Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek milyen tápszert...

Szerintetek milyen tápszert lehet adni egy bukós nagyon hasfájós majdnem 2 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Előzmény:

Anyatejjel nem tudom sajnos etetni, rég nincs. Már az elején a tejnél is nagyon sokat bukott, a doki meg a védőnő szerint teljesen normális. Ha annyi mennyiséget eszik, ami a súlyához képest megfelelő, vagy kevesebbet kapott próbaként, akkor is nagyon-nagyon bukik órák elteltével is.

A védőnő szerint biztos nem reflux, ezért elvittük uh-ra és kiderült, hogy refluxos.

Nem tudom, hogy már ilyen pici korban örökölhető -e a hajlam, vagy csak még a záróizmok fejletlenek, de nekem refluxom és tejfehérje intoleranciám is van.

Beba optima HA start-ot kap, de nagyon fájt a hasa. A védőnő tanácsára kapott infacolt, de nem használt, és kiköpte, majd espumisannal és sab simplex-el is próbálkoztunk. Most jelenleg ismét espumisant és coliefet kap, de rohamszerűen fáj a hasa.

A sok bukás miatt próbáltuk ki a Milumil Ar-t, telibe megfogta a hasát, felesbe keverve már jobb volt a Bebával, de egy idő után nagyon nehezen ment a kakilás. Visszaálltunk a Beba HA starta. Kipróbáltuk a gaviscon szirupot refluxra, de semmit nem javított. Majd vettünk Beba HA AR-t, de ugyanúgy jön ki belőle, mint a HA start, és keverve is.

A doki és a védőnő szerint a Beba HA start-al etessük, de próbálkozni szeretnék hátha valamelyik beválik.

A Nestlé lactogen harmony, Beba HA sensitiv, vagy a Nutricia neocate lcp (aminósav alapú) tápszereken gondolkozom, hogy ki kéne próbálni. Jó lenne legalább vagy a bukást, vagy a rohamszerű hasfájást lecsökkenteni. Tudnátok valamit javasolni?



2020. nov. 16. 13:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Hipp comfort, nálunk minden problémát megoldott.
2020. nov. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!