Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudom hogy az eredendo bűn...

Tudom hogy az eredendo bűn miatt a szülés fájdalmas de van itt olyan aki megtudja mondani hogy biologiailag miért?

Figyelt kérdés
A kitolàsi szakaszt értem hogy fàj de ami előtte zajlik azt nem, vannak görcsök de mik okozzàk pontosan?(a biologiai történésekre vagyok kiváncsi nem arra mer hogy megindult a szülés)
2016. júl. 12. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
De a lenyeg megiscsak az, hogy a KDNP rendes biologia ora helyett hittant tegyen a tantervekbe...es itt az eredmeny.
2016. júl. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Igen igazad van,bizony ezért fáj.A kivátó ok pedig a méhszáj tágulása ami kihat a gerincben található idegekre ,ezért érezni ilyen semmihez sem hasonló fájdalomnak.Ha nem fájna elég ijesztő lenne szerintem mert akkor mindenkinek akkora muffal kellene rendelkeznie mint egy 2l es kólásflakon.Ez azért durva lenne.A hittanórával pedig minden rendben van.
2016. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Elso, koszonom, koszonom. Mindent leirtal :-))
2016. júl. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

ha a szules nem fajna a piacon szulnenek a nok ket karfiol vasarlas kozott

A szulesi fajdalom figyelmeztet arra kozeledik a baba ideje vonulj vissza szallj magadba es keszulj az anyasagra.

2016. júl. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Azert fajdalmas, mert az ember koponyameretenek novekedese gyorsabb volt, mint a medence tagulasa (evolucios mercevel merve). Ertsd: nagyobb az embergyerek feje, mint amekkora normalisan kiferne a lyukon.


A gorcsoket pont a szulessel egyutt jaro hormonalis folyamatok okozzak. Fogalmazhatunk ugy is, hogy a 'foproba' zajlik a fajasok idejen.


Az eredendo bun idekeverese tobb mint ostobasag volt egyebkent...

2016. júl. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

Majd ha be lesz bizonyítva leletek alapján, hogy létezett kisebb fejű ember, majd akkor lehet azzal érvelni, hogy változott a koponyaméret, de egy elméletet ne keverjünk már a biológiával, ami kezdetek óta állandó.


Kérdező: mert a medence is nyílik olyankor. Ha beütöd a sípcsontodat, akkor az mocskosul fáj. Így van ez minden csontnál. Annak a gyereknek valahogy ki kell férnie és normál esetben nem olyan széles, a tágulással nem csak a méhszáj nyílik.

Ugyanakkor nem kéne, hogy olyan durván fájjon, mert annyira jól vagyunk összerakva, hogy ha nem adnak plusz oxit, akkor az agyunk termel annyi fájdalomcsillapítót, hogy ezek a fájdalmak teljes mértékben elviselhetőek.

2016. júl. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Ostoba! Bioszra jártál volna hittan helyett!
2016. júl. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Miért fáj biológiailag???

Talán azért,mert egy méretileg kisebb lyukon megy keresztül egy méretileg nagyobb gyerek!

2016. júl. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
Mert a semmitől nem lesz a zárt méhszájból 10 centi, ahhoz kell valami, ami kinyissa. Fájások, jó erősek.
2016. júl. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sadam87 válasza:

Azt nem tudom, más állatoknál mennyire fájdalmas a szülés az emberhez képest, de több oka is van annak, hogy az embernél komplikáltabb a szülés, mint az emberszabású majmoknál (és a legtöbb méhlepényes emlősnél).

Egyrészt említették a koponyaméret növekedését, de ehhez hozzá kell tenni, hogy az emberi újszülött sokkal fejletlenebben jön világra, mint az emberszabású majmoké, így a felnőtthöz képest a koponyaméret is kisebb.

Ami igazán nehézkessé teszi a szülést, az az, hogy a két lábon járáshoz való alkalmazkodás során a medence szerkezete (is) jelentősen megváltozott. Sokkal szűkebbé vált a medence nyílása, így a csecsemőnek is sokkal szűkebb helyen kell kiférni (érdemes összehasonlítani egy ember és egy emberszabású majom csontvázát).

2016. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!