Mit tegyek, hogy jobban hízzon? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz 4 hós a gyermekem.

Első hónap hízás: 850gr

2. : 600gr

3. 300gr

Most 2 hét alatt 180 gr

Orvos szerint nagyon kevés.

Van, hogy fagyasztott anyatejet kap néha, de már szinte csak tápszert(tejfehérje menteset+laktáz csepp)

Nem tudom mit tehetnék, hogy jobban hízzon. Sinlacot akarom kipróbálni de az csak 4 hótol lehet majd.

Nagyon elvagyok keseredve, eléggé lecseszett a doki… amúgy 3 óránként csinálok neki 100ml tápszert de nem mindig eszi meg az egészet(ezen teljesen elhalt a dokink…) :(

Én is pici vagyok mondjuk, 43 kg 155 cm mindig baj volt a növésemmel kiskoromba, de anyukám azt mondja azért ennyire picinek még jól híztam, és ő nem is vette ennyire komolyan ezt



2021. aug. 24. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem értem miért csesz le a doki. Ha nem eszik, nem eszik, erről nem te tehetsz. Ahelyett, hogy téged szekál, inkább kivizsgáltathatná, mert valami gond lehet a háttérben, ha ennyire nem eszik. Nem nagyon tudsz mit csinálni, majd ha már eszik mást, akkor lehet olyat kitalálni, ami vonzóbb neki.
2021. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Milyen gond lehet szerinted?

Orvos váltáson gondolkozom.

2021. aug. 24. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen gond lehet, valamilyen gasztroenterológiai talán, reflux, bár azt észrevennéd, van nagyon rosszevö gyerek is, az enyém is az, de csak másfél éves kora óta, most olvastam, hogy van olyan baba akin pár hónapos korban is látszik, hogy nem fog jól enni, pl. arfid a betegség neve. Nekem akkor nem ette a tápszert amikor húgyúti fertőzést kapott, de az nálatok kizárható, mert már hónapok óta nem eszik, keress egy súly kalkulátort és nézd meg mennyire kevés, lehet annyira nem is vészes.
2021. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hány kilós a babád? Kb hány ml-t eszik egy nap? Hány kakis/pisis pelusa van? Hosszra nő, mozgásfejlődés rendben? Szokott bukni?
2021. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3,5 hónapos.

5 kg kereken.

Átlagosan azt mondanám, hogy 5-600 ml-t eszik de a jegyzeteimbe, ahova írom pl van olyan nap is hogy össz: 450 ml.

Kakis pelus átlagosan 1-2/nap. Pisi mindig van a pelusban szinte. Ezekre figyelek. Hosszra nagyon jól nő. 51 cm-el született és most 63 cm.

Mozgásfejlődése viszonylag rendben, sőt, 2 hósan forgott állandóan, viszont pl a nyaka tök gyenge a dévényes szerint, amúgy van egy kis feszessége a csípőjében, állandóan felakar ülni, fesziti magát, erőlködik, nehezen öltöztethető, ezért manuál terapeutához fogunk járni szeptembertől. Ezeken kívül nagyon mosolygós baba, szerintem tök boldog gyerek, alig sír.

Sokat bukott az elején, kaptunk rá gastrotuss babyt -használjuk a mai napig- aztán milumil peptit eszik mert ezalapján tejfehérjés, abba kap laktázcseppet mert sokáig ment a hasa(most minden ok így a kakival). A bukások elmúltak, legalábbis nagyon minimálisak. Használunk refluxpárnát, az ágy meg van emelve.

2021. aug. 24. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:
5 kg teljesen rendben van. Enyém 4 kg volt és ehez jó hosszú is. Ő tényleg vekony volt.
2021. aug. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha jól számolom, kb. minimum 600 ml-t kéne megenni a testtömegéhez képest egy nap (120 ml x ttkg a legkevesebb, amit ennie kell tankönyv szerint), de ez nagyjából megvan. Van kakis, pisis pelusa elég, azért valamennyire hízik, és nem fogy, ezek mind rendben vannak. A mozgása sincs ezek szerint elmaradva, nem sír, hogy éhes. Szerintem ne aggódj a hízáson egyelőre. Arra lehet figyelni, hogy mondjuk minden hétfő reggel, reggeli után méritek meg, mert abban is lehet eltérés, hogy evett-e előtte vagy sem (egyszer mondjuk evés után mérted meg, következő héten evés előtt, és lehet, hogy alig lesz különbség). Még arra gondoltam esetleg, hogy a reflux továbbra is ott maradt, csendes reflux formájában, szóval kifelé már nem jön a bukás, de azért liftezik a sav és a tápszer a nyelőcsőben, és emiatt nem komfortos neki sokat enni egyszerre. Esetleg próbáltad gyakrabban etetni? Hátha kevesebb tápszert több alkalommal elfogadna. Én szoptatom a lányomat, mi is ebben a nem hízós cipőben jártunk (ezért ástam bele magamat a témába), 3 és 4 hónap között kb. 150 g-ot hízott. Most a többszöri kevesebb evés válik be, úgy néz ki, és meg is indult a súlya. Én is el voltam keseredve, de próbálom objektíven nézni, simán benne van az alkati dolog is. Most visszaszámoltam, kb. 3 kilóval születhetett a te babád, fél éves korára kell megdupláznia a súlyát. Most 5 kiló és 4 hónapos, tehát még 2 hónapja van hízni kb 1 kilót, az nem is tűnik már így soknak.
2021. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es vagyok még, még ez jutott eszembe:


Amúgy meg heti 100 g a minimum elvárt hízás, ahhol képest a 2 hét alatt 180 azért nem annyira vészes, lehet, hogy a következő két hétben meg 220-at hízik, és meg is van az ,,elvárt" havi 400 g. Nem akarok az orvos ellen beszélni, de tudom, hogy van, aki nagyon vaskalapos, és csak a tankönyvet nézi. Ha továbbra se hízik, stagnál, stb., utána kell járni, de most ebben a pillanatban szerintem ne ess még kétségbe. Nagyon idegőrlő ezen kattogni, hogy miért ennyit evett csak, vajon mennyit fog mutatni a mérleg... a lényeg, hogy vidám és jól fejlődik.

2021. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!