Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császár előtt...

Programozott császár előtt "vajúdtatás". Valakinek volt ilyen? Hallottatok már erről?

Figyelt kérdés
Császárom lesz jövő héten. Második baba, az előző toxémia miatt sürgősségi császár lett két éve, ráadásul egyes típusú cukorbeteg vagyok 9 éve, így esélyes is volt, hogy nem szülhetek természetes úton. Most közölte a dokim (37 hetes vagyok), hogy biztos császár lesz, nagy a baba, az előző hegem feszül már, a cukrom miatt is ugye... de előtte oxitocin injekcióval beindítja a szülést, 5-6 órát "stresszeljük a babát" (ezt a kifejezést használta), és utána lesz meg a műtét. Én ezt nem értem. Van valakinek hasonló szülésélménye?
2016. dec. 28. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Jobb a babának, ha nem csak váratlanul kikapják belőled a egyik pillanatról a másikra. Felkészültebb lesz a kinti életre, a tejtermelés beindulásának is jót tesz, stb.
2016. dec. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Óóó de jó! A tejtermelésre nem is gondoltam. Az előző babámnál a 8. napon lett tejem. Ezért érdemes szenvedni akkor pár órát :) Kicsit félek azért mondjuk...
2016. dec. 28. 16:30
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Eddig nem hallottam ilyenről, nem hiszem, hogy mindig csinálják, mert akkor már szóltak volna róla a barátnőim, akik császárral szültek.
2016. dec. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is programozott császárom volt, előtte nem kaptam semmit, viszont azon a reggelen valami "beindult", mutatta az nst is. A szülésznőm mondta is, hogy ez jó a babának, hogy egy kicsit fel tud készülni, hogy mi fog történni vele. Azt mondta, hogy a legnagyobb trauma az életünkben a megszületésünk, és ezt csak tetézi, ha csak úgy "hipp-hopp kikapják" a gyerkőcöt. Valószínűleg ezért akarják egy kicsit úgymond "felkészíteni" a babádat. Minden jót Nektek!
2016. dec. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Érdekes. Engem pont a cukorbetegség miatt nem hagytak vajúdni.
2016. dec. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Van ilyen, nyilván attól függ, mi az indikáció. Nekem az elsővel hosszú vajúdás után lett császár, nem készültünk rá. Volt bőven tejem is, a 2. napon beindult.
2016. dec. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Ez nagyon jó, sajnos programozott császárnál nem nagyon szokták. Én neonatológust kérdeztem, azt mondta, ha nincs vajúdás az légzési nehézséget okozhat a babának, nem emlékszem hány százalékban mondta.
2016. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Én mindkét szülésemnél természetes szülésre készültem. Mindkettő császárral végződött, de előtte több órát vajúdtam. Nagyon örülök annak, hogy így alakult. A második császárom előtt azért már sejteni lehetett, hogy nagy a valószínűsége egy újabb császárnak, a dokim kérdezte, hogy mi legyen. Mivel szerettem volna hüvelyi úton megpróbálni, ragaszkodtam ahhoz, hogy ha nem indul meg magától, indítás után vajúdhassak. Így is történt, több, mint egy hetet túlhordtam a kislányom, indítani kellett, és vajúdhattam is. Ez így remek volt. A tejem mindkét császárom utáni 2. napon beindult. Vajúdj, jót tesz a babának!
2016. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
nekem is császárom volt, fél4 körül kötöttek be nekem is oxi injekciót, negyed 6kor toltak a műtőbe, addigra 5 perceseim voltak, bár én nagyon enyhének éreztem. Szintén a "ne érje sokként a babát, hogy kikapjuk" indok volt, mondjuk én nem bántam. Mehetett volna felőlem tovább is, csak azt mondták, csak akkor számít 1 napnak a szülés napja, ha 6 előtt megszületik, így nem kértem, hogy vajúdhassak még, de ha kérem, valószínűleg engedik.
2016. dec. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy normális orvosod van, bízd rá magad. A vajúdásnak fontos szerepe van, ki kell használni!
2016. dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!