Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni baba látogatás?

Szülés utáni baba látogatás?

Figyelt kérdés
Közeleg a szülés időpontja és már mindenki előre kijelentette, hogy mikor szeretne jönni. Azt értékelem, hogy kíváncsiak ránk, de szeretnénk egy kis időt 1-2 hetet hármasban tölteni itthon. Sértődés nélkül nem lehet közölni velük, mert egyik barátnőm kijelentette, hogy ő márpedig aznap már jön mikor haza értünk a kórházból. Hiába mondtam finoman, hogy nem kell egyszerűen nem érti meg. Eddig csak arra jutottunk, hogy nem kell itt aludnia mert először azt akarta,hogy itt alszik az első pár napban. Hogyan lehetne ezt sértődés nélkül megértetni vele? Azt már próbáltam,hogy mondtam neki, hogy hármasban szeretnénk lenni és majd szólunk, hogy ha jöhet látogatni minket. Ti is keveredtetek hasonlókba szülés után? Végülis mi lett? Sértődés nélkül sikerült megoldani? Lassan ott tartok, hogy kerek perec megmondom, hogy NEM aztán majd megnyugszik..

#látogatás #Babalatogatás #kéretlen vendég
2018. júl. 27. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Dec. 8-án született a lányom. Mi megmondtuk, h karácsonykor fél órára jöhet a család, addig senki. Barátok januártól jöhettek. Határozottak voltunk, de kedvesek, senki nem sértődött meg és mindenki felfogta.
2018. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"...egyik barátnőm kijelentette, hogy ő márpedig aznap már jön mikor haza értünk a kórházból."

Te meg kijelented, hogy akkor nem jöhet csak 2 hét múlva.

2018. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Barátnőim közül egyetlen egyben merült fel, hogy neki már a kórházba is jönni kell (az nem jött össze, nem ért rá), illetve hogy szóljak azonnal, ha hazaértünk, és jön. Némi sikertelen lebeszélés után én kerek-perec megmondtam, hogy ne haragudj, de szeretnék pihenni, a babának meg kell szoknia itthon a légkört, plusz apa arra vár napok óta, hogy végre hazaéjünk, és ő is megismerhesse jobban a lányát, most hadd legyen először az övé a lehetőség. Majd 2-3 hét múlva szívesen látunk, de addig szeretnénk egy kicsit összeszokni hárman. Biztos, hogy megsértődött, éreztem rajta, de legalább felfogta. És igen, majd megnyugszik, ennyi, magatokkal foglalkozz az elején. Ezen pofám leszakad amúgy, hogy még be is akart cuccolni...
2018. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég ugyanezt írhattam volna.

Hallgass rám, ez nem a finomkodás ideje. Csak magatokra gondolj, ne engedj semmilyen érzelmi zsarolásnak se. Nálunk volt belőle bőven. Végül az volt, amit a rokonok akartak, és azóta is nagyon bánjuk. Nem szabad ennek engedni. Pedig mi csak két hetet kértünk, de olyan drámák voltak belőle...nem bírtuk már elviselni, azért engedtünk, de másodszor esélytelen lesz.

2018. júl. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nem mondod meg majd mikor szülés után fájdalmakkal és kialvatlansággal,hormonokkal tetőzve le fogod ordítani a haját hogy NEM, úgyhogy jobb most közölni vele finoman :)

Amúgy nagyon egyszerű 3 hétig csak közeli rokonok azok se minden nap, 3 hét után meg fokozatosan a többi barátnő,távolabbi rokon.

Hidd el ha megszületik a pici és feje tetejére áll az életetek, le fogod szarni hogy ki sértődik meg.

Nálunk mamák nem értették meg hogy ne legyenek itt minden nap mert nem azért van a férjem itthon szülési szabin hogy őket nézze, hanem hogy összeszokjunk mint család. Mert a segítség nem az hogy ők babáznak míg te robotolsz a házimunkába friss sebbel.

2018. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Segitseg=hozzon kajat, adja be, aztan spuri. Mi az, hogy oda akart cuccolni par napra? Ez normalis? Majd biztos arrol is meglesz a velemenye, hogyan neveld a gyereket. En oda nem emgednem az elso 3-4 hetben azt, aki igy all hozza, sajnos csaladtagok eseteben megtettem olyanokkal, akikrol azt gondoltam, segithetnek, de meg ok is csak akadalyoztak az osszeszokast, akkor lettem testileg es lelkileg is jobban, mikor vegre mindenki elment, es egy idore nyugtunk lett.
2018. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal érveltem, hogy nem indult be a tejem a kórházban. Így az első napokban békén hagytak minket, hogy oda tudjak figyelni magunkra.


Amúgy tényleg nem voltál határozott. Ha az lettél volna, akkor nem akarna egyből jönni. Ne vedd rossz néven, tudom, én is ilyen vagyok, nem szeretek másokat megbántani. De ebben az esetben ki kell állni magatokért.

2018. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Barátnő??? Ugyan mit keresne már nálatok? Ne haragudj, de szülés után én biztosan nem kerülgetnék senkit sem a saját lakásomban, akármilyen jó barátnő is. Fájdalmaid lehetnek még, vérzel, folyik a tejed stb. Marhára nem akartam volna ehhez még asszisztenst is, akitől egy jót sem tudok rottyantani a saját WC-mben!
2018. júl. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Na, igen. Ez a másik, hogy ő akkor is csak egy barátnő. Ha a rokonság, nagymamák nem mehetnek, miért menne pont ő ott aludni?
2018. júl. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem a konfliktust. De ebben a témában, ahogy megszuletik a kicsid vedelmezed bármi áron. Mi kijelentettuk, hogy csak a szűk család minimum 5-6 hétig. De 6 naposan mikor jöttek, akarták hozni anyósom feltestveret, aki kicsit kettyos. Na köszöntem szépen, szóltam a paromnak, hogy vagy nem jön az a nő és jönnek a szüleink, vagy nem jön senki. Aztán azt hazudtak neki, hogy nincs hely a kocsiban. De jó hogy nem eroszakoskodott, mert 5percnel többet egy legterbe vele nem tudok lenni. Mindenki felfogta. Sértődés ide vagy oda. Az sértődött meg inkább, akinek még nincs gyermeke
2018. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!