Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél szeretnék epidurális...

Szülésnél szeretnék epidurális érzéstelenítést, ettől deréktól lefelé semmit nem érez az ember? Nem a fájdalomra értem, hanem a has és a lábak teljesen élettelenek lesznek?

Figyelt kérdés
2008. okt. 24. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Szia! Én császárral szültem sajnos. Kaptam érzéstelenítést és deréktól lefele nem éreztem semmit. Du 14.30-kor szültem és az érzéstelenítő késő este ment ki. Nagyon rossz volt mert akkor jött a fájdalom a hasam miatt. Ha pedig rendesen szülsz, akkor nem fogod érezni, hogy mikor kell nyomnod. Ezért nem tanácsos rendes szülésnél érzéstelenítőt kapni.
2008. okt. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

szia!

en epiduralis erzestelenitovel szultem rendesen (nem csaszar volt) igen a has a labak teljesen elettelenek lesznek meg a labtartora se tudtam magam feltenni a labomat ugy segitettek fel! de viszont nyomasokat sem fogod erezni legalabbis en nem ereztem!

2008. okt. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Én 2 évvel ezelőtt szültem EDA-val (epidurális érzéstelenítés). Hüvelyi szülésnél nem kapsz akkora adagot, mint császárnál, így bár fájdalmat nem érzel, azért tompán érzed a "fájásokat", azt is tudod, mikor kell nyomnod. Attól függően, hogy mikor kaptad az utolsó adagot, szülés után 1-2 órával elvileg már lábra tudsz állni. Eleinte egyáltalán nem tudod mozgatni a lábad,majd felülről lefelé haladva szépen elkezd múlni az érzéstelenítő hatása. Én már teljesen érzetem és mozgattam is a lábaimat, de mikor próbáltam felállni, még nem tudtam magam megtartani, ez csak egy kicsit később sikerült. A hasamon ilyet nem tapasztaltam, azt végig éreztem. A lepényem nem akart leválni, így azt kanalazták. Ezt szintén éreztem, de csak tompa fájdalom formájában. Összességében véve nekem pozitív élmény maradt az EDA és legközelebb is ezt fogom választani.
2008. okt. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Szia. Én is epidurállal szültem a második babám, normál, hüvelyi úton. Én azt a fajta EDA-t kaptam, amitől csak a hasam lett elérzéstelenítve. Így csak a görcsöket nem éreztem, de a tolófájást igen. Két fajta EDA van, az egyik ilyen, a másik az, amit az előttem szólók is megírtak, hogy teljesen elérzéstelenülsz, még a lábad is. Én a szülés után fél órával már ültem felhúzott lábbal, és két órával később a saját lábamon mentem ki a szülőszobáról. Egyébként én csak ajánlani tudom az EDA-t mert az elsőnél nem kaptam,

mert akkor még nem volt divat, és az nagyon rossz élmény volt a fájdalom miatt. Sok sikert és fájdalommentes szülést.

2008. okt. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem hozzászoló vagyok, csak tájékozódni szeretnék. Én úgy látom itt mindenki leírja a saját tapasztalatait,- ami nekem tetszik, ha jó, ha nem- de sajnos ezek közül ha valakinek nem tetszik a válasz, mert talán nem azt akarta hallani akkor azt a nem hasznos kategóriába sorolják.Szerintem ez nem korrekt!!!!!!!!!!
2008. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!