Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miben más a start és a 2-es...

Miben más a start és a 2-es tápszer?

Figyelt kérdés
A kislányom 5 hónapos lesz hó végén, anyatejes, kiegészítésként kell neki napi kb. 60-90 ml tápszer. A születésekor vettük a start tápszert, eddig kitartott egy dobozzal. Azt gondoltam ki is fog féléves koráig, de sajnos már csak egy-két adagnyi van. A 2-es elvileg csak féléves kortól adható, de mégegy doboz startot nem feltétlenül vennék mert biztos nem fogy el egy hónap alatt. Egy doboz 2-esem (Beba Opti Pro) már van itthon. Adhatom ezt, vagy valamiért nem ajánlott egy hónappal korábban? Nagyon összetevőkben nem látok különbséget, csak vitaminokban, ásványi anyagokban.
2022. okt. 21. 12:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Bocsi, de jól értem hogy 1 doboz tapszert használtál 5 hónapon keresztül? Mert 3 hétig lehet felhasználni a bontott tasakot...
2022. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

5 hónapig bontott tasakból még magamnak sem adtam volna, nemhogy a gyerekemnek, remélem valamit félreértettem😨

Egyébként már adhatod a 2-est, ennyi eltérés nem számít

2022. okt. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem gondoltam volna, hogy valaki 5 hónapon keresztül 1 doboz tápszert ad a gyerekének és nem akar venni még egy dobozzal, mert “ki kell dobni.” Én kb 15 fajta tápszert dobtam ki, mire megtaláltuk a megfelelőt.
2022. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Az anyatej összetétele is változik a baba fejlődésével együtt. Egy 6 hónaposnak már más arányban kellenek a tápanyagok, mint egy újszülöttnek. Ebben különbözik, az összetételében, és arányokban.

Furcsa, hogy ezt egy anya nem tudja...

2022. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Pedig jól értitek. Megkérdeztem a védőnőt és a gyerekorvost is, azt mondták egymástól függetlenül, hogy higgyem el, ha száraz, hűvös helyen tartom lezárva a tápszert, semmi baja nem lesz. Mivel nálunk ennyire kevés fogyott eddig, enyhe luxus lett volna (és nem csupán anyagi értelemben) 3 hetente kidobálni, ezért is kértem a védőnőnk és az orvosunk tanácsát (akik nyilván hülyék ehhez, tudom), de igen, értem, hogy emiatt sz*r anya vagyok. :)

És igen, nem akarok azért venni egy dobozzal, hogy a kukában landoljon a háromnegyede, tudom, hogy ezért is sz*r anya vagyok.

Mint anya és mint józan paraszti eszű ember, TUDOM hogy ahogy minden életkorban, élethelyzetben más-más tápanyagra van szüksége az embernek, egy babának is... a kérdés az, hogy lehet-e bármi gond belőle, ha 5 hónaposan kapja már azt, amit 6+ hónaposan lehetne?

De mivel érdemi választ csak egy embertől kaptam, felhívom inkább holnap a gyerekorvost és megkérdezem. :)

Köszönöm ezúton is a válaszokat, többre nincs szükség.

2022. okt. 21. 14:35
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Ha 7x annyi ideig tároltad a tápszert mint ajánlott, akár 7x annyi ideig is adhatod mint ajánlott. Nyilván vicc.

És ha a tárolásról megkérdezted a dokit és a védőnőt, erről miért nem?


Ha vettél volna egy ugyanolyan "friss" tápszert, mint amit 5 hónapon keresztül tároltál, akkor látnád és éreznéd egyébként a különbséget köztük.

2022. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A babám Milumil HA optima start után kapja ugyanennek a tápszernek a 2-esét. Más az összetétele, pl. több benne a vas. Ami látszik rajta, hogy sokkal sűrűbb. Nekünk reflux miatt kellett sűrítőt használni a starthoz, ez pedig kb. olyan sűrű sűrítő nélkül, mint a másik sűrítővel.
2022. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Ugye nem azon a pár ezer forinton akarsz spórolni....?

Ilyen komolyan van???

2022. okt. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Szegény gyerek kajak lejárt tápszert eszik.🙄 Amúgy kétlem, hogy az orvos ezt engedélyezte volna. Mennyibe kerül az a tápszer 1000-2000 támogatással Ft?!! Én nem tudom, mert nem Mo-n élek. Itt 20 euró egy doboz tápszer, de én simán kidobom 3 hét után, pedig én is csak pótolok és nem fogy sok. Nem értem miért kell ilyeneken spórolni.
2022. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A legkevésbé sem érdekel a spórolás a témában, ellenben a pazarlás nagyon is, főleg ha felesleges. Szagoltam már elfelejtett, romlott tápszert a kisfiamnál, ez saját belátásom szerint nem volt az és a kislányomon sem vettem észre, hogy bármi gondja lenne tőle. Nyilván ha nem így lett volna, kidobtam volna, kész, remélem rövidre zárhatjuk.

Kívánom, hogy minden gyereket csak fele olyan sanyarú sorssal áldjon meg az ég, mint az enyémeket. Szegények. :)

2022. okt. 21. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!