Csak en sokallom az idot?

Figyelt kérdés

3+5 hetes:

Eddig 90 ml kellett neki adni kb 3 orankent, de valtottunk tapot es ott ugyan annyi sulyra 120 ml ir 4 orankent.

De eleg hosszu ez a 4 ora es alig birja ki, mar sir es mindent szopizna ami a szaja kozelebe er.

Aztan ugy meg eszi a 120 mlt hogy meg siman tudna enni, az sem normalis!? Ezert sem jobb a tobbszor kevesebb szerintem. En sokalom ilyen pici babanal a 4 orat.


3820g az szuletett most 4600g

Az mennyire ok?


2021. márc. 8. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok a 4 óra


Tapszernel is lehet igény szerint adni.

Nem azt mondom, hogy egesznap iszogassa, de simán adhatod 3 óránként és ha kell igyon 120 ml-t.

Minden baba más igényű... Enyém sosem itta meg a dobozon lévő mennyiséget, más meg beverte a 2x-eset 😁

2021. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg növekedési ugrása van. Sosem tartottam be ezeket a mennyiségeket, időket ilyen szigorúan. Nézz utána az igény szerinti tapszeres táplálásnak. Én legalábbis nem éheztetném. Az elején sokat gyarapodott, mióta szilárdat is eszik és kúszik mászik, teljesen lelassult a gyarapodás,7-10 hónapos kora között ha hízott 6-700 grammot sokat mondok
2021. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az csak egy ajánlás, ne az alapján etesd, hanem ahogy éhes, amennyit megeszik, ne időre.
2021. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom milyen tápszer, de sok a 4 óra és megéhezik közben, másik tápszert választanák.
2021. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Koszonom, maradunk 3 oranal szerintem ha mar akkor ehes. Vsak a tul etetes tol felek picit.

Meg olvastam olyat is hogy irtak hogy ne hogy mar a baba mondja meg mennyit egyen 🤦‍♀️

2021. márc. 8. 13:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, mindenki mond mindent.


Neked kell érezni a baba igényeit, nehéz, de bízz magadban.


Ha túl eteted, akkor bukni fog vagy fáj majd a hasa. Akkor majd csökkentesz a mennyiségen.


Nem egyszerű tudom, mert a legjobbat akarod biztosan 🙂


Első voltam

2021. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Enyémnél a 4 óra átlagban kijön, de van, hogy már 3 óra után éhes máskor meg 5 órát is kibír (éjjel meg 7-et). Tudja ő hogy mikor akar enni. A "nehogymáragyerekomnadjameg" elvben annyi igazság van, hogy van olyan gyerek, aki bármennyit megeszik, és ott megjelenik a túletetés veszélye de pl. az én fiamra ez sem igaz, volt már hogy visszautasította a maradékot. Szerintem ha éhes, etesd, és kész.
2021. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nagyon pici még, nyugodtan add 3 óránként neki!

De tényleg minden gyerek más.

A fiam már 1 hetesen (!) 4 óránként kérte, ha 3 óránként akartuk etetni, akkor alig evett. 5 éves lesz nyáron, semmi baja, egészséges, jó evő.

A lányom ellenben elmúlt fél éves, amikor átállt 4 óránkénti evésre, addig 3 óránként evett. Most 9 hónapos.

Mindketten tápszeresek (voltak).

2021. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hat sajnos mar 2 hete faj a hasa 😔 amiatt valtottunk tapot. Elotte nem is bukott nagyon csak azota parszor, akkor lehet tul sok egyszerre? Csak mert meg siman enne utana is, meg ugy erzem barmikor enne 😅
2021. márc. 8. 17:08
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom max 3 órára eszik, mondjuk 4 hónapos korától 11-12 órát alszik éjjel, ha 4 óránként enne, az nem jönne ki, volt hogy 2 és fél órára evett.
2021. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!