Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 30+4 hetesen voltam ultrahango...

30+4 hetesen voltam ultrahangon. A doki azt mondta a méretek alapján 31+6 hetesnek látja. Ez a szülés várható napjánál jelent valamit. Február 05-re vagyok kiírva . Várható, hogy előbb meglesz? Vagy csak a baba nagyobb?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindig nagyobb volt a babám az ultrahangos becsülésnél 2-3 héttel a valódi korához képest. Április 13.-ra voltam kiírva, de én tudtam mikor volt peteérésem és ahoz képest március 28-ra vártam a baba születését. Be is mentem aznap a kórházba, mert voltak fájásaim, megvizsgált a doki, 1 újnyira kivoltam tágulva. Április 1-én meg is született. A doki szerinti kiírás is +- 2 hét, mert nem tudják pontosan a megtermékenyülés napját. De ha te tudod mikor volt peteérésed, akkor ki tudod számolni, mert megtermékenyüléstől 38 hét mulva jön a szülés.Peteérés kb 3-4 napig tart, így pár nap késéssel, de naggyából pontos időt tudsz kiszámolni.
2009. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem nem mérvadó. A gépek a méretek alapján számolnak. Ha az egyik héten gyorsabban nő a baba, akkor a gép nagyobbnak számolja, ergo közelebb hozza a szülés időpontját. Ha a másik uh-ra lassabban nőtt, akkor kisebbnek méri a hét és megint másik időpontot dob ki. Az sztk-s gép nálunk pl. rendszeresen egy héttel nagyobbnak méri a babámat, mint amekkora. Én jan. 25-re vagyok kiírva, de a méretek alapján jósoltak már nekem is febr. 5-ét. Az számít, hogy mikor töltöd a 40. hetet.

Egyébként mindig jöhet hamarabb, nem szentírás, hogy akkor jön, amikorra ki vagy írva. A 36. héttől már nyugodtan várhatod.

32 hetes kismami

2009. dec. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szept. 19-re voltam kiírva utolsó menstruáció alapján. Az uh-nál mondtak szept. 6-át is. A 36. héten 3570 g volt a babám becsült súlya, ehhez képest 40+3-ra szültem meg szept. 22-én 3220 grammal. Szóval az uh egyáltalán nem szentírás. Boldog babavárást!
2009. dec. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alig néhány baba születik a kiírás napján, tehát az a kb. 1 hét semmit nem számít! Én az elsőt túlhordtam, a második hamarabb jött. A kiírás csak egy kb. időpont. Január vége-február elejére számíthatsz rá, de ki tudja.. :) 2-3-4 hét eltérés is belefér.
2009. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még van időm, de már kezdek izgulni, és nagyon várom a babát!!!!
2009. dec. 9. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!