Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miben más a start és a 2-es...

Miben más a start és a 2-es tápszer?

Figyelt kérdés
A kislányom 5 hónapos lesz hó végén, anyatejes, kiegészítésként kell neki napi kb. 60-90 ml tápszer. A születésekor vettük a start tápszert, eddig kitartott egy dobozzal. Azt gondoltam ki is fog féléves koráig, de sajnos már csak egy-két adagnyi van. A 2-es elvileg csak féléves kortól adható, de mégegy doboz startot nem feltétlenül vennék mert biztos nem fogy el egy hónap alatt. Egy doboz 2-esem (Beba Opti Pro) már van itthon. Adhatom ezt, vagy valamiért nem ajánlott egy hónappal korábban? Nagyon összetevőkben nem látok különbséget, csak vitaminokban, ásványi anyagokban.
2022. okt. 21. 12:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%
A tápszerek előflórát tartalmaznak, ami romlandó.
2022. okt. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
79%
Fúj! Amúgy a gyerekorvos meg a védőnő biztos jobban tudja,meddig jó, míg a tápszer kifejlesztője.. fuuu, hát ez nem semmi .. szegény gyerek 🤦🏻‍♀️
2022. okt. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló a két tápszer összetétele, nekem a gyerekorvos és a védőnő is azt mondták, nyugodtan adhatom neki tovább a startot. Végül 2-est adtam neki 6 hós kora után mert az valamivel még olcsóbb is volt, de ha néha láttam a kerületi csoportban bontatlan startot jó áron/ingyen, akkor azt kapta. Mondjuk nálunk fénykorában 3 nap alatt elfogyott egy doboz.
2022. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekünk nem vált be, ha előbb adtam Neki a tápszert, mint elérte volna a korát. Tehát 8 hónaposan kipróbáltuk a 9 hónaposnak való tápszert és fájt tőle a hasa nagyon. Először nem volt gond, de a 3-4. éjszaka katasztrófa volt szegénynek! Azóta kivárom az idejét inkább!


Végül hogy döntöttél?

2022. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Beszéltem a gyerekorvossal, javasolta, hogy vegyünk Prosyneot, az nagyon hasonló az eddig adotthoz, de kisebb kiszerelés. Azt mondta elképzelhető, hogy a nagyobbaknak való tápszer székrekedést, pocakfájást okozHAT, de rámbízza, ha szeretnék próbálkozni. Baba függő, tápanyagában nem lenne gond, ha már azt kapná. Nem hiányzik a pocakfájás, úgyhogy elfogadtam a javaslatát természetesen.
2022. nov. 3. 10:03
 16/16 anonim ***** válasza:

Jobb a kisebb kiszerelés, legalább nem veszik itt fejed az ősanyák! 😅


Viccet félretéve! Szerintem sem jó kísérletezgetni. Sajnos még nem tudja megmondani, mit érez, ha megeszi. Nekünk szörnyű volt a szenvedését látni...😱


A legjobb döntést hoztad! További szép napot! 🙂☺️

2022. nov. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!