Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak súlyos következményei...

Vannak súlyos következményei annak, ha a születéskor (utolsó hónapban) a baba nagyon kicsi (súlyra és cm-re) is?

Figyelt kérdés

Egyik ism. 2. gyerekét fogja szülni szeptember végén.

1. babának semmi baja nem volt, tökéletes súllyal cm-el jött világra beindított szüléssel.

eddig is pici pocija volt, viszont most nagyon megijedtek, mert utolsó hónapban nincs 2 kg és elég kicsi cm-ben is.



2016. szept. 11. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészséges, akkor szerintem nem olyan nagy baj. Lehet koraszülöttként fogják kezelni a méretei miatt, de akkor meg felhizlalják.


Egyébként kevés az infó, és amit írtam az is csak tipp.

2016. szept. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Honnan tudja, hogy mekkora a gyerek, ha még nem született meg?

Mert a tippelések igen sokat tévedhetnek, szóval nem kell elöre pánikba esni.

2016. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem tudunk mi se sokat, csak, hogy nincs 2 kg és 40 cm körüli? nem tudtunk azóta beszélni velük csak hát megijed az ember
2016. szept. 11. 20:09
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerkőcöm volt méhen belül retardált, ezt ilyen szépen mondják. :P 50 centi alatt voltak és 2 kiló körül. A lányom teljesen egészséges. A fiam is, bár a beszéde egy jó évvel le van maradva, de őt 36 hetesen kikapták, ez inkább számít, mint a méretei magában.
2016. szept. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Hát ezek abszolút nem pontos infók. Az én fiamat 36. héten 1950 grammra tippelték, 41. héten 3100 grammal született 54 centivel makk egészségesen. Utolsó hónapban még bőven nőhetnek, 2500 gramm fölött totál normális. És mi az, hogy első gyereke tökéletes súlyú volt? Mi a tökéletes? Az én első gyerekem tökéletlen mert 3 kiló alatt született? Az újszülöttek nem egyformák. (Mint felnőttből is van 50 kilós és 100 kilós is.) Ha az áramlás és a lepény oké, akkor nincs gond, ezt meg figyelik a végén rendesen.
2016. szept. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

valószínű, hogy nem árt majd fejleszteni


2,5 kg alatti születettek veszélyeztetettek, a későbbi tanulási képességiket érintően, nem árt már babakorukbn izomtónuseloszlási zavarokra figyelni, amik a mozgáskoordinációra hatnak ki, amik meg az idegrendszerre, ill az egész agy és gondolkodás fejlődésére


ha lelkiismeretes, pozitív beállítottságő szülők, akkor nem kell félni

2016. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

mindegyik okos értelmes szülő :) 1. baba is!

ha jól tudom, azt mondták, ha 1 vagy 2 héten belül nem növekszik, császárral szüli meg a 2. babát.

Nem arra gondoltam, hogy tökéletlen, ha nincs 3 kg.... csak 3500 g körül született az 1., tehát azt se mondhatom, hogy ott is épp megvolt 2500 g. nem kell kiforgatni az ember szavát :)

köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 11. 20:28
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Az en babam is picike vt, par honapos korara behozott mindent, semmi kulonbseg nem volt mas vele egykoru babak es kozte. 35. hetre szuletett csaszarral, meg koraszulottkent se kezeltek :) szoval nyugi
2016. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
38. héten születtem 44 centivel és 2050 g-al, kösz jól vagyok.
2016. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanabban a cipőben járok, mint a 4. válaszoló. Amikor megláttam a zárójelentésen a retardált kifejezést, kicsit sokkot kaptam. 1760 grammal született a fiam 37. héten, a kisebbiknél már jobban odafigyeltek, őt a 35. héten császárral "kikapták", ő a nagyobbik fiamhoz képest óriási volt, 2230 gramm és 51 cm. Az nagy most elsős, semmi baja, a nagymozgásokat kellett fejleszteni nála, de egyébként nagyon hamar megtanult beszélni, járni mondjuk "csak" 15 hónaposan kezdett. A kicsi négy éves, nagyon mozgékony, ő egy évesen szaladt, beszélni másfél évesen kezdett. A kis súly nem jelenti azt, hogy valami baja is lesz, én mindkettőt csak szoptattam, havi egy kilót híztak az elején.
2016. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!