Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Sokat eszik a tapszeres babám?

Sokat eszik a tapszeres babám?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisbabam. Egy jopar napja többet enne, mint ami a nagykönyvben megvan írva. Altalaban 7x 8x eszik, igy nez ki egy napunk : 90,60,90,100,100,50,70,100

Az orvos szerint adjak neki vizet tapszer helyett, de nem igazán kell neki, utana ordit folyamatosan. Probaltam, hogy 70ml utan elveszem a cumisuveget, de szinten orditas es nem tud elaludni.Olvastam, hogy felre is ertelmezhetem a jelzeseit es nem is ehes hanem a hasa faj, de akkor utana is orditana miutan megetettem, nem? De utana szepen elalszik, nyugodt. Segitsetek, mit csinalok rosszul? Elhizlalni sem akarom, de azt sem hogy ehezzen. Ja, azt lehagytam hogy 2300g-al született, most 3 kg


2022. jan. 10. 06:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki annyit, amennyit kér. A gyerekorvos is hápogott nekem, hogy mennyit eszik, végül mindig azt mondtam neki, amit hallani akart, otthon meg csináltam, ahogy a babának jó volt (a nagytesó is tápszeres volt, így volt valamennyi tapasztalatom). Ahogy teltek a hetek, egyre jobban beállt a dolog, 4-5 hónaposan már a dobozra írt adagot ette.


Szóval ne stresszelj most azon mennyit eszik. Lakjon jól, de idővel próbálj arra törekedni, úgy kialakítani a napot, hogy az előírt mennyiséget ne lépje túl az étkezése, és akkor nem lesz gond.

A tápszert pedig úgy add neki, ahogy kell, ne tegyél bele több vizet. Nem véletlenül ez a higítási arány.

2022. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Az igen, megy a lepontozósdi....


Kérdező. A tápszeres babák is tudják mikor elég, és ők is megérdemlik, hogy igény szerint kapjanak enni annyit, amennyi jól esik nekik. Az én fiam amikor végzett a tápszerrel, eltolta, annyit evett amennyi jól esett neki.

Már ezer éve megcáfoltak minden baromságot a tápszeres etetéssel kapcsolatban, ilyen baromságok pl: kell nekik extra víz, túleszik magukat, a tápszeres babák kövérek, a tápszeres babák soványak, a tápszeres babák sokkal többet betegek etc.

2022. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem minden tapasztaltabb anyuka azt mondta mindig, hogy hallgassak az ösztöneimre/megérzéseimre, mivel nincs két egyforma kisbaba és a tápszeres dobozokra írt adagolás csak egy iránymutató, attól simán lehet eltérés. Hidd el, hogyha teljesen egészséges a babád, akkor tudja hogy mennyi kell neki és mennyit akar enni, illetve ha már elég volt, úgyis ellöki majd a cumisüveget vagy nem szívja tovább. :)



Mellesleg látom, hogy nem mai már a kérdés, tehát már idősebb a babád, de valószínűleg a növekedési ugrás időszakában voltatok, amikor többet enne a baba ami teljesen normális. Annyit adj neki, amennyit igényel, ha elkezd mozogni, kúszni, mászni akkor úgyis lemozogja majd a felesleget ha lenne rajta. :)

2022. jan. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Két igény szerint tápszerrel etetett lányom volt és egy igény szerint tápszerrel etetett fiam van.

Semmiben nem volt más mint egy anyatejes gyermek. Nem voltak betegesek, kövérek, soványak, nem kaptak vizet mellé stb.

12 és 8 éves makk egészséges, semmire sem allergiás két lányom van, illetve egy makk egészséges 7 és fél hónapos kisfiam.


A fiam ráadásul extra "rossz" evő, maximum 120 ml-t eszik kb 1 hónapos kora óta. Neki elég ennyi, ha megfeszülnék sem enne többet.

Szóval nyugodtan adj neki annyit, amennyit kér :)

2022. jan. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!