Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszerről való leszoktatással...

Tápszerről való leszoktatással kapcsolatban, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

2 éves fiam, rettenetes tápszer függő! Napi akar 6x is kéri 180ml többet soha nem iszik meg.

Nem fogad el más folyadékot a cumisüvegében, pohárból iszik mást de nem sokat (soha nem volt nagy ivó)

Rendesen eszik mindent, ami neki tetszik/ízlik (válogatós)

Én már ezt a tápszer fogyasztási mennyiséget nagyon soknak tartom!

Vannak esetleg tippek/ötletek ennek csökkentésében, elhagyásában?

Mennyire normális dolog ez?

Nem volt ilyen sok igénye rá, viszont ahogy nyáron bejött a meleg, ezzel pótolta a folyadékot, teljesen mindegy mivel kínáltuk.

Vártam ha bejön a meleg ez elmarad, nem így történt.

És a Drágám nem is sovány 😄

Köszönöm előre is!



2021. okt. 12. 20:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A tesóm úgy szoktatta le a kisfiát a tápszerről, hogy fokozatosan csökkentette a vízhez adott adagolókanalak mennyiségét, s a végén már 240 ml-hez csak egy adagolókanállal rakott tápszert. Az utóbbi időben a kisfia már csak langyos vizet iszik lefekvés előtt.(2.5 éves) De elfogadja, s nem kér helyette 'igazi' tápszert.

Én is ezzel a módszerrel próbálkozom kislányomnál. :-)

2021. okt. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Este kipróbáltam, egy kanál nem tűnt fel neki!

Reméljük a többi kanál hiánya sem fog neki.

Igaz azt nem értem a gyermek orvosok miért nem ajánlják ezt a módszert!

Mert én kérdeztem és azt mondtak nem jó ötlet!

Viszont folytatni fogom, hátha mert már engem is bosszant.

2021. okt. 14. 15:19
 13/14 anonim ***** válasza:

Próbáld meg hogy hétről - hétre fokozatosan csökkented. Légy türelmes, sajnos nem egyszerű a leszoktatás.

A háziorvosok lehet azért nem ajánlják, mert gondolják, h nem kapja meg a gyermeked a megfelelő mennyiségű tejterméket naponta tápszer hiányában. Gondolom biztos eszik mindent. A szakmai ajánlások szerint az a lényeg, h legyen meg naponta az 500ml tejnek megfelelő mennyiségű kalciumtartalmú tejtermék.

Kislányomnál a délutáni elalvás előtti tápszer mennyiségét kezdtem el csökkenteni, ma pl 210ml-hez adtam 3 adagolókanállal a 7 helyett. Észre sem vette. 😅 (#11 voltam)

2021. okt. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Kis furcsa gyerekem van!

Mióta ki írtam a kérdést nem nagyon kéri 😂

Folytatom én is a csökkentést.

Én nem szoktam 180 többet adni neki, délben is 5 kanalat kapott hozzá ☺️

Akkor a kislányod mar ügyes, kitartást nektek is hozza!

2021. okt. 14. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!