Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Komolyan kérhetek a császárt...

Komolyan kérhetek a császárt a sima szülés helyett?

Figyelt kérdés

Nem vagyok valami jártas ebben a babatémában még, első terhességem, 7 hetes vagyok.

Ezt ma mondta az egyik barátnőm, mert mondtam, hogy már félek a szüléstől és olyan jó neki, hogy császárral született mindkét babája, teljesen megnyugodnék, ha tudnám, hogy nekem is az lesz.

Erre mondta, hogy úgyis magánkórházba járok, beszéljem meg az orvosommal és kész, amúgy is jóban vagyunk vele.


De ilyet tényleg lehet?

Ez hogy megy? Kapok egy időpontot és ennyi? De mi van, ha mondjuk a 38. héten császározna, de előbb indul be a szülés?


2015. nov. 27. 14:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Igen, magánklinikán, magánorvossal kb ennyi. Drágább lesz, mint egy sima szülés.


Azt is meg tudod vele beszélni, mi van, ha előbb indul be a szülés.

Hogy hányadik hétre ír ki, az függ a terhességtől és a babától.

2015. nov. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Van olyan orvos, akinél ezt lehet, de azért egy lelkiismeretes orvos nem fogja bevállalni a császár nagyobb kockázatát ok nélkül. Amúgy szerintem nem kell félni a szüléstől. Fáj meg minden, meg kemény munka, de csak egy nap, nem volt császárom, de szerintem az rémisztőbb, hogy felvágnak, minthogy kipréseled a gyereket.
2015. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Én inkább azt javsolnám, hogy a félelmeidet beszéld meg az orvossal részletesen, hátha sok mindent nem úgy látsz, mint az a valóság! Akár pszichológuson is érdemes lenne elgondolkodni.

A szülés csak a kezdete egy igen nehéz útnak, amit a gyermekválallás jelent. Ha az elején már a könnyebb utat akarod választani, akkor mi lesz, amikor tényleg jönnek a nehezebb élethelyzetek, amit nem lehete gy műtéttel megoldani? A szülés legalább annyira lelki folyamat, mint amennyire fizikai is.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak. Magán kórházban egészen biztosan meg lehet beszélni a császárt, ha ragaszkodsz hozzá. Mondani kell az elején az orvosnak. Pénzért mindent lehet... Az a kérdés, hogy megéri-e?

2015. nov. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

Félsz a szüléstől, ami teljesen természetes, ezért inkább önként és dalolva felvágatod a hasizmodat? Tisztában vagy vele, hogy ébren vagy a műtét alatt, és érzed, ahogy rángatják a belső részeidet? Szerintem így már nem olyan vonzó egy császár. De kinek-kinek ízlése szerint.


Én császárral szültem, mert nem forgott be a kisfiam, szerintem mindkét módnak megvan az előnye és a hátránya. A másodiknak is úgy fogok neki, mint az elsőnek: próbáljuk meg hüvelyi úton, aztán ha valami nem úgy megy, ahogy kell, akkor legyen császár. Szerintem ez az egészséges hozzáállás, ez a baba érdeke.

2015. nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.



Jah, a kérdésre a válasz: persze, kérhetsz.

2015. nov. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Több műtétem is volt már, szerencsére gyorsan regenerálódok (hasi műtéten is estem már át).

Inkább ezt választom, minthogy 20-25 órát szenvedjek, szakadjak össze-vissza, aztán hetekig ülni se tudjak, plusz ugye még ki tudja, mi lehet a babával is...

Szerintem attól, mert valaki ezt a beavatkozást választja, még lehet később csodálatos anyuka.

2015. nov. 27. 17:20
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

A kisfiam 2,5 óra alatt született meg, nem azt mondom, hogy nem fájt, de a fogfájás szerintem sokkal rosszabb - első baba. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy sokat fogsz vajúdni, nem kell rémtörténeteket olvasni.

Egyébként két császáros anyukával voltam egy szobában, én már aznap délben (hajnal fél 5-kor szültem) ülve ettem az ebédet, ők alig bírtak felkelni az ágyból, pedig már majd' egy hete bent voltak. Akkor sem választanám magamtól a császárt, ha fizetnének érte, nemhogy még én fizessek.

Azt aláírom, hogy a tágulás gyorsasága a genetikán múlik - meg én elég aktív életet éltem, minden nap órákat sétáltam, málnalevél teát ittam, és tudatosan készültem a gyors szülésre. De nem tudhatod, hogy neked milyen a genetikád, és könnyen lehetséges, hogy a császár több fájdalommal fog számodra járni, mint a hüvelyi szülés.

Beszéld át a félelmeidet az orvosoddal, dúlát is fogadhatsz, és ha mindezek után úgy döntesz, hogy mégis császárt szeretnél, akkor egy magánklinikán természetesen van rá lehetőség. A döntés előtt viszont mindenképpen járd körül alaposan a témát, és ne csak az internetről tájékozódj, hanem szakemberektől.

2015. nov. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is magánkórházban szülök és oda járok terhesgondozásra is, de nekem nem ajánlották alapvetően a császárt. Az lesz, mert súlyos véralvadási gondom van, de csak ezért.


Ahhoz egyébként, hogy császár legyen, csak egy nem kockáztató orvos kell, ehhez lehet államiban is szülni magánorvossal. Pl. nem fordul be, téraránytalan, vagy csak félsz a sima szüléstől és ezt elmondod neki.


Nekem a 39. betöltött hétig kihúzzák a császárt, mert szeretik a kiírt időpont előtti héten csinálni, a magzatnak jobb bent, ha jól érzi magát. Ha előbb beindulna a szülés, bemegyek és azonnal megcsászároznak.


24 hkm

2015. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Már ne haragudj de még " csak" 7hetes vagy. Minek izgulsz még ezen mikor messze a vége? A kért császárról az a véleményem h ha nem indokolt akkor minek? Ennyit igazán megtehetnél a gyerekedért h megpróbàlod természetesen megszülni.
2015. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kórház, hanem orvosfüggő.

Én magánkórházban szültem, az orvosom természetes szülés párti, végig arra készültünk, míg nem az utolsó pillanatban nem várt események miatt császár lett. De sosem ajánlotta fel a császárt még csak nem is célzott rá, végig a természetes szülés volt a téma. Szerintem neki nem tetszett volna, ha felvetem az ötletet.

Viszont tudok olyat akit sima kórházban császároztak saját kérésre.

2015. nov. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!