Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kevesebb lehet a tápértéke az...

Kevesebb lehet a tápértéke az új tápszernek a régihez képest vagy csak simán ekkora étvágya van a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Már a kórházban is milumil ha start prosyneo-t kapott és kb 1 hétig itthon is ezt ette de szorulásos lett tőle, így gyerekorvos javaslatára váltottunk milumil komfort 1-re. Mióta ezt eszi van széklete is, bár még mindig kicsit hasfájós, de ami inkább érdekes, hogy mióta ezt adom neki már 100ml-t megeszik belőle, ha kevesebbet adok neki akkor vagy 2 óránként éhes vagy az etetések közti időt végigüvölti és mivel ugye éhes így aludni sem tud.


Félreértés ne essék nem fogok csak azért kevesebbet adni neki és konkrétan éheztetni mert csak 2 hetes és nem kellene ennyit ennie, csak pusztán érdekel a dolog.


Egy kis infó, nem tudom számít e, 3845 grammal született, 3625-el hoztuk haza, szval nem picike.


2022. júl. 16. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

A doki mit mond mennyit adj neki? Hány ml, hány kanál. tápi? Ugye adagolás ilyen életkorra még nincs megadva és nyilván többet eszik, mint mondjuk pár naposan.

A 100 ml kapacitásra soknak tűnik egy 2 hetes babának, lehet érdemesebb lenne picit sűríteni inkább. Az, hogy 2 óránként éhes, teljesen normális, nem az a cél, hogy 4 órára ki legyen ütve a kajakómától. :)

2022. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Először két óránként etetünk, aztán 3 óránként, 4-5 hónapos korára elég a 3-4 óránkénti etetés. Ha éhes, adj neki, ha egy katonai szigorúságú etetést csinálsz, akkor csak azt alakitod ki benne, hogy ha kaja van, akkor muszáj ennie, mert ki tudja mikor lesz a következő. Szóval, ha 2 őránként eszik, akkor egyrészt ez nor,ális 2 hetes babánál, másrészt adj neki, mert nyilván oka van kérni, mert éhes.
2022. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

"lehet érdemesebb lenne picit sűríteni inkább"


Sűríteni?? Annak mi értelme? Nem a víz, hanem a por adja a tápértéket. Max. a hígításnak lehetne értelme, ha valóban sokat enne. De ez nem sok.

Lányomat úgy hoztuk haza a kórházból, hogy már ott 150 mili pótlást adtak neki. Nyilván be is tett a szoptatásnak. De nem ez a lényeg most, hanem hogy simán betolta, kevesebbre üvöltött. 3300 gramm volt.

2022. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%

Atyaég. Azért szerintem nem ez a normális, de legyen. Nyilván ha már a kórházban kitágul a kis magnyi gyomra úgy, hogy 1,5 decit bepuszil, akkor nincs miről beszélni. Ha többé nem akar szoptatni az ember, akkor sincs.

Tápszer sűrítés = kevesebb víz, több por. Vagyis magasabb tápérték, kisebb mennyiség.

2022. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

"Tápszer sűrítés = kevesebb víz, több por. Vagyis magasabb tápérték, kisebb mennyiség."


És az mire jó? Eláruljam? Hogy szorulást okozzon.

A víz mennyiségét soha nem szabad csökkenteni.

Értelme amúgy se lenne. Nem lesz tőle elégedettebb, hisz a teltségérzet később jön. Csak még jobban fogja kérni.


Egyébként köszike, anyatejre készültünk, 4 hónapig kínlódtunk is szoptaníttal, mire kiderült, hogy részleges arcidegbénulása és izomtónuszavara van, azért se tud önmagától mennyiséget enni. Nem önmagában az vezetett oda, hogy megtömték a kórházban, miután 15 %-ot fogyott és az 5. bent töltött napon se indult felfelé a súlya.

2022. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
valószínűleg növekedési ugrás, 1 héten belül alábbhagy a “farkasétvágya”
2022. júl. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

Nem mondtam, hogy rossz a tápszer, vagy az, ha valaki nem szoptat legyen az saját meggyőződés, vagy bármi probléma okán, így nincs mit "köszönni".

Nekem a védőnő javasolta, hogy nyugodtan mehet ugyanakkora mennyiségbe picit több tápszer, jobban fogja telíteni. Hittem neki, alkalmaztuk, sosem volt gond. Vagyis, ha azt éreztem a 100 ml nem elég, nem a vízmennyiséget csökkentettem, hanem fél-1 kanállal több port tettem bele. Először mindig ezzel próbálkoztam és csak utána jött a nagyobb kapacitás. Nekünk bejött.

Mellesleg megjegyzem én is hónapokig szívtam szondás (szoptanithez hasonló) kiegészítéssel és mindent, de mindent megtettem a tejszaporításért, nem sikerült, a 3 hós növekedési ugrást már sehogy nem tudtam lekövetni... Semmi rosszindulat nem volt a válaszomban. Segíteni szerettem volna a tapasztalatommal, de látom nem sikerült, ez van.

2022. júl. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

2 hetesen a fiam ugyanígy evett. 2,5 óránként éhen akart halni, és simán megette a 100-at. Most 9 hetes, 5x150-et eszik, és simán 3-4 óra is eltelik 2 evés között.

Szerintem tudják ők, mennyire van szükségük éppen. Túletetni nem lehet, a fiam is ha jól lakott, abbahagyja, és utána hiába kínálom, nem is eszi meg, ha már elég volt neki.

2022. júl. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Akkor az én fiam valami ufo de, ő 14 hetesen eszik 150 ml víz + 5 kanál tapszer napi 5x🤷‍♀️
2022. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
8-as válaszoló vagyok. Tőlem 2 hete megkérdezte a védőnő, mennyit eszik a gyerek. Mondom, hogy 5x150. Erre megkérdezte, hogy nem kevés az? De ha kiszámolod, hogy testsúly kg-onként 150 ml "kell" nekik, akkor az pont annyi.
2022. júl. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!