Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megnéznétek a szülési csomagun...

Megnéznétek a szülési csomagunkat? Nem tudom, elfelejtünk-e valamit vagy éppen viszünk-e be felesleges dolgokat.

Figyelt kérdés

A kórházban ezeket biztosítják mindkettőnknek:


- törölköző, köntös, textilpapucs

-evőeszközök,poharak

-élelmiszerek, italok+ napi 3X étkezés (kivéve nekem császár napján, de a férjemnek ugye végig)

-hálóing, betétek nekem

-újszülött ellátáshoz: ruházat, mellszívó, mérleg, pelus, tápszer, csecsemőápolási szerek

-fürdőszobai alapfelszerelés (wc papír, kéztörlő, stb.)


Amit mi vinnénk be pluszban:


- mindkettőnknek zuhanyzóba papucs

- férj: zokni, alsónaci, "szép" ruha, pizsi, kindle, notebook, fülhallgatók

-babának: hazafelé ruha+1 pelus és egy betét nekem

-tisztálkodási csomag: fogkefék, fogkrém, fültisztító, füldugó,szemfedők,arckrém,pzs,deo,tusfürdő,sampon,arckrém,hajcsat,fésű,hajgumi

-eldobható bugyik és hasfogó nekem

-babának hazafelére bundazsák+hordozó


Eszetekbe jut bármi, amire még szükségünk lehet a 3-4 napban benn? Vagy olyan, amit egyikünk sem fog használni valószínűleg? (még sosem szültem, szóval nem tudom, mi a felesleges)


A férjem nem akar hazautazgatni cuccokért a 3-4 napban, amíg benn leszünk.:)


36hkm (2 hét múlva lesz a szülésem)


Nagyon köszönöm a válaszaitokat!



2016. febr. 18. 09:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

Én a mellszívót feleslegesnek tartom, mert ha rendesen, igény szerint eszik a kicsi, akkor a kereslet és kínálat találkozik. De ha túl termelődik az állandó szívás miatt, az neked rossz. Az első pár napban úgyis csak pár csepp kell a kicsinek, egyrészt elvan még azzal, amit odabenn hamizott, másrészt a kolosztrum hihetetlen töménységű tápanyagot tartalmaz. Az az egy csepp is. Az újszülött baba gyomrának a mérete amúgyis csak egy meggymagnyi. :)


Amit én vittem mindig, az az eldobható bugyi és nagy méretű Tena betét, az ötödiknél is ezt fogom használni.

2016. febr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

Ja, töltőt ne hagyj otthon. :)

Amúgy tápszer minek?

2016. febr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
1: köszi a válaszod, adnak betétet, eldobható bugyit viszek, a mellszívót meg biztosítják, max. nem használjuk:)
2016. febr. 18. 09:38
 4/20 A kérdező kommentje:
2: azt is biztosítják, aztán majd nem kérjük, csak ezek vannak a repertoárban, érted:) nem muszáj mindent használni, ami van a szobában.
2016. febr. 18. 09:39
 5/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nem sok dolog jut még eszembe,elég jól összefoglaltad. Akkor ezek szerint császározni fognak,úhyhogy magához a szüléshez nem hiszem,hogy kelleni fog bármi is. Nem tudom,hány hálóinget biztosítanak neked,de érdemes többet is bekèszíteni,mert dacára a betéteknek lehet véres lesz. Azt javaslom,hazafelé ne csak egy pelust készíts be a babának,biztos,ami biztos,sőt váltás sem árt az alsó ruházatból. Ha van spec. gyógyszer,ami kell,még ez jutott eszembe,meg olvasnivaló,nasi,babának 2 cumisüveg,mindenképp jobb a saját. Minden jót nektek :)
2016. febr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szia! Törülközőt nekem is adtak a kórházban, viszont engem borzasztóan zavart, hogy hófehér volt. Alul eléggé vérezni fogsz, én valahogy rosszul éreztem magam attól, hogy miután ott is megtörölköztem, totál össze véreztem a törülközőt. Így másnap hozattam a férjemmel egy nagyon kis méretű, piros törcsit. Ha esetleg ez téged is zavarna, akkor előre szerezzetek be egyet ti is, és ezt külön erre használhatod. Mivel kicsi, ki is tudod öblíteni, hamar megszárad. A másik, hogy vigyél kis zacsikat, amibe a betéteket becsomagolhatod, úgy menjen a kukába. Gondolom ez alap, de én erről pont megfeledkeztem. Ételt-italt pluszban nem írtál, csak amit a kórház ad, én azért pár üveg ásványvizet is vinnék, ilyenkor sokat kell inni. Esetleg gyümölcsöt, pici csokit:) Lehet furán hangzik, de a bizti kedvéért én akár 1 könyvet, esetleg keresztrejtvényt is vinnék, hiszen az újszülöttek rengeteget alszanak, sokszor lesz "szabad időd". Nyilván ennek nagy részét alvással, pihenéssel, beszélgetéssel töltitek majd, de kis helyen elfér, talán jól jöhet. (Én pl. volt, mikor már kipihentem, aludtam magam, és csak a plafont néztem egyedül 2-3 órán keresztül, hisz a pici aludt.)
2016. febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
És egyébként szerintem mindenképp vigyél haza tápszerreceptet,jobb,ha kéznél van és nem váltod ki,mintha utólag kéne beszerezni egy pá napos baba mellett. Nem mindenki olyan szerencsés,mint az 1. válaszoló.
2016. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Esetleg mellbimbókrém és gátsebre valami kencefice/spray. Nekem ezek hiányoztak, mikor szültem. Meg bedobhattok egy-két doboz gyümölcslevet, vizet az autóba.
2016. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm, őrülten jó tippek!!!


nagyon jó ötlet a betéthez való zacskó, biztos alap, de én 15 éves korom óta nem használtam betétet, totálisan kiment a fejemből ennek a létezése, és tényleg kevésbé undi úgy kidobni!:)


olvasnivalót viszünk (kindle),van tévé a szobában, de őszinte leszek, 6 éve nincs tévénk, ezért visszük be a laptopot inkább.


nem tudom, a babának kell-e váltás pelus meg ruci, mert 10 perces a taxiút hazafelé, ha bekakil, nem tudom, melyik jobb, ott újrapelenkázzuk, vagy inkább hagyjuk benn a kakit hazáig. a taxis nehogy letérjen az útról véletlenül.:)


mellbimbókrémre rákérdezek jövő héten, hogy azt adnak-e, vagy vinni kell-e be! az is nagyon jó ötlet!

2016. febr. 18. 10:03
 10/20 anonim ***** válasza:

nem olvastam a válaszokat, de nem látom a listádon az eldobható pelenkázó alátétet.

nagyon hasznos, nem a baba alá, hanem alád!

sajnos nem mindig van kapacitás (sem emberi, sem tárgyi), hogy az esetleg "alig-véres" lepedőt kicseréljék a kismama alatt... na meg ha cserélik is minden nap, akkor sem öröm órákat a véres lepedőn feküdni, vagy azt kerülgetni. az alátét kiküszöböli ezt a problémát.

(mindegy, leírtam már, másnak hátha hasznos lesz... de közben újra olvastam, mivel férjed is ott lesz, nyilván nem egy "alap" szolgáltatásban lesz részetek)


én bimbóvédőt is vinnék. nekünk kellett, lényegében ez volt az egyetlen, amit sos be kellet szerezni, mert a manócska nem cicizett rendesen, de már fájt, sebes volt...

2016. febr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!