lehetett menni, csak este....
2013. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Tök egyedül csináltam végig. Ikreimet az első pillanattól emelgetem :) Csak az 5 évesemet nem emelgettem, pedig nagyon szerette volna, örült, hogy végre hazajöttünk.
2013. szept. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Az lányomat simán szültem, ott a szülést követő 3. órában már nem volt semmi gondom, egyedül mentem wc-re stb...


A fiammal viszont SOS császárom volt, először érzéstelenítettek, az valamiért nálam nem hatott megfelelően, ezért elaltattak. Szülés utána második nap tudtam csak elmenni a mosdóba, de úgy hogy alig értem vissza az ágyamhoz annyira rosszul voltam! Szédülés, hányinger stb...! sok vért veszítettem, ezért kaptam transzfúziót. mikor hazaengedtek a kórházból alig tudtam megfogni a fiamat! Éjjel a férjem hozta oda hozzám szoptatni kb egy hétig még, fürdetni is ő fürdette! Szörnyű érzés volt hogy nem tudom teljes mértékben ellátni.Főleg úgy hogy a lányomnál semmi gond nem volt!Ami napig mikor erre gondolok rossz érzés fog el pedig már 19 hónapos! Ami viszont jó hogy a heggel semmi bajom nem volt, egyáltalán nem fájt, és a varratszedést se éreztem, olyan volt mintha csikiznék a hasam! :)

2013. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A picit el tudtam látni,majdnem teljesen egyedül a fürösztésnél segítettek,mert viszonylag nagy 4 kg-os babám született.A házimunkából megkíméltek nagyon is :D de ha nem lett volna segtíség akkor megoldom magam is.
2013. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!