Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bajcsy kórházba mit kell...

Bajcsy kórházba mit kell bevinni? Mamának, Babának, minden érdekell még az is ami nem fontos, de hasznos ha ott van. És miből hány darabot?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Másodszor fogok ott szülni, én ezeket viszem, vittem:

-hálóing minden napra 1-2, szüléshez adnak kórházit, de utána a sajátodban vagy

-eldobható vagy Tena-bugyi (patikából), napi 2 db

-Tena betétből a legerősebből egy csomag

-szoptatós melltartó

-papucsok, zokni, pipereholmi, törölközők (nagy és kéztörlő is, a nagyból legalább napi 1, inkább sötét színű)

-kispárna, mert az ágy kényelmetlen

-telefontöltő

- iratok

-WC papír illetve nedves wc-papír vagy popsitörlő kendő (kíméli a gátsebet)

-köntös

-evőeszköz, pohár, bögre, tányér, szalvéta, konyharuha

Ezek közül 1-1 darabot rakj külön csomagba, hogy azt vidd a szülőszobára, ne ott kelljen a nagy bőröndből kitúrni: hálóing, Tena-bugyi, Tena-betét, nagy törölköző, kis törölköző, WC-papír, papucs, fényképezőgép/kamera, apának papucs és váltóruha (ha ő is bemegy a szülésre)

A babának: 3-5 db textilpelenka, 1 csomag newborn méretű pelenka (ezt mindig be kell adni a babával fürdetéskor), kiskesztyű (ha körömmel születne), kissapka, hazavivős ruha

Bocs, ha hosszú voltam...

2010. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, nem volt hosszú :-)

Még egy kérdés a babának nem kell bevinni kisruhákat? Csak azt vigyem be amiben hazahozzuk?

2010. ápr. 29. 10:15
 3/6 anonim ***** válasza:

A fentieken túl amit én vittem még:

fürdő szivacs

mellszívó

melltartó betét

babának:

popsikrém

5 db rugdalózó

5 db rövid ujjú kombidressz (meleg van a kórteremben)

popsitörlő

cumi

cumisüveg

2010. ápr. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

a babának nem kötelező ruhát vinni, mert akkor adnak rá kórházi ruhát. Viszont ha baleset történik (kaki,pisi) nem adnak. Az én kislányom a saját ruháiban volt.

Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan, akár privit is!

7 hetes kislány anyukája

2010. ápr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az első vagyok, de nem jártam erre este óta...

2 éve, amikor a lányom született, nem kellett ruha, mert adtak bentit, igaz, nem a legszebbeket, de tiszták voltak. Akkor is kaptunk, ha baleset történt, szó nélkül átöltöztették. Lehet, hogy ez azóta változott. Amikor mi voltunk bent, nem kellett vinni ápolószereket sem a babának, mert ezek ki voltak rakva a pelenkázó fölé, a popsitörlő kivételével.

Én is vittem a mellszívómat, de a kórházi elektromossal többre mentem. A sajátom azóta sem használtam (Avent kézi).

2010. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!:-)
2010. ápr. 29. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!