Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok, mennyi idő alatt...

Császárosok, mennyi idő alatt gyógyult be a sebetek?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt halványult el a heg és ment vissza a hasatok az eredeti (vagy legalább ahhoz hasonló) állapotúra?


Előfordult-e köztetek olyan, akinek szétnyílt a belső vagy külső hege?


Mennyi időn belül vállaltátok a második gyermeket és az szintén automatikusan császáros volt-e, ha másodjára természetes úton született, az melyik kórházban történt, vagy ez inkább orvosfüggő?


Illetve érdekel még bármilyen tapasztalat császármetszéses szülés témában!



2015. nov. 27. 10:42
 1/10 A kérdező kommentje:

Ha orvost vállalnék, mennyi lenne kb. egy császáros szülés, és azt kizárólag az orvos döntheti-e el, hogy császár legyen a következő szülés vagy sem?


Illetve ezt zárójelentés, vagy kizárólag mindig az adott, épp aktuális szülési körülmények döntik el, hogy valakit megcsászároznak-e? Mert ha ez igaz, akkor programozott császárra hogyan / ki okból kerülhet sor?

2015. nov. 27. 10:45
 2/10 anonim ***** válasza:

az én esetem nekem nem gyógyult gyorsan a seben. a bal oldalt újra kellet nyitni mert valami baci belekerült. de nem fájt úgy érzem gyorsan mindet tudtam csinálni. menni aludni, ami rossz volt hogy nem éreztem a pisit, csak azt ha már majdnem bepisilek. de ez is egy két hét alatt elmúlt.


a második császárom nem volt automatikus. úgy volt hogy ha szeretném megprobálni a szülést akkor felügyelet mellett megprobálhatom. sajnos kora baba lett és nem fordult be ezért császáros lettem. 3 év telt el a 2 császár között.


amíg a kórházban voltam végig fájdalom csillapítot kértem nem tudtam mozogni, pedig napi 3xkellet mennem a picre a babához. 1 hetet voltam a kórházba de az szőrnyű volt. valószínű a trauma miatt. de amit hazajöttem vezettem főztem mostam, és mentem mindennap a kórházba a babához. most színtén a bal felén nem akar gyógyulni a hegem. pedig már 6 hónapja császároztak.


én kék lukács krémmel kentem a heget mikor már szabadott és nagyon szép halvány lett tőle.


elsőnél nagyon gyorsan visszanyertem az alakom, most a másodiknál csak este eszem rengeteget és meglátszik:) de majd lemozgom.


30000 ft fizettem az orvosnak a szülésért

2015. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És honnan tudtad, hogy baci került a sebbe? Milyen jelei voltak?
2015. nov. 27. 11:46
 4/10 anonim ***** válasza:

A heg nagyon gyorsan gyógyult és halványodott, nem tudom pontosan mennyi idő alatt. Az biztos, hogy még a kórházban, amikor először levették a kötést a sebről, már nagyon szép volt, csak egy vékony kis vonal volt, nem volt dudor, semmi.

Nem nyílt szét.

Nincs még második, de a dokim azt mondta az elsőnél, hogy egyáltalán nem automatikus, hogy a második is császár legyen, ha szépen beindul minden. Nekem az elsőnél nem indult (rendszertelen fájások, nem elég intenzívek, nem tágultam), ezért lett császár.

2015. nov. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A sebem gyorsan begyogyult, nyolcadik napon volt varratszedes. Utana semmi baj nem volt vele, viszont most, masfel evvel a csaszar utan meg mindig vastag es rozsaszines-lilas a hegyem :( attol tartok ez mar nem lesz mashogy.

Most varom a masodik babamat, 20 hetes vagyok (kb 13 honapos volt a nyagy mikor ujra terhes lettem).

Nekem magas vernyomas miatt lett csaszar es ugy nez ki h megint kezd emelkedni ugyhogy elkepzelheto h megint az lesz...

Nekem kozvetlenul az altatasbol valo ebredes utan iszonyuan fajt, adtak valami fajdalomcsillapitot. Masnapra mar nem kellett semmi nem fajt...

Nem szabad elhagyni magad ez a titok nyitja.

2015. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

*hegem

Bocsi :)

2015. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

első vagyok. kiudorodott, feltelt. mikor kitisztitották a sebet vettek mintát, és abból az eredményből tudom hogy bacim volt.

azt mondták valoszínű a műtőben a klímából került bele valami.


amúgy nekem frontérzékeny is.


de ez én vagyok.:)

2015. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem még csak közel 5 hónapja volt az első. A seb még rózsaszín, a hasam viszont alakul, még most is látom, hogy húzódik szépen vissza.

Nekem nem volt gond a sebbel, felszívódó varratom volt, már 3 nap után nem volt rajta kötés, és szép volt.

Azt mondták, ha minimum 2 év telik el a két szülés közt, nem automatikus a császár másodjára, meg lehet próbálni természetesen szülni.

Én tudok programcsászárra indokot mondani, mert nekem az volt: farfekvés :) Nem fordult be a kislányom, első szülésnél pedig szó sem lehetett hüvelyi szülésről, mondjuk én nem is mertem volna, szerintem nagyon veszélyes.

2015. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7-es nekem is ki van dudorodva, volt, hogy fájt is :( Most már inkább csak érzékeny, mintha lapult volna, de továbbra is meglehetősen érzékeny, bugyi, nadrág bántja a sebet. 10 hete műtöttek.
2015. nov. 27. 17:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Engem kulfoldon csaszaroztak magankorhazban.A vagast eleve plasztikaztak, 1 nap elteltevel vettek le a kotest es csak egy csik latszott.Soha nem volt varas, a varratok sem latszodtak igy nem tudnam megmondani konkretan mikor gyogyult be.Az elso 2-3 nap nagyon fajt amig kiegyenesedtem, de a 4. nap mar vezettem es inteztem amit eppen kellett. 1 hettel a mutet utan teljesen megfeledkeztem rola mert mar egyaltalan nem fajt.Ekkor egy hirtelen mozdulattal meghuztam kicsit a sebet, ami bar nem nyilt szet, de azert fajdogalt utana megint egy ideig.

Nekem a masodik babam szuletett csaszarral.1 het mulva lesz 1 eves a babam es a hasam teljesen lapos, mintha sosem szultem volna, nem nyult meg a borom, nincsenek striaim.5 honappal szules utan kb 5 kg + volt meg rajtam ami maradandonak tunt,vegul a sulyom kb 10 honappal szules utan lett a regi, viszont soha nem dietaztam.

Tulzas nelkul jelenleg egyaltalan nem latszik rajtam, hogy 2 gyermekem szuletett.


A hegem bar nagyon vekony, nehol meg kicsit lilas, de van ahol mar kifeheredett.Nem kentem semmivel, az orvosom szerint 1-2 honap mulva mar csak akkor lesz lathato ha keresem.

2015. nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!