Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kinek mi a véleménye a lent...

Kinek mi a véleménye a lent található tápszerről?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kislányom 1 hónapos, sajnos kezd elapadni a tejem, muszáj adnom neki a tápszert.

Viszont egyik barátnőm azt mondta, hogy amikor az ő kisfia megszületett, akkor esténként már adni kellett a kicsinek tápszert, mert nem sok teje volt, akkor ezt kezdték el használni, viszont nagyon fájt a hasa a kicsinek.

Ma már este adtam neki belőle, de semmi gond nem volt tőle.

Igaz, az van rá írva,hogy újszülött kortól, de barátnőm most teljesen elbizonytalanított.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Ide csatolok a tápszerről egy képet:

[link]


2022. júl. 28. 22:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy barátnőm kisfiának valóban a tápszertől fájhatott a hasa, mert mikor váltottak, akkor nem volt semmi gond. 🥰
2022. júl. 28. 22:36
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy teljesen jó tápszer, az pedig hogy a babádnak ettől fájni fog e a hasa, azt senki nem tudja megmondani.
2022. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2022. júl. 28. 22:44
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Biztosan át akarsz állni a tápszerre?

Vannak ugyanis módszerek, amik segíthetnek a tej mennyiségének a növelésében.

Ne érts félre, nem okoskodni meg kötekedni akarok, nincs gondom a tápszerrel, csak megfordult a fejemben, hogy nehogy véletlenül csupán információhiány miatt add fel a szoptatást.

2022. júl. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Először is nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

Másodszor meg nagyon elgondolkodtam a témán.

Lehet megpróbálok, valami tejtermelő módszert.

Viszont valaki tudna nekem jó praktikákat ajánlani, amik beválhatnak? 🥰

2022. júl. 28. 23:40
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kérdező, 4. vagyok.

Az én kisfiam most két és fél hónapos, első baba, szóval úgy gondolom, hogy nagyjából sejtem, min mégy most át.

Azt tudom leírni, ami nálam bejött. Ez pedig az, hogy hagyom a babát annyiszor és addig szopizni, amikor és ameddig csak szeretne. Törekszem a kicsit magasabb kalória és folyadékbevitelre. Illetve a szaporító fejés segített még (mellenként 7-7-5-5-3-3-1-1 perc).

Ajánlani tudom még a facebookon a Szoptatási tanácsadás - kérdezz felelek csoportot, ahol képzett szoptatási tanácsadók igyekeznek segíteni a problémákkal küzdő anyukáknak. Kérdést nem tettem fel ott, viszont rengeteg hasznos információ és profi útmutató található a csoport dokumentumai között.

Én egyelőre úgy látom, az segít, ha nem stresszel az ember rá a témára, és igyekszik megtalálni a neki megfelelő módszert. Például én különféle problémák miatt még mindig bimbóvédővel szoptatok. Elméletileg ez nem jó dolog, mert csökkenti a tejtermelést - viszont nálunk működik, a baba eddig havonta 1 kilót gyarapodott. Próbáltam elhagyni, de aztán megbékéltem vele, hogy nekünk így megy. Szeretném szoptatni a kisfiamat kb. 1 éves koráig, ezért igyekszem megtenni, ami tőlem telik - de aztán alakul, ahogy alakul, próbálom majd kihozni a legjobbat a lehetőségekből. :-)

2022. júl. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk is ez az egyik tápszer, amit adunk a csecsemőknek, a legtöbbjüknek bejön. (Csecsemő osztály, kórház)
2022. júl. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem a 4-6-is hölgy miért lett lepontozva. Nem azt mondta, hogy ne álljon át. Kérdező, szerintem csak te gondolod hogy nincs tejed. Van pisis-kakis pelus a babának? Jó kedvű? Gyarapodik? Ha csak te is azt gondolod este nincs tejed, tudd, hogy az normális. Van tejed, csak ilyenkor kevesebb és zsírosabb tej keletkezik, nem lesz olyan sok mint reggel a szomjoltó vizesebb tej. Ha tovább szeretnél szoptatni, hagyd minél többet szopizni. Ha kételyed van keress fel szoptatási tanácsadót, életmentő tud lenni tényleg. És ha nem akarsz szoptatni, természetesen nyugodtan használj tápszert, előre nem lehet tudni fájni fog-e a pocakja. Sajnos, lehet többet is ki kell próbálnotok majd.
2022. júl. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.
2022. júl. 29. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!