Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az elsővel hajszálon...

Ha az elsővel hajszálon múlott a császár, nehezen billent át a feje, külső segitséggel,3750 g súlyú baba lett, akkor a második nagyobbnak tűnő babát meg tudom vajon szülni?

Figyelt kérdés
2016. jún. 20. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Az első mindig nehéz. A súlyától nem függ hogy átfér-e.
2016. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a fejátmérő számít,nekem úgy mondták. van orvosod? kórházi ultrahangokon mit mondanak? külső segítség alatt mit értesz,nehezen kihúzták lazító olajjal,vagy kellett vákuum-fogó is?
2016. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem a súlya számít hanem a fejkörfogata, de mivel már természetes úton szültél egy nagy babát, ez sokkal könnyebben fog menni valószínűleg és nem fog számítani hogy valamivel nagyobb mint az első.
2016. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van orvosom, majdnem 36 hetesen bpd: 95 mm, mikor meglátta, mondta is nagy ez a gyerek. Becsült súly 3500 g. Sima szülésre készülünk, nem ijesztett el eddig. Annyi, h két szülés között 16 hónap várható.
2016. jún. 20. 14:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Fogó ilyesmi nem volt, csak rásegitett külső nyomással.
2016. jún. 20. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen mindegy, hogy születik, csak ne sérüljön szülés közben! Ezt nagyon komolyan mondom! Ha egy esetleges elhúzódó szülés miatt fellép oxigénhiány és egész életében viheted a gyermekedet a fejlesztésekre, akkor fújhatod a természetes szülésedet..

100-as fejátmérőnél császározni szoktak. Lehet, hogy meg tudnád szülni, de nem biztos, hogy megéri az árát..

2016. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó utolsó, majd a kérdező orvosa eldönti hogy meg lehet-e szülni természetes úton vagy sem. De mivel már szült egyet, a második biztos hogy könnyebb lesz.

Egyébként nekem a 37 hetes ultrahangon 100 mm-es fejkörfogatot mértek, de az orvos csak annyit mondott rá hogy majd meglátjuk mi lesz, szóba se került hogy csak emiatt császár lenne. Végül természetes úton szültem, első baba.

2016. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne mond màr 6#-os,hogy 100bpd fölötti értékkel csàszàrozni szoktak. Vagy aki szokott az nem az anya és a gyerek érdekeit nézi.

Itt semmit sem lehet "szokàs"ból megoldani,minden szülés màs. Baràtnőm a 30as fejkörfogatú 2800g-os babàjàval vajúdott 27óràt,majd hatalmas erőfeszìtéssel gàtmetszéssel megszülte(le a kalappal előtte). Mìg én "kipotyogtattam" szinte a 4kg-s fiamat 37es fejkörfogattal,gàtmetszés és sérülés nélkül. Szóba se került a csàszàr,pedig bőven 100felett volt a bpd-je, annak ellenére,hogy a 38.héten született. Kislànyom még könnyebb volt 100bpdvel 38.héten született.


Kérdező,itt nem a súly hanem a fejkörfogat illetve a medencéd àtmérője szàmìt. Min billent àt nehezen a baba? Mert ha a medencéddn,az nem túl jó,olyankor lehet elakadàs amiből baj lehet. Ha a méhszàjadon,az semmit sem jelent. Szóval ez sem mindegy.

De nagy valószìnűséggel meg tudod szülni.

2016. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!