7 hetes babának mennyit kellene ennie ?

Figyelt kérdés
Fiam 38.hétre született 2860g és 50 cm. A kórházból 2660g engedtek haza. 30 ml-vel kezdtük, aztán 60 ml, szépen hízott, elégedett volt. 1 héttel ezelőtt 3760 g volt akkor mondta a doki hogy adhatom neki a 90ml ha megissza. Ő egy szuszra meg is itta, sosem hagy semmit. Tegnaptól a 90 ml után is sír, szerintetek odaadhatom neki a 120at ? A doki egy képletet adott hogy az szerint számoljam mindig ki és etessem őt, ne legyen leterhelve a gyomra, de hát most sír :( éhes szegény, adtam neki még 30 ml es utána megnyugodott. Szerintetek nyugodtan adhatom neki a 120mlt ? A képlet alapján csak 90-95 ml jön ki, de hülyeség, nem fogom őt éheztetni, de túlterhelni sem akarom a gyomrát.
2021. aug. 2. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:

A fiam is ilyen paraméterekkel született :)

Ha jól emlékszem, ő ilyen korban még csak 60-at evett. Ha sírt, kevertem még +30-at. De eleinte én nem adtam egyben az emelt adagot, mert az úgy sok volt neki, és a nagyja visszajött. Akkor pár napig úgy kapott tápszert, hogy az addig megszokott mennyiség, és ha még éhes volt, akkor büfi után még egy kicsi. Én sem a matek szerint adtam a fiamnak, hanem amennyit megevett.

Ha a 90 kevés, és a 120-ból nem jön vissza egy kicsi sem (+ utána nem sír kajáért), akkor szerintem adhatod egyben.

Nekem még azt tanácsolta a védőnő, hogy ne mindig ugyanannyit keverjek, hanem egyszer kevesebbet, egyszer többet. Pl most 21 hetes. 90 és 150 ml közötti mennyiségeket eszik.

2021. aug. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!