Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni baba látogatás?

Szülés utáni baba látogatás?

Figyelt kérdés
Közeleg a szülés időpontja és már mindenki előre kijelentette, hogy mikor szeretne jönni. Azt értékelem, hogy kíváncsiak ránk, de szeretnénk egy kis időt 1-2 hetet hármasban tölteni itthon. Sértődés nélkül nem lehet közölni velük, mert egyik barátnőm kijelentette, hogy ő márpedig aznap már jön mikor haza értünk a kórházból. Hiába mondtam finoman, hogy nem kell egyszerűen nem érti meg. Eddig csak arra jutottunk, hogy nem kell itt aludnia mert először azt akarta,hogy itt alszik az első pár napban. Hogyan lehetne ezt sértődés nélkül megértetni vele? Azt már próbáltam,hogy mondtam neki, hogy hármasban szeretnénk lenni és majd szólunk, hogy ha jöhet látogatni minket. Ti is keveredtetek hasonlókba szülés után? Végülis mi lett? Sértődés nélkül sikerült megoldani? Lassan ott tartok, hogy kerek perec megmondom, hogy NEM aztán majd megnyugszik..

#látogatás #Babalatogatás #kéretlen vendég
2018. júl. 27. 13:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igen, unokatesóm volt igy akivel egyébként nem vagyunk túl szoros viszonyban.

A kórházba bejött, ott max fél órát volt, még örültem is neki.

Aztán pár nap múlva hivott hogy akkor jön hozzánk.

Mondtam hogy most nem köszi.

Kb 3-4 hónapig fel sem hivott, aztán összehoztunk egy sétát és azóta is minden ok.

2018. júl. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nálunk volt sértődés. Konkrétan abból, hogy azt kértük, az ovis unokahúgomat (akinek nonstop lógott a takony az orrából) ne hozzák az első pár hétben. A kórházban megnézte üvegen át a babát, utána legyen pár hétig türelmes. De mi tettünk magasról a sértődésre, ugyan is fontosabb volt a kisbabánk egészsége mások lelkivilágánál. Ja, anyósomék jöttek volna itt aludni kár hamar de ez hozzám csak később jutott el, mert a sógornőm kerek perec megmondta nekik, hogy az első pár hét egy intim időszak az új család életében, ne akarjanak napokra idejönni. Azóta is hálás vagyok neki. :) A szomszéd is erőszakoskodott már 1 hét után, de leszeteltem. Kicsit megsértődött ő is, hogy majd már járni fog a gyerek mire jöhet, de aztán megbékélt.

Szerintem állj a sarkadra, mindenhol van sértődés ilyenkor. Majd megbékélnek. Aki nem, az meg nem...

2018. júl. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik oldalról tudok beszélni

Egy barátnő vagyok. Amikor megszületett a baba, mondtam a barátnőmnek, hogy szeretnénk meglátogatni, és majd amikor úgy érzi, akkor szóljon. Nem akartunk kellemetlenkedni, gondoltam, hogy nincs szüksége most a férjén kívül senkire. Aztán mondta, hogy ha jó nekünk, bemehetünk a kórházba, 1 napos volt a baba akkor. De más a helyzet, külföldön vagyunk,nincsen itt a család. Gondolom jól esett neki, hogy meglátogatta valaki. :-) Ha majd egyszer szülök, nekem is jó lesz, ha valaki ránk néz.

De ez az odacuccolás nagyon kellemetlen. Szerintem mondd meg a barátnődnek kerek perec a dolgot. Persze rosszul fog esni, mert rosszat nem akar, de megérti idővel.

2018. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
En ugyanigy voltam, hogy mar terhessegem elejen elkezdte hajtogatni a baratnom, hogy majd ha szulok, jon a korhazba is, stb stb.,. Na, hat eloszor csak lapitottam, aztan par ilyen beszelgetes utan megmondtam neki kerek perec h ne eroszakoskodjon, nem johet velem be, es kesz. Te is jobban jarsz, ha hatarozott leszel! :) megsertodik? Annyi baj legyen.
2018. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem hugom akart meg a szulesnel is ott lenni, mondtam, hogy bocs, de nem. Nem orult, de feldolgozta :D


Viszont frissen szulve reggel hazakuldtem a ferjem, hogy aludjon egy kicsit, es delutan jojjon vissza, addig egyedul lettem volna a babaval, irtam egyik baratnomnek, hogy ha szeretne, jojjon be, orulnek. Meglepodott, es nagyon orult, par orasan mar a kezeben volt a gyerekem. De ez kulfoldon volt, es a csaladbol csak masnapra ert ide a tesom, es par nap mulva anyukam. Itt a korhazba reggel 8-este 8-ig barki bejohet, en nagyon orultem, hogy jottek, es nem voltam egyedul, a szobatarsamnal is sokat bent voltak. Ellenben otthon mar nagyon nem hianyzott senki... A lakas sem nagy, nincs plusz egy szobank vendegnek, meg ujrakezdhetnem, az elso 4 hetben nem hivnek oda senkit.

2018. júl. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!