Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan kellene elhagyni a...

Hogyan kellene elhagyni a tápszert és rendes tejre váltani?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 2 éves kislányom és reggel este még iszik tápszert. A BeBA HA Expertpro 2 tápszert adjuk neki de ezt kapta már újszülött korában is csak akkor még az 1est. Elsőre bevált a védőnő mindig azt mondta nem kötelező a 3ra váltani ha bevált. Igazából rám bízta mikor akarok tejitalra vagy tejre váltani. Joghurtot krémtúrót eszik régóta nem volt sose gond belőle. Mikor kellene tejitalra váltani? Melyik típus lenne a jó? Vagy egyből lehetne rendes tejet adni neki? Jó lenne lassan elhagyni a tápszert de gondolom a tejre meg szüksége lenne. Akinek ennyi idős gyereke van ti h váltottatok tejre vagy tejitalra?
2022. jún. 9. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Én tejitalra váltottam először, aztán amikor egyszer hétvégén vettük észre, hogy nem lesz elég a tejital hétfőig, adtunk neki tejet. Korban rendben volt már, tehát nem volt korai az adása.

Először egy decit kapott (persze sírt hogy kérne még) napokon keresztül reggel este és most napi 2x 150ml-t kap belőle.

2022. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Én nem csináltam belőle nagy ügyet. Amikor úgy éreztem már ihat tejet, attól a naptól fogva tejet adtam.

Nálunk semmi allergia meg ilyesmi nincs a családban.

2022. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűen az esti tápszer helyett tejet kapott. Előtte is ivort már tejet szóval tudtam h nem lesz gond.

A nagyobbnál nem jött be. onnantól nem is kellett neki a reggeli vagy esti rej. Napközben evett inkább joghurtot sajtot stb. Azóta se rajong a tej, kakaó stb ért

A kicsik viszont ugyan úgy isszák mint előtte a tápszert

2022. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem muszáj tejre váltani, ugyanis a tehéntejben semmi nincs amire szükségük lenne. Egyszerűen le is állhatsz a tápszerről.

A fermentált tejtermékek értékesek, nem a tej.

2022. jún. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Tejre sehogy. A tehéntej nem alkalmas arra, hogy egy ember napi rendszerességgel jelentős mennyiséget igyon belőle.
2022. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

#5 tudod mi az a "jelentős mennyiség"?

Nem a reggel és esti 2-2 deci

2022. jún. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
6, de, az már kva sok.
2022. jún. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

2 évesen már nem is jó neki ez a tápszer, amit eszik. Nem elég tápláló. Beba optipro JUNIOR 1-re kellett volna váltani még 1 éves korban... de már nem érdekes.

Tápszerről való leszokáshoz legjobb átmenet a tejital, ami olyasmi csomagolású mint a tápszer. Rossmannba, DM-be lehet kapni.

2022. jún. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
igen. gyerekek milliói hullanak el napi 4 deci tejtől 😂😂😂
2022. jún. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7%

4

Jó, hogy mondod. Igaz emberek milliárdjai nőttek fel tejen, aztán itták napi szinten, minden gond nélkül, sőt itta kutya, macska, de még a disznók is kaptak ha sok volt.

Akkor senkinek semmi baja nem volt tőle. Mostmár a gyereknek tápszer kell, a macskának meg cicatej...

2022. jún. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!