Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után odaköltöző nagyszü...

Szülés után odaköltöző nagyszülő? Ti hogy bírtátok egyedül?

Figyelt kérdés

A férjem szülei nem élnek, az apámat nem érdekli túlzottan a családja, így tehát a kérdés csak az én anyukámra vonatkozik.


Jóban vagyunk, heti egyszer együtt ebédelünk, és kb kéthetente megyünk hozzájuk hétvégére, néha ott is alszunk aminek nagyon örülnek (élettársa van, vele is minden oké), magyarán minden rendben köztünk, férjemmel semmi konfliktusa nincs soha, fiaként szereti.


Múltkor felhívott, hogy mikorra is vagyok kiírva mert kivenne 2 hét szabit, hogy ott tudjon lenni. Imádom meg minden, de csak nyökögtem mert én NAGYON nem akarom, hogy az első két hetemen bárki a nyakunkra járjon. :/// Egyrészt szeretem a magam tempójában csinálni és feldolgozni a dolgokat, másrészt nehezen viselem ha valaki átveszi tőlem a gyeplőt, bármiben - anyu meg szegény, tényleg szeretem, de nagyon fárasztó tud lenni a szükségtelen ugrabugrálásával.


Finoman mondtam neki, hogy ekkor meg ekkor, de szeretnénk ezt az időt új családként hármasban tölteni. Amúgy is ismeri a férjem, tudja, hogy nem egy szerencsétlen balf... aki képtelen nekem segíteni, főzni. Elfogadta, de hozzátette, hogy gondoljam meg, mert neki a vilagon semmi nem volt akkora segítség, mint hogy az anyukája odaköltözött, főzött, rendben tartotta a házat mert ő nagyon kivolt (hozzáteszem apám egy rakás szerencsétlenség, vele nem volt anya kisegítve),


Kicsit elbizonytalanodtam... Azt továbbra se szeretném ha piszkálnának minket az első hetekben, de megingott a magabiztosságom abban, hogy mennyire tudunk majd helyt állni.


Aki csak a párjával, kettesben oldotta meg az első időt, hogyan élte ezt meg?


2018. ápr. 7. 12:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%
Angliaban elunk, este szultem, masnap reggel mar jottunk haza. A ferjem ket hetet volt velunk, aztan ment dolgozni, de szerencsere csak 10-5-ig. Az eleje elmegy szoptatassal, alvassal, a ferjem fozott, meg ettem amit talaltam, nem estem ketsegbe. Sokat hordoztam a babam rugalmas kendoben, az nagy segitseg volt. Delelott seta, bolt, delutan alvas, megint seta, elmegy a nap hamar. Ilyen pici gyerek mellett meg nem kell ugy takaritani, nem rendetlen, de osszesoprogetni, wc-t takaritani, kiterigetni mindig akad par perce az embernek. Ez az idoszak nem errol szol ugysem, nem ilyenkor kell csempet pucolni. Hamarabb elmulik ez az idoszak, ahogy eszbekapnal, egyedul is ugyes leszel! Tegy szived szerint!❤
2018. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem besegített anyukam, mindkettonel. Sokat jelentett az, hogy a gyermekeimre kellett csak osszpontosítanom, nem a hazimunkakra is, plussz azert jo volt kipihenni is magam.
2018. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

+segített belerazodi a gyerekek gondozasaban(pelucsere,furdetes,koldok apolasa)

++nekem is besegít mindenben a ferjem, bar akkor tobb muszakos munkahelye volt

2018. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hozzánk jött anyósom 1 hétre, és nagyon örültem neki.

Egyrészt nagyon jóban vagyunk, másrészt 130 km-re lakik, szóval nem tud csak úgy "átugrani".


Ő a háztartásban besegített, nekem csak a babát kellett ellátnom.

Férjem szakács, így a munkanapokon egyáltalán nem volt itthon egész nap.

Így nagy segítség volt Anyós. Jó volt hogy jött.

De ő nem kioktató, nem okoskodó volt, egyszerűen csak segített, és babázott egy kicsit.

2018. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tavaly a 3.gyereknél annyi segítséget kértem h húsvéti menü várjon amikor kiengednek minket nagypénteken a kórházból.Ez meg is volt.Addig voltak itt míg a kaját kipakolták. 4nap alatt 2x.Onnantól elláttam a családot.Megoldottuk 3 gyerekkel is
2018. ápr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!