Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Nem kell a babának a tápszer....

Nem kell a babának a tápszer. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kisfiam hat hónapos.

Két hónapos koráig anyatejes volt, akkor hosszabb ideig kórházban voltam, azóta tápszeres. Nem volt gond a tàplálással, és amikor egy hónapja elkezdtem a hozzátáplálást, az is jól ment. Elfogadta a kanalat és minden ízt is. Viszont ezzel egyidejűleg a tápszer egyre kevésbé kell neki. Látom, hogy éhes, de a cumisüveget eltolja, tejpépből, főzelékből, gyümölcsből pedig megeszik szinte akármennyit.

Probáltam a gyerekorvos tanácsára sűrűbb tápszert, nem vált be. Próbáltam más cumisüvegből, az se jó, kinomban már pohárból is, az se jó, holott a vizet szépen issza belőle.

Mit tehetnék? Mit próbáljak ki?

A 2-es tápszer miben lenne más?


A tízórai étkezés van kiváltva, néha az uzsonna, a többi 5 alkalommal még a tápszerrel próbálkozom, de ha 120 ml lemegy alkalmanként, annak már örülök….



2022. jún. 19. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Én állítólag 5 honaposan mar nem akartam tejet ,egyből átálltam kajára. Van ilyen baba. Próbáld többször etetni rendes kajával.
2022. jún. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
“Rendes” kajából enne barmennyit, de a gyerekorvos nem enged egyelőre további étkezést kiváltani, a védőnő mondta azt is, hogy egy másodikat is ki lehet időnként.
2022. jún. 19. 19:13
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Nézd ha nem eszik semmit csak rendes ételt akkor add azt neki, a doktornőnek meg mondd azt hogy kap tápszert. De ha biztosra akarsz menni kérd ki egy másik doki véleményét is.
2022. jún. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Mi az hogy az orvos nem enged?

És inkább éheztesd?

Pont ugyanannyira nincs joga ilyet javasolni, mint azt, hogy gyorsabban haladj.

2022. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan más koncepció alapján csináltam a hozzátáplálást, de egyből adtam neki reggelit és vacsit. Nagyon szépen elfogadta, nem volt probléma. Én is megpróbálnék többször adni neki rendes ételt. Előtte mindig kínálnám tápszerrel, hátha. Én hiszek abban, hogy a tápszeres és szilárd étkezéseknél is hallgassunk a babára, legyen az is igény szerint. Ha neki több szilárd táplálékra van szüksége, hát istenem. Nem baj. Ne add fel, kínálgasd tápszerrel és próbálj az étkezésekre vasban gazdag ételeket készíteni neki. Ha nem fogy, szépen gyarapszik, van megfelelő kaki, pisi szerintem nem gond. Persze nem vagyok szakember, szóval ha megtorpanna a hízása keress fel mindenképp valami komolyabb szakembert!
2022. jún. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A gyerekorvos csak azt szajkózza, hogy etessem, etessem.

De a gyerek össze szorítja a száját, elfordítja a fejét, nem és nem kell neki a tápszer.

2022. jún. 19. 20:17
 7/13 anonim ***** válasza:
Esetleg keverd a kettőt. Pl tápszeres főzelék, vagy ilyesmi.
2022. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Ízesített tápszer esetleg? Vaníliás vagy banános.
2022. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6. Másfajta tápszerrel nem próbálkoztatok?
2022. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Próbáltam többfajta tapszert, de semmi.

Még a legelső a legjobb, a Beba optipro 1.

Abból akarom kipróbálni a 2-t.

2022. jún. 19. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!