Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Képben voltatok végig szülésko...

Képben voltatok végig szüléskor? Milyen pozicióba szültetek? (gugolva, üllve, fekve, vizbe. )

Figyelt kérdés

Mennyire tudtátok kontrolálni magatok(sikongatás, nyögdécselés:)) én elterveztem hogy nem fogok hangoskodni, de mi van ha nem tudom majd megállni?:))

Hogy sikerült gátvédelemmel szülnötök ? van ezzel kapcsolatban valami jó tanácsotok ?


2010. jan. 5. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak a szülésből részek amire nem emlékszem.Pedig nem voltam elkábítva sem, és el sem ájultam!Pl nemtudom hogy feküdtem fel az ágyra, hogy szedték szét alattam, mikor vették le a hálóingem!ilyenek!A sikongatásról annyit hogy hagyják, mert erőt veszítesz vele!Csukott szájjal, csukott szemmel kell nyomni akkor a benned lévő levegő segítségével tudod az izmaiddal kipréselni a babát!Én 2 tolófájás közt beszélgettem a dokkival, ezerrel adta a tanácsokat hogy mit csináljak!A vajúdás közbeni hangoskodásra nem emlékszem!Én azt hittem csendben vagyok, de a párom azt mondta az atjón kívül hallotta hogy jajgatok !Nekem ez nem tünt föl akkor!Gátmetszéssel szültem nem gátvédelemmel!A metszést nem is éreztem csak nyomás közben láttam a doki kezében az ollót hogy odanyúl vele!
2010. jan. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen,kepben voltam vegig.

Feküdve vajudtam,meg szültem,persze mindig valtogattam az oldalamat.

Hol balra hol jobbra hol haton feküdtem.

ägyon.

Kiabaltm,vagyis nem atkozodtam:)de volt hogy nagyon hangosan jajgattam,elötte hozzatettem:elnezest,de jobban esik igy.A dokinak semmi baja nem volt vele:)

Nekem gatmetszes volt,utolso percig nem akartak ,de en kertem a dokit,hogy na akkor keem szepen vagjon ,mert tudom hogy maskepp nem fog sikerülni:)

Megvagott 10 perc kinnt volt a baba.

2010. jan. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, állva vajúdtam, háton fekve szültem!
2010. jan. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nekem vannak olyan részek amire nem emlékszem,de nagyjából képben voltam/vagyok róla.Állva vajúdtam,háton fekve szültem,gátmetszéssel,de ezt az érzéstelenítő injekció és a fájás miatt nem éreztem,én is csak az ollót láttam.Kiabálni nem kiabáltam,de nyögdécseltem és jajgattam(meg azt mondogattam,hogy nagyon fáradt és szomjas vagyok és,hogy meghalok:(),de persze nem így lett,minden oké volt.Két fájás között,a párommal és a szülésznővel beszélgettünk,a kitolásnál:a doki és a szülésznő adta az instrukciókat,hogy mit hogyan,felhúzod a lábad,nagylevegő-kifúj,csukd be a szemed és nyomj.Hú,én mindig vmit elfelejtettem,hol a szemem volt nyitva,hol nem fújtam a levegőt,de segítettek,aranyosak voltak(nekem ez a rész 2.5órán át tartott,az egész 21óra volt:(.Nagyon nehéz volt,de megérte.Azóta már 16hónapos lett a kisfiam,és ő a legjobb dolog az életünkben:D

Üdv.Könnyű és gyors szülést kívánok,és addig is boldog babavárást:)

2010. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én sétálgattam,aztán bekötötték infúzión az oxitocint,1 órát feküdtem a hátamon majd mondta a doki,hogy jó lenne ha újra sétálnék,de a fájások miatt inkább maradtam a hátamon fekve. A fájás tényleg fáj,de tudtam,hogy azzal nem lesz könnyebb ha hangoskodok és inkább a levegő vételre figyeltem. Gátvédelemmel nem ment volna,még belül is kellet varrni,nah akkor jajgattam.

Minden pillanatra emlékszem.

2010. jan. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ültem, jöttem-mentem, aztán úgy 15 óra után lefeküdtem, mert hogy már egy átvirrasztott éjszaka volt mögöttem...az epidurális után kész Hawaii volt, csak arra kellett figyelnem, mit vezényelnek, onnantól fogva nevetgéltünk. A legelején vannak homályos foltok, pl. gőzöm sincs, hogy burkot repesztettek-e, gátmetszés volt, de nem nagy ügy, inkább utána volt szar, nem a varrás, hanem a felépülés.
2010. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem kiabáltam, csupán az epidurálisig percenként közöltem, hogy meghalok.
2010. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

képben voltam végig szüléskor.

vajúdásnál: sétáltam, tusoltam és labdán ültem, beszélgettem

Szülés: fekve lábakat fent. szem száj csukva és nyomni. a doki mondta hogy mit csináljak. két fájás között ittam és mondták, hogy mi következik.

nem sikongattam, és nem is üvöltettem. Ezt utólag is megkérdeztem a szülésznőmet és a férjemet is.

Gátvédelemmel szültem amit a szülésznőmnek köszönhetek( fogadott volt).

De a végén egy ici picit kellett vágni, amit nem éreztem. de ezt egy varrattal varrtak össze!

Amikor megszületett apa elvágta a köldökzsinórt, majd a mellkasomra tették a kisfiam.

este 11 kor ment el a magzatvíz és 00:18 perckor megszületett a kisfiam!

semmi érzéstelenítést nem kaptam, és az első szülésem volt!

Remélem nem hagytam ki semmit.

2010. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, A sikongatasokat azert probald elkerulni. Terhes jogan megtanultam, hogy az arc izmai es a gatizmok kozott nagyon nagy az osszekottetes, konkretan ha az arcod izmai gorcsben vannak mert sikitasz, akkor nem tagulsz mert a gatizmok is gorcsbe randulnak. Ezert vegzunk kulonbozo gyakorlatokat, pl hosszu kilelegzeskor A, O, U hangokat adunk laza arcizmokkal hangosan. A masik trukk a sikitas helyett pedig a csukott szajjal, orron keresztuli kilelegzes a hatso szajpadlas felol, mintha horkolni akarnal. (Viktoria legzes) Elalvas elott kozvetlenul mindig ezt csinalja mindenki.. Gyakorolni kell persze szules elott, mert a testednek ezt rutinszeruen kell majd csinalnia, nem az esz fog iranyitani. A parod ha bent lesz, tudja melletted ezt csinalni, es akkor te is abbahagyod a sikitast es atvaltasz.

Szoritok Neked!

37+5 km

2010. jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a vajúdást otthon lerendeztem, mint utólag kiderült, ahogy beértünk a kórházba már mentem is a szülőszobába. Az elején kicsit kiabáltam, de szólt a doki, hogy ne tegyem, mert elveszi az energiát a nyomástól. Szóval csukott szem, csukott száj. Egyébként egy teljesen más tudatállapotba kerültem, ettől függetlenül azt hiszem végig képben voltam, mert mindent úgy csináltam, ahogy az orvos és a szülésznő mondta. Hajnal 2-kor értünk be a kórházba, 1/2 4-kor megszületett a kislányunk. Egyébként fekve szültem. Gátvédelemre a 36. héttől használtam a Weleda gátmasszázs olajat a szülésznőm tanácsára. Nem vágtak gátat, viszont repedtem. Nem a gátnál, hanem a kisajak belső oldalán félkör alakban, de hát szülés közben ezt meg sem éreztem, csak utána elég sokat kellett varrni. Összességében véve könnyűnek mondanám a szülésemet. Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!
2010. jan. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!