Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sos! Elfolyt kb 1-2 dl magzatv...

Sos! Elfolyt kb 1-2 dl magzatviz, de nem inditanak szülést?

Figyelt kérdés
A viz otthont folyt el, a szülészeten már nem jött. Zárt vagyok, fájás nincs. Igy nem is inditanak szülést. Várunk, de meddig? Mit tehetnék, hogy gyorsitsam a folyamatot? Nálatok mikor indult be a szülést vizszivárgás után?

2015. febr. 18. 08:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
hány hetes vagy?
2015. febr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
38
2015. febr. 18. 08:19
 3/17 anonim ***** válasza:

Nálunk 12 órát várnak magzatviz elfolyas után, és ha nincs érdemi fajas, akkor indítanak oxitocinnal. Nekem.elfolyt rendesen a vizem, locsogott. Bementunk, megvizsgált az ügyeletes doki, közölte, hogy nem folyt el a víz és zárt vagyok. Ez utóbbit azért is volt lehetetlen, mert már egy hónapja egy ujjnyira nyitva voltam. Fájásaim kószák voltak, ragaszkodtam, hogy vegyenek fel legalább az osztályra, ha a szülőszobára nem is, mert tudtam, hogy szülni fogok, éreztem,és a kósza fajasok, míg veszekedtünk, hogy mi legyen, erősödtek. Kevesebb mint két óra múlva már kapkodva hívta a dokimat, hogy jöjjön, mert már több mint három ujjnyira nyitva vagyok. Lóhalálában jött a dokim, egyszerre ért be a férjemmel. Tiszta ideg volt, hogy mit szerencsétlenkedett az ügyeletes, hogyan nem vette észre, hogy nyitva vagyok, és miért csak akkor vizsgált meg újra, amikor már sírva kértem. Úgyhogy légy résen most már, bármelyik.percben megindulhat.

Kitartást kívánok!

2015. febr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Produkálnom kéne még egy kis magzatvizet, és akkor indítanák. A szülésznő szerint akár egy hétig is eltarthat, mire szülni fogok. Hát ez elég elkeserítő. Hülyének néznek, hiába mondom hogy magzatviz volt, kételkednek. Egyszer már szültem, tudom milyen a magzatviz...na meg ezt nem tudtam visszatartani, mint pl a pisit.

2015. febr. 18. 08:28
 5/17 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik az ügyeletesek mind ilyenek. Nekem egyszerre elfolyt a magzatvíz, majd egyből jöttek a fájások is. Mikor a kórházba bementem nem hitték el, hogy elfolyt. Nem tudom, de szerintem is elég egyértelmű, nem értem miért néznek mindenkit hülyének.

A kérdésre válaszolva, elég különböző, hogy az elfolyáshoz képest mikor indul meg, az is lehet, hogy csak jóval utána. Drukkolok, hogy ne kelljen sokat várnod

2015. febr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a szülészetre ismét, ha el akarnak küldeni, kérd meg őket, jegyzőkönyvezzék, hogy milyen panaszokkal érkeztél és ők mire hivatkozva küldenek el.

Hidd el, inkább felvesznek, mert nagyon be vannak tojva a perektől és egy ilyet jó eséllyel megnyernél.

2015. febr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Amúgy van valami teszt amivel meg tudják nézni, hogy mi folyik, szóval meg lehet állapítani. (Nekem is azzal győződtek meg róla)
2015. febr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Bent tartottak megfigyelésre. Meg kaptam magzatviz szivárgást jelző betétet. De eddig semmi
2015. febr. 18. 09:06
 9/17 anonim ***** válasza:

Kiváncsi leszek beindul-e magától a szülésed, hátha... :) Csak jobb lenne, mintha direkt inditanák. Meglátjátok, jelez-e valamit a betét.

Kisfiút, vagy kislányt vártok? Hogy fogják hivni? :)

2015. febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Ekkora mennyiségben folyás is lehetett. Nekem mint a niagar vízesés annyi folyásom volt a végén. Ami megkülömbözteti a szivárgástól, hogy csak egyszeri naponta párszor jön max, de nem folyamatosan.

Ès a PH értéke(amit a betét is néz) más mint a magzatvíznek.

Gondolom csináltak UH-t és ott megnézték mekkora mennyiség van. Ha teljesen elfolyt volna akkor is 1-2 napot várnak még beindul magától, ha nem akkor indítják.

Igazából nem értelek miért akarod, hogy beindítsák.

Nekem fájás próba miatt adtak 2 nappal a szües elött oxitocint, de kegyetlen volt. Fél óráig olyan erös fájásaim voltak, hogy szinte az egész szülés alatt nem voltak akkora fájásaim. Természetesen akarj szülni, és ha nincsen problémád akkor az akár 42 hétig is eltarthat a terhességed.

2015. febr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!