Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek nem lesz gond...

Szerintetek nem lesz gond ebből szülésnél? A férjem nagyon parázik tőle.

Figyelt kérdés
Szóval a korház, ahol szülni fogok elég messze van tőlünk, 35 km. Kb 35-45 perc az út, forgalomtól függően. A férjem eléggé be van ezen parázva, hogy hogy fogunk mi odaérni, ha itt az idő, ő szeretné, ha inkább a közelebbi korházban szülnék. De én meg ott szeretnék, mert nagyobb, modernebb és az orvosom is csak ott dolgozik. Ugye nem lesz gond szülésnél emiatt? Mármint miután elkezdődnek a fájások, esetleg elfolyik a magzatvíz még van időnk beérni? Persze, még azt is rá kell számolni, hogy esetleg a férjem nem lesz itthon, haza kell érjen, szóval mondjunk órát. Szerintetek rizikós így bevállalni nagyon?
2015. okt. 12. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Első szülés?

Mert akkor eltart egy ideig. Általában az első szülés nem 1-2 óra. Ha 3/4 óra az út, simán beértek.

Nekem pl 14 óra volt a magzatvíz elfolyásától számítva. Második pedig 5.

2015. okt. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt senki nem fogja tudni tutira megmondani.... vannak akiknek az első is pikk pakk és vannak akiknek még a 3. gyerek is hosszú hosszú órák. Amúgy valószínűleg simán belefér majd az az 1 óra. Nekem a második volt a leggyorsabb habár hozzánk autóval 8 perc a kórház és mondta a doki,hogy ő ilyen méhszájjal már nem menne haza,de mivel fájásom nem volt így haza mentem. Az első fájástól számított 54. percbe kibújt :D
2015. okt. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, első baba.
2015. okt. 12. 11:20
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte kizártnak tartom, hogy ne érjetek be. Első babával háromnegyed óra alatt semmi nem fog történni.
2015. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni. Én már délután 6-kor biztos voltam benne, hogy szülni fogok de csak hajnal fél 4 körül volt értelme elindulni. Kórházban meg volt melettem olyan, akinek 3 óra múlva kint volt a baba, amettől kezdődtek a fájások. Magzatvíz elfolyásnál viszont nem szabad sokat szórakozni, viszont egy óra normális esetben belefér. (Ha nem zöld a magzatvíz vagy nem hirtelen nagy mennyiség távozik.)
2015. okt. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
te mennyik kórházat választottad? én még most tervezgetek, meg orvost nézegetek akibe tényleg meglehet bízni? te kit ajánlasz? jaj és még egy kérdés, az nem gond hogy körzetileg nem ahhoz a kórházhoz tartozol, foglalkoznak így velünk. én sem helybe akarok szülni, mert katasztrófa.
2015. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kb. szóról szóra így voltunk mint te :) A közelebbi kórház 5 percre, a távolabbi - normális forgalom esetén 35-40percre. Apa dolgozik :) Nálunk az anyósom ajánlgatta nagyon a közelebbi kórházat, mert ő ott dolgozott, ismer mindenkit.

Végül semmi gond nem volt. Reggel, mikor a férjemnek csörgött volna az ebresztés, szóltam neki, hogy azt hiszem idő van. Olyan 8-9 perces, erősödő fájásaim voltak. Én gyorsan tusoltam, pakoltam, ők kávé, reggeli, álmos pislogás és hatalmas izgalom :)

Nagyjából még 1 órát otthon voltunk, aztán indultunk. Sima forgalom volt, kb. fél óra alatt beértünk. Aztán felvettek az osztályra, elkezdődtek a dolgok. Teljesen komplikációmentesen, gátvédelemmel, apás szüléssel született meg az első babánk, délután 2kor :)

Hasonló szépeket kívánok neked is :)

2015. okt. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezen ne parázzatok tuti beértek még az is lehet hogy befektetnek idő előtt vagy túlhordod és azért.Nekem 1 óra autó útra van a kórház de soha egy pillanatra sem aggódtam hogy nem fogunk br
2015. okt. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsi lemaradt a vége.na tehát nem aggódtam hogy nem érünk be.az elsővel befektettek most várom a másodikat de szerintem simán beérünk majd főleg hogy az első is hosszú vajúdás után lett meg.
2015. okt. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ne izguljatok, be fogtok érni. Ha elfolyik a magzatvíz, akkor jobban kell sietni, mert azt mondják illik 1 órán belül beérni, még ha nincsenek is fájások.

Ha viszont fájásokkal indul a szülés, 8-10 perces fájásoknál indulj el. Ha extrém gyorsan szülsz is van legalább 3-4 órád megérkezni. Nem lesz baj, nem fogsz a kocsiban szülni:)

2015. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!