Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik gyógyul hamarabb a...

Melyik gyógyul hamarabb a repedés (szakadás) vagy ha vágnak?

Figyelt kérdés
Szülés utan meddig fajnak a varatok?
2015. dec. 6. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
A vágás gyorsabban gyógyul, a varratok 3 napig vannak a gátban, addig fáj, de nem egyfolytában.
2015. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A repedést akarják elkerülni a gátmetszéssel, tehát az sokkal jobban, szebben és hamarabb gyógyul. Viszont nem minden esetben reped a gát, emiatt vitatott a gátmetszés szükségessége, indokoltsága, itthon szinte minden esetben csinálják, sok más európai országban viszont alig alkalmazzák.
2015. dec. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Saját példámat tudom mondani, de mindenkinél máshogy van. Van, akinek szülés után nem is fáj egyik sem, más még hetek múlva is szenved vele.

Engem vágtak, kb. 7 varratot kaphattam, de nem tudom pontosan. Az első pár nap fájt, főleg ha megmozdultam vagy ültem. Egyszer tüsszentettem gyanútlanul...Azt hittem kettészakadtam. Köhögéskor is húzódott, orrfújáskor szintén. Azaz minden olyan mozgásnál, amihez hasizom is kell, tehát felülni se volt egyszerű. A 3. napon kiszedték a varratokat, akkor jobb lett.


Vágás vagy repedés? Attól függ szerintem, hogy mekkora. Pl. 3 cm vágás és 3 cm repedés közül elvileg a vágás gyógyul gyorsabban. De valószínű van, aki ezt meg tudja cáfolni, mert nála fordítva volt. Ugye pont emiatt vágnak. De ha nem vágnak, lehet, hogy csak fél vagy 1 cm-t repedsz, akkor meg az nyilván gyorsabban gyógyul, mint egy 3-4 cm-es vágás.

2015. dec. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én repedtem, de csak 2 öltésem lett, 5 percig varrtak. Két nap múlva már rendesen ültem, szinte semennyire sem fájt. Egyik szobatársamat 35 percen át varrogatták, hát mit ne mondjak, 3 nap után is elég peckesen ült. . Szóval ez a dolog is kinél így, kinél úgy.
2015. dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a tapasztalatom. Első gyereknél repedtem, nem volt egyáltalán rosszabb, mint a másodiknál a vágás. Addig rossz, amíg a varratok bent vannak. Nálunk ez egy hét. Utána rohamosan javul.


Persze nekem is van ismerősöm, akinek bedagadt, piros lett, stb, és hetekig úszógumin ült. (Vágás)

2015. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2 hete hogy szültem,megnéztem a tükörbe igen csak szépen körbe vagyok varva, nem néztem az időt, de nagyon sokáig vartak, s még mindig faj
2015. dec. 8. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!