Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Róbert Károly Magánklinika...

Róbert Károly Magánklinika milyen?

Figyelt kérdés
Szült már valaki ott? Mik a tapasztalatok?
2010. márc. 1. 08:13
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Mégis hová érdemes menni? SOTE II? azt hallottam , h nagyon jó.
2010. márc. 5. 16:29
 12/22 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Én szültem Telkiben. Beállítottam és már tudsz írni nekem:) Szívesen segítek, amiben tudok.

2010. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok! Ne haragudj, de a Sote II-őn szültem 14 hónapja, de ezután kellett plasztikázni! Nagyon nem ajánlom, de tényleg. Nagyon bunkók a nővérek!!! A Szent Imre, László vagy még esetleg az Uzsoki Kórház, amiről jobbakat hallottam.
2010. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Mégis hol lehet egy leendő anyuka biztonságban?:( Olvastam sok mindent már, de az Uzsokit kizárnám, a testvérem ott szülte a második babáját és nem vágtak neki, hagyták kínlódni, nem adtak epidurált, semmit, és majdnem belehalt
2010. márc. 5. 21:45
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Érdemben sajnos nem tudok hozzászolni a témához, mert még nem szültem, de 1 hónapon belül fogok, és nagyon kíváncsi vagyok, hogy nekem "mi jut ki", mert én is olvasgattam itt sokat, sokmindent. Az a helyzet, hogy egyértelmű jó véleményt egyik kórházról sem fogsz hallani, pedig látom, nagyon azt várod. Magánkórházt szeretnétek, de mostmár kb. bármelyik érdekel...

Pedig mindig lesz olyan, aki az adott helyet dícséri, és más meg ugyanazt lehúzza..ez normális. Megoszlanak a vélemények. Mindenki másképp éli meg a dolgokat, ez függ az adott szüléstől, hogy mennyire volt könnyű vagy komplikált, függ a szülést levezető orvostól, a csecsemősnővérektől, nem biztos, hogy mindenki ugyanazokkal találkozik...

Mindenesetre valószínű, hogy a magánkórházba nagyobb esélyed van a normálisabb ellátásra, azokról azért sokkal kevesebb a negatív vélemény. Ha fizetsz, jobban odafigyelnek, az orvosok, nővérek sem olyan leterheltek sztem mint államiban.

2010. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

szia,

én a telkiről nagyon rosszat hallottam sajnos...gyógypedagógus vagyok és (nem egy) olyan gyerekkel találkoztam aki ott született és sérült lett..oxigén hiányos állapotba került az egyikük és nem csináltak vele semmit pedig egyedüli gyerkőc volt aznap az osztályon...másnap reggel újraélesztés után került át máshová..majdnem ott maradt,csak azért mert rá sem néztek a gyerekre születés utáni éjjel...ez az amit már mástól is hallottam..és ezt nem kívánom senkinek..persze az anyukának a fenekét is kinyalták,de a gyerekkel tényleg nem foglalkoztak..és ezért én nagyon félnék ott szülni.. amúgy én a jános kórházban szültem és tulajdonképpen nem panaszkodhatom..a szülőszobák szuperek,felújítottak,a szülésznők kedvesek,odaadóak,a dokik között is több olyan van,akiről csak jót hallottam és az én dokim is fantasztikus volt.a szobák persze nem a legjobbak,de vannak magánszobák 1-2ágyas fizetősek is,amik biztos jobbak mert van bennük wc,zuhanyzó és nem kell a közösbe járáni..és ami még szerintem fontos a PIC ott van a folyosó végén,bármi gond adódna nem viszik el a gyereked másik kórházba,vagy másik épületbe..szerintem ez nagyon fontos..és persze a magán kórházakban ilyen nincs...telkiben legalábbis biztos hogy nincs.. :(

én az orvosom a szülésznőm,és a PIC miatt újra a jánosban szülnék.szerintem jó hely. ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

2010. márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Sziasztok, a 2. válaszoló vagyok, Vájlok Endre volt az orvosom, már nincs a Róbert Klinikán, tudtommal az Uzsokiban van jelenleg.

Azért lett császár mert nem tágultam egyáltalán+ faros+ nem szállt le.

Az a meglátásom így visszanézve, hogy ha nagyon jó az orvosod és törődik veled akkor a kórház is jó, ha nem jó az orvosod mint az enyém aki a szülés után 3 napig nem nézett felém ( pedig mindenki agyon dicsérte azért választottam) akkor a kórház is rossz.

Akit nagyon ajánlok mert a szülés következtében keletkezett problémáimat rendbeszedte végtelen szakértelemmel, kedvességgel az Dr Kiarash Bahremand a Péterfy-ből.

2010. márc. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Tényleg azt ajánlom én is, hogy próbálj olyan orvost és szülésznőt fogadni, akinek van szava a csecsemős osztályon is. Mert nálam meg az volt a probléma, hogy a kettő teljesen kettévált. A szülészet jó volt, de az újszölött részleg a nővérek és orvosok leterheltsége miatt pocsék. Sajnos sehol sem jó igazán. Én már a negyediket szültem ,de mindenhol volt bibi! A súlyponti kórházakban van Pic, de olyanok, mint egy nagyüzem. De remélem, van még időd és tudsz még alaposan utánajárni.
2010. márc. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy aktuális-e még a válasz, de szívesen megosztanám a tapasztalatomat. Minden embernek más a tűrőképessége, elképzelése, elvárása. Ugyanolyan körülmények között lezajlódó szülést is két anyuka teljesen másképp él át. Én szültem a Róbert Károlyban is és a SOTE II-n is (itt egy 21 hetes magzatot vetéltem el pontosabban). A Róbert Károlyban egy rendkívül barátságos, családi hangulatú szülést éltem át. A szülésznő (Franciska) értett a munkájához, segített nekem, türelmes volt. Az orvosom végig ott volt mellettem. Ott vajúdhattam, ahol akartam, és úgy, ahogy akartam. Igaz, hogy problémamentes szülésem volt, de számomra egy rendkívül jó emlékkel zárult a szülés. A gyermekágyi szobában egyedül voltam, a nővérek folyamatosan segítettek. Masszírozták a mellem, ha fájt, mutatták a szoptatást, a fürdetést. Mindenben segítőkészek voltak. A kaja?! Hát én menün voltam, de nekem azzal sem volt bajom. Igazából én még egy magánkórháztól sem várok el Gundel típusú kiszolgálást... Az összeg tekintetében pedig azt kell, hogy mondjam, ha kiszámolja az ember, mennyit költene a szülére, hát... szerintem majdnem ott járna, mint a magánban. Itt benne van az orvos, a szülésznő, a nővérek, a szoba, az ellátás. És mindezt lehet egészségpénztárral is fizetni. Ha zsebbe rakja az ember, az viszont kemény kp! És mi volt a SOTE-n? Ha nincs ott anyám, akkor elvérzek a szülőszobában egyedül. Senki nem nézett rám, pedig fizetve volt az orvos. Arról nem is beszélve, hogy nem örömömben voltam ott, és jól esett volna egy-két emberi szó. De miután megszültem a 21 hetes magzatot, szinte kidobtak a nőgyógyászatra egy szó nélkül. Nos, szerintem mindenhol ki lehet fogni rossz pillanatokat, rossz emberekkel, és fordítva. Nyilván, ha a SOTE-n egészséges babát szülök, nem így éltem volna meg az egészet, és arról is ugyanolyan jó véleményen lennék, mint a Róbert Károlyról. :)!
2010. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2010. ápr. 28. 07:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!