Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros szülésre miben kell...

Császáros szülésre miben kell másképp készülni? Első terhességem.

Figyelt kérdés
Ikreket várok, így valószínűleg császár lesz. Érdemes ugyanúgy szülésznőt fogadni? Légzőgyakorlatokat tanulni? A császárhoz is kell a vajúdás, tágulás és társai? Bocsánat, ha butaságot kérdezek, de nem tudom elképzelni, hogy mi történik egy programozott császár előtt.
2014. dec. 27. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell szülésznő és nem kell hozzá előkészülni sem. Császár előtt van egy előkészítő fázis, amikor kapsz pár zacskó infúziót, majd kórháztól függően van, vagy nincs beöntés. Vajúdás, mesterséges indítás programcsászárnál nincsen. Csak bemész, infúzió, majd műtő.

Az nagyon ijesztő tud lenni, hogy az érzéstelenítő beadása után nem érzed a lábaidat. Ha megijedsz, akkor mélyeket kell lélegezni és szólni, hogy tartsanak szóval:)

Epidurál után jellemző még a didergés, remegés egy darabig, ami normális. Szívószálas innivalót vigyél magaddal, mert műtét után pár óráig nem lehet mozdulni és felemelni a fejedet.

2014. dec. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A műtét előtt borotválkozz, ha nem szeretnéd, hogy a szülésznő kontárkodjon odalent. :)
2014. dec. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! =)))


Na, a borotván már én is gondolkoztam... Azt mondták, a 32. hét körül már be kell majd feküdni, el se tudom képzelni, hogy lehet az ilyesmit ott intézni... Főleg a nagy hassal.

2014. dec. 27. 17:02
 4/7 anonim ***** válasza:

A szívószállal elég körülményes megoldani az ivást a műtét után, sokkal praktikusabb a sportkupakos ásványvizes palack.

Vigyél be baba popsitörlőt (magadnak) azzal fogod tudni a legegyszerűbben "levakarni" magadról azt a nagrancssárga fertőtlenítőszert amivel műtét előtt hátközéptől combközépig lemosnak (simán a tusfürdő/szappan nem viszi le viszont baromira megfogja a bugyikat, hálóingeket, törölközőket).

Borotválkozáshoz vitess be magadnak kis kézi tükröt azzal meg tudod oldani, hogy közben ne kaszabold össze magad :)

2014. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Vegyél magadnak pelenkát, olyan jó fog jönni este meg éjjel..
2014. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nekem a hajmosásnál segített az anyukám, de ilyen alapon a férjed tuti segíthet a borotválkozásban. Ha közeleg az idő, egyik nap látogatási időben elintézhetitek. Én mondjuk csak találomra borotválkoztam, mert semmit nem láttam és a kistükrös megoldás nekem nem jött be. Valahogy nem sikerült azt látni a tükörben, amit kéne.

De a szülésznő azt mondta tökéletesre sikeredett. :) Császáros voltam én is. A lényeg, hogy kb bugyi vonal alatt 2centivel fognak vágni, ott ne legyen szőr.

2014. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavart, hogy a nővér borotvált. Gyors volt, és az volt a legkisebb gondom. :)

Ágytálba pisilni rosszabb... :)

Nekem programozott császár volt, de beindult fájásokkal a szülés, és várni kellett keveset a műtőre, addig nagyon jól jöttek a légző gyakorlatok, sokat segített.

Vittem homeopátiás szereket sebgyógyulásra.

Háló ing, magas szárú bugyi jó, hogy ne nyomják a sebet.

2014. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!