Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Sokat eszik a tapszeres babám?

Sokat eszik a tapszeres babám?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisbabam. Egy jopar napja többet enne, mint ami a nagykönyvben megvan írva. Altalaban 7x 8x eszik, igy nez ki egy napunk : 90,60,90,100,100,50,70,100

Az orvos szerint adjak neki vizet tapszer helyett, de nem igazán kell neki, utana ordit folyamatosan. Probaltam, hogy 70ml utan elveszem a cumisuveget, de szinten orditas es nem tud elaludni.Olvastam, hogy felre is ertelmezhetem a jelzeseit es nem is ehes hanem a hasa faj, de akkor utana is orditana miutan megetettem, nem? De utana szepen elalszik, nyugodt. Segitsetek, mit csinalok rosszul? Elhizlalni sem akarom, de azt sem hogy ehezzen. Ja, azt lehagytam hogy 2300g-al született, most 3 kg


2022. jan. 10. 06:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Adj neki, amennyit kér. Picike is ráadásul, de ha nagyobb lenne is ezt mondanám. Nem fog elhízni, ne aggódj.
2022. jan. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

1-es, tévedés, a tápszeres babák pont hogy nagyon el tudnak hízni, mivel nem ők szabályozzák, hogy mennyit egyenek...

Kérdező, a célmennyiség a kilogrammonként 150 gramm, nyilván nem pontosan, de nagyjából, összesen a 24 óra alatt. Nálatok ennek 450 grammnak kéne lennie... Szerintem próbáld higítani a tápszert.

2022. jan. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk is probléma volt ez.

Én arra jutottam, hogy félre értettem a jeleit: azt is éhségnek néztem, amikor csak bújni akart hozzám, vagy vitetni magát. A hordozó kendőben rögtön elcsitul, hacsak tényleg nem éhes.

Nekem pl szinte semmi tej nincs, de ha csak a szájába adom a cicit, az is rögtön megnyugtatja, pedig csak csámcsog rajta.

Jelenleg 7-8 alkalommal eszik 60 ml-t.

Tegnap volt 4 hetes.

2022. jan. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
2-es! Két tápszeres gyerekem van, képben vagyok tápszer témában. Alapszabály egyébként, hogy egy 3 hetest nem éheztetünk, akár anyatejes akár tápszeres. Persze, ha valaki szereti, ha sír a baba az éhségtől akkor hajrá... 1. vagyok.
2022. jan. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

2es, az állandóan mellen lévő babák is el tudnak hízni. Ne írj hülyeségeket.

Kérdező, teljesen normális, főleg a 3 hetes növekedési ugrásnál. Nyugodtan adj neki amennyit kér, a tápszert is lehet igény szerint adni. Nem tudod beletömni ha nem éhes. Az összevissza evés is normális még teljesen, majd lassan kialakul.

2022. jan. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
4es, senki nem beszélt éheztetésről, sem sírni hagyásról, de látom valamiért te nagyon magadra vetted a témát. Nyugodj meg. Máshogy is meg lehet vigasztalni egy síró gyereket, nemcsak kajával; és lehet, hogy az esetek egy részében szomjas. Nekem is van gyerekem, és háromhetesen nonstop szoptattam, de mivel ott ő állítja be a keresletet-kínálatot plusz az anyatej tápértéke nem konstans a nap folyamán, egy anyatejes gyereket nem lehet túletetni (így értettem az elhízást, 5-ös). Illetve szintén 5-ös, a tápszer nem tud "igény szerinti" lenni, mert jellegénél fogva nem tud a gyerek igényeihez összetételében, sem mennyiségében alkalmazkodni. Az anyatej pedig tud. Ez nem hit vagy meggyőződés kérdése.
2022. jan. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
6-os. Nem vettem magamra, csak bosszant, mikor valaki tudatlanságból butaságot ír. Bármilyen hihetetlen, de a tápszeres baba is tudja, mennyi kell neki, nem lehet megtömni, mert egyszerűen kiköpi. Nem mellesleg általában az anyatejesek hurkásak, hiszen minden nyekkre tejet kapnak. De ezzel sincsen baj, hiszen erre van szükségük. Nem vitatkozom veled tovább, leírtam a véleményem (ami tapasztalaton alapul), a Kérdező majd eldönti, megfogadja-e.
2022. jan. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Mi az, hogy egy anyatejest nem lehet túletetni?? Áz én fiam 3 hónaposan már 9 kiló volt kizárólag anyatejtől... Persze nem vontam meg tőle, annyit evett amennyit akart.
2022. jan. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
#2 Nagyon káros amit írsz.
2022. jan. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki amennyit kér! Az én kislányom is tápszeres volt, brutális mennyiségeket evett, a dupláját ami a dobozra volt írva. Ha nem kapta meg, órákig üvöltött (volna). Kíváncsi lennék, hogy ha bármelyik okos éhes lenne, akkor az ölelgetéstől jóllakna-e...


A babám fejlődési görbéje megegyezett az iszsz anyatejes babákénak, 1-1.5kgot hízott az első hónapokban. Másfél éves, 11,5kg, magas, jó evő, egészséges kislány.


Ha éhes, adj neki, nem kell és nem is szabad vizezni. Ha egy anyatejes gurulhat 8-9 hónaposan 12 kilósan, akkor a tápszerest sem kell fegyelmezni. Nem ilyenkor fog elhízni...

2022. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!