Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mikor hagytátok el a tápszert?...

Mikor hagytátok el a tápszert? Vagy mit adtatok helyette?

Figyelt kérdés

Kisfiam most lesz 1 éves

1 éves korában kell elhagynunk a jelenlegi tápszert.

Most milumil komfort 1et eszik

Meddig kell a babáknak tápszert adni?

Reggel és este eszik már csak, bár szerintem nem feltétlenül igényelné, a reggelit biztosan nem.

Eszik már mindent szépen

Szüksége van még tápszerre vagy hagyjuk el teljesen? Vagy csak estére adjak neki? Esetleg tej, tejital?

Nem tudom mi lenne a jó


2022. júl. 25. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem "kell" elhagyni, ha nem akarjátok elhagyni és még ragaszkodik hozzá. Általában tejitalra szoktak váltani, de hogy nektek melyik a megfelelő, azt nektek kell megtalálni. A lányom amúgy kicsivel 1 éves kora után elutasította, akkor elkezdtem tejjel kínálni helyette, amiből szintén keveset ivott meg. A fiam most kezd leszokni róla, mindig meghagyja.

500 ml tejalapú étkezést szoktak javasolni, de nem kell ragaszkodni hozzá, főleg ha eszik mást is.

2022. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

A tejital csak rosszabb minőségű tápszer.

A tej meg "élvezeti" ital, semmi hasznos nincs benne.

Ha el akarja hagyni hagyhatod, de nem kell semmire cserélni.

Nekem az egyik anyatejes, másik tápszeres. A tápszeres 18 hónaposan utasította el, nem cseréltük semmire.

2022. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lányom 11 hósan egyszerűen elutasította. Próbáltunk mindent (tejital, ízesíteni, tej) de semmi...

Így joghurttal, sajtokkal túróval pótoltuk a dolgot. Egyébként rá egy fél évre (mikor kezdett beszélni) tudtuk meg h a hőmérséklet volt a baj. Azóta se issza meg melegen a tejet, kakaót

Az ikrek még 1,5 évesen is tápszert ittak (még éjszaka keltek, és egyszerűbb volt mint a tejjel szórakozni) Nem vettem tejitalt soha. Mikor már nem ettek éjjel onnantól nincs tápszer. De este úgy alszanak el h isznak egy pohár tejet, és reggel is kelés után kérik mindig (2,5 évesek)

2022. júl. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell elhagyni!

Mi a férjemmel megbeszéltük,hogy addig adjuk neki,amig szüksége van rá,amíg kéri!A tejitalt soha nem szerette!Evett már mindent,nyilván ,de mellette kérte a tápszert.Tavaly decemerben volt két éves és novemberben jöttünk anyukáméktól haza.Csináltunk az útra tápszer,mert anélkül nem volt alvás.Ivott két kortyos és nem kellett több.Reggel csináltunk neki,lökte el.Csak néztem,hogy mi van.Azt hittem beteg lesz.Csináltam neki kakaót,azt megitta.Azóta kakaózik.Szóval ők elutasítják,ha már nem kérik.A védőnő azt mondta,a napi fél liter legyen meg tápszerben,kakakaóban,vagy tejben!

2022. júl. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!