Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megnéznétek a kórházi listámat...

Megnéznétek a kórházi listámat, hiányzik még valami?

Figyelt kérdés

Tapasztalt anyukák segítségét kérem, hogy egészítsék ki, ami esetleg hiányzik róla:


Mamának:

- hálóing (3-4 db)

- papucs (2 db)

- bugyi

- betét

- szoptatós melltartó

- melltartóbetét

- mellápoló kenőcs

- mellbimbóvédő

- mellszívó

- törölköző

- tusfürdő, sampon, fogkefe, fogkrém

- köntös

- meleg zokni

- wc papír, papírzsebkendő

- szalvéta, konyharuha, mosogatószer, mosogatószivacs

- pohár, evőeszköz

- MP3 lejátszó, mobiltöltő

- hajszárító, fésű, hajgumi

- óra, körömolló

- terhes kiskönyv, leletek, igazolványok, apasági nyil.

- olvasnivaló, toll, rejtvényújság


Babának:

- eldobható pelenka (1 kis csomagos)

- popsitörlő

- popsikrém

- fültisztító pálcika

- steril gézlap

- hintőpor

- alkohol

- cumisüveg

- textil pelenka

- tejtároló edény

- plédecske

- hazahozós ruha (a kózházban nem lehet sajátot használni)

- játszócumi

- pelenkazacskó


A steril gépzlap, hintőpor, alkohol, ezeket tényleg már a kórházba kell vinni, vagy azt majd a hazaérkezéskor az orvos írja fel és utána váltja ki a párom?

Köszönöm előre is a segítséget. Amúgy mikor érdemes ezeket összeraknom? A babaszoba lassan kész, én úgy lennék nyugodt, ha kész lenne a csomagom is, de sokan azt mondják, hogy még korai, és babonából nem szabad.

Nektek mi a véleményetek?

Köszönettel: 30+3 hkm


2013. jún. 25. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nálunk a babának mindent adtak, kivéve a ruhát, ezt esetleg meg kellene kérdezned, hogy ahol majd szülsz, ott mi a szokás. Cumit ott nem lehetett használni, sőt bimbóvédőért is ment a hiszti, de ez is függ kórháztól. A többit leszámítva nekem is ebből állt a listám (hálóing mellett pizsama is volt), annyi különbséggel, hogy én szétosztottam a saját cuccomat a szüléshez szükségesre és a szülés utánira. Kb. 37. héten raktam össze, persze úgysem lehet tudni, mikor kell ténylegesen, végül még 5 hetet állt így összerakva. Egyet most másképp csinálnék: vinnék melegítőt és sima pólót, körülöttem nagyjából mindenki ilyen cuccban volt ott
2013. jún. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a köldökápolási dolgokat nem az orvos írta fel, azt megvettük szülés előtt, vittem a kórházba. Popsikrémet, fürdetőt, stb-t a szülés után írta fel a doki, így azt is vettünk a kórházi napokra. De van, ahol már szülés előtt felírja a doki, de van, akinek a köldökápolásit is felírja. Ez mindenhol máshogy van.


Amit még vigyél, az egy tányér. Nekem eszembe sem jutott, hogy kell, pedig valamire rakni kell a szendvicset, stb-t, amit adnak.


Nem tudom mennyit akarsz, de sok wc papírt vigyél, nem elég egy guriga. Főleg, hogy szülés után hashajtót kapsz.


Törölközőből is többet vigyél. Legyen külön a kézmosásnak, ne az legyen, mint a fürdéshez.


Nálunk pl cumit tilos ott adni a babáknak, de én sunyiba adtam neki, ha úgy volt.


A babának nagy lesz a körme, nálunk nem engedik a kórházban levágni neki, így vettünk ilyen kis kesztyűcskét, direkt erre a célra, nehogy összekaparja magát.


Vegyél valamit a wcre- fertőtlenítő kendőt, vagy papír wc ülőkét.

2013. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én vinnék még egy lengébb nadrágot, felsőket, hogy ne kelljen naphosszat hálóingben lenni. Én sem vittem szülés utánra, pedig jó lett volna, ha van. A meleg zoknit nem használtam, mert szülés utáni napokban nagyon melegem volt, pedig novemberben szültem... inkább néhány vékony zoknit vigyél. Intim törlőkendőket és intim mosót is vinnék a helyedben. Törölközőből több kicsit, mert könnyen véres lehet.

Fültisztító, steril gézlap, alkohol, tejtároló edény, pelenkazacskó nem kell. Mire beindul a tejed, hogy le tudj fagyasztani, addigra már otthon lesztek. Alkoholt, fürdetőt, popsikrémet, K és D vitamint majd a gyerekorvos írja fel, ha hazaértetek a kórházból. Hintőporból már nincs készleten, amit fel fognak írni, így mi nem használtunk. Cumisüveg sem kell, mert ha a kórházban kap tápszert, akkor az ottani steril cumisüvegben kapja.

Külön rakd a szülőszobai cuccot, külön a kórházit.

Én mellszívót sem vittem. Ha kellett volna, szóltam volna a férjemnek, hogy hozza. Ha viszel, előtte sterilizáld majd.

Én a 35. héten pakoltam össze. A lista ott volt a táskákon, hogy ha beindul a szülés, még mit csomagoljak el.

2013. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

-nekünk mindent felírt előtte a gyerekorvos amit vinni kell csak alkoholt és gézlapot adtak a kórházban)

-ha bababarát kórházban szülsz, akkor nem engedik:cumisüveg, cumi, bimbóvédő 8na ezt talán, de nem szeretik)

-egy jó tanács: nedves wc papírt vegyél (rossmannban, dm-ben nem drága) egy áldás! Főleg ha gátmetszésed lesz.

2013. jún. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos hozzászólásokat. A táskák aszerint, hogy babának és a mamának a kórházi egybe, illetve a mamának a szülőszobai, úgy megfelelő, vagy a babáét is külön kell még rakni?
2013. jún. 25. 11:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Én egy nagy sporttáskába raktam mindent, és egy külön zacskóba a szülőszobára egy papucsot, meg egy törölközőt, meg a köntöst. Más oda nekem nem is kellett. Igazából teljesen mindegy hova pakolsz, ott úgyis megmondják, hogy mit vigyél be, és van időd kivenni a táskából. Úgyis át kell öltöznöd ott, és az utcai ruhádat visszarakni a táskába, ha esetleg eszedbe jut valami még mindig ott van.
2013. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én 3 külön táskába raktam. Szülőszobába csak a saját szülőszobai jött be, plusz egy gyerekruci (de azt hiszem, ezért is csak a vége felé ment már le a párom. Aztán a szülőszobás sajátomat ő hazavitte, a másik két tatyó meg jött velem a szobába. Gondolom ezt simán lehetne egybe is, de nekem így átláthatóbb volt
2013. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kis sapka a babának! nekünk kellett, mert folyamatosan nyitva volt a mellettünk lévő ablak.

viszont nálunk csak kórházi mellszívót lehetett használni. a melltartóbetét szerintem az első pár napban nem fog kelleni: akkor általában még nincs annyi tej vagy úgyis mindig szoptatsz.

a köldökápolási kelléket ott adták.

a saját és baba hazajövős ruháját én nem vittem, hanem össze volt készítve otthon a bejáratba és a férj behozta a végén.

2013. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ásványvíz, evőeszköz. A kórházban adtak műanyagot, de azzal legfeljebb trancsírozni lehetett a zsemlét, nem felvágni. Keksz, nasi is legyen összekészítve neked, mert a kórházi kaja általában nagyon kevés.

Szívószál vagy sportkupakos víz, ha esetleg császárra kerül a sor, ezekkel könnyebb inni.

A cumi, cumisüveg, mellszívó, bimbóvédő engedélyezése általában kórházfüggő, ahol én szültem, simán engedtek mindent. Inkább használjon az anyuka pár napig védőt, mint hetekig szenvedjen a sebes cicivel.

2013. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vittem szoptatós párnát is:)

2013. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!