Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszerről való leszoktatással...

Tápszerről való leszoktatással kapcsolatban, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

2 éves fiam, rettenetes tápszer függő! Napi akar 6x is kéri 180ml többet soha nem iszik meg.

Nem fogad el más folyadékot a cumisüvegében, pohárból iszik mást de nem sokat (soha nem volt nagy ivó)

Rendesen eszik mindent, ami neki tetszik/ízlik (válogatós)

Én már ezt a tápszer fogyasztási mennyiséget nagyon soknak tartom!

Vannak esetleg tippek/ötletek ennek csökkentésében, elhagyásában?

Mennyire normális dolog ez?

Nem volt ilyen sok igénye rá, viszont ahogy nyáron bejött a meleg, ezzel pótolta a folyadékot, teljesen mindegy mivel kínáltuk.

Vártam ha bejön a meleg ez elmarad, nem így történt.

És a Drágám nem is sovány 😄

Köszönöm előre is!



2021. okt. 12. 20:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Meleg=hideg (Bocsi elírtam) 😃
2021. okt. 12. 21:00
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Ekkora extra kcal bevitel mellett az lenne furcsa, ha sovány lenne.

Mi lenne a normális?

Az, ha max. reggel-este inna 1-1 adagot. Ha jó súlyban van, akkor a napi 1 is sok.

2021. okt. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Én nem értem, hogy eddig a 2 éves gyereknek komolyan odaadtatok normál kaja helyett napi 6-szor tápszert?
2021. okt. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3, a leírásból az jön le, hogy normál étel mellett iszik ennyit.
2021. okt. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nekem úgy jön le, hogy eszik a gyerek rendesen, csak éppen víz helyett tápszert iszik nap közben.

Kedves kérdező, egyrészt nem tudom, tápszer alatt mit értesz, de 1 éves kor felett junior tejitalt (vagy sima tejet) adunk már a gyerekeknek, másrészt igen, ez rengeteg. Reggel és este kéne csak adnod neki, 2-2,5 decit alkalmanként. A nap többi részében víz. Sajna pont nyáron a nagy melegben kellett volna erőltetni, hogy azt igyon, hamarabb kitikkadt, előbb "rákényszerült" volna a vízre. Reggel miután megitta a tejet/tejitalt, a cumisüveget szépen beteszed a szekrénybe, vacsoráig elő sem veszed. Ha szomjas, vizet adsz neki.

2021. okt. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ha fejre állok sem fogad el mást addig amíg meg nem kapja, addig megy az ordítás. Egyébként tehéntejfehérje mentes tápszeren volt/ van nem tudtuk lecserélni! ( ő nem fogadott el mást, miután le lett terhelve tejjel)

De egyébként nem kötelező tejitalt adni, olvass nyugodtan utána.

3 éves koráig meg a gyermekorvos is felírja a tápszert.

Hiába erőltetsz olyat amit nem akar, képes egész nap nem inni, ismerem a gyermekem.

Tanácsra/ ötletre vagyok kiváncsi, nem flegma ki oktatásra!

2021. okt. 12. 22:05
 7/14 A kérdező kommentje:
3/ nem tud mondatot értelmezni!
2021. okt. 12. 22:08
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
Akkor add neki 20 éves koráig
2021. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én esetleg megpróbálnám egyre hígabbra csinálni a tápszert. Itt már nincs nagy jelentősége a tápértéknek. Aztán hátha nem veszi zokon. Ha nem fogyaszthat tejfehérjét, rizstejet/kókusztejet próbáltátok esetleg? Gyerektea cukor nélkül? Meg hát két évesen a cumisüveget is le kéne váltani, pl. egy menő ,,nagyfiús" szívószálas pohárral vagy ilyesmivel próbálkoznék. Mit szólna, ha a tápszert pohárból adnád?
2021. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nekem is jutott hasonló az eszembe, mint pl a hígítás ki is próbálom este hátha nem tűnik fel!

A tejet már nagyon régóta használom neki ételekben, szoktuk neki kínálni csak simán, (kakaóval is próbálkoztam igaz nekem ez nem tetszik ötlet) sehogyan sem fogadja el!

Pohárból, szívószállal rég iszik, de a tápszert nem hajlandó másból inni!

Van kifejezetten ivós pohara abból sem.

Teát nem szereti, kicsinek sem itta meg!

Szóval igen nehéz eset!

😂

Viszont a tápszer, fogyasztása is nagyon változó!

Valamikor egész nap nem jut eszébe, viszont vannak napok mikor meg az agyamra megy annyit kéri!

Nem tudom a fogzással össze hozni, mert nem jön a foga hónapok óta ( már csak 4 rágó hiányzik)

De köszönöm a tippeket!

2021. okt. 13. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!