Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Vajon miért utasítja el a...

Vajon miért utasítja el a tápszert?

Figyelt kérdés

3-4 hete kezdődött,hogy a 4 hónapos kislányom (1hét múlva 5 hónapos) elkezdte visszautasítani a tápszert. Először mindig csak egy kicsit, bár volt egy nap, amikor szó szerint semmit nem evett. Akkor megvizsgálta orvos, semmi baja nem volt, szimplán nem akart enni, ez másnapra elmúlt. Már aznap mondta a doki,hogy el kellene kezdeni hozzátáplálni, de nem akartam, főleg, hogy másnapra elmúlt a evési sztrájk.

Most viszont 3-4 napja megint kevesebbet kezdett enni, tegnap már ott tartottunk, hogy minden evésnél sírt, most reggel is tiszta panaszos hangon kezdte "mondani" a magáét, amint közelítettem az üveggel felé.

Amúgy éhes,mert eszi a kezét is a megszokott időpontokban, illetve most is hallottam, hogy szabályosan korgott a gyomra...

Csak a vizet fogadja el, szóval legalább van benne folyadék.

Ma már kínomban elkezdem a kóstoltatást, de nyilván, akkor sem mehet az, hogy tápszert nem eszik.

Mi lehet a gond? Speciális tápszert kap, szóval az sem megoldás, hogy hirtelen váltok másra, főleg, hogy ez a 4.fajta, és 2 hónapig semmi gond nem volt vele, most meg megy a kínlódás.


2022. okt. 23. 06:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet már kevés neki ez a tápszer. Ilyenkor már fejlettebb az ízérzékelésük is, az is lehet most már nem ízlik neki.
2022. okt. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Minden etetésnél ugyanannyira elutasító? Ha hullámokban jön rá, akkor lehet a fogzás áll a háttérben, akkor néhány babának rosszabb az étvágya.

De az is lehet, hogy tényleg már nem ízlik neki az a tápszer.

A lányom egyébként akkor utasítja el a tápszert és mindenféle ételt (6honapos) amikor kakálni készül :D.

Milyen tápszert kap? Ha hasfájás ellenit, akkor lehet már "kinőtte" a pocakfájást a 2 hónap alatt és meg lehet próbálni másikat.

2022. okt. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
En is a fogzast mondanam, vagy faj a torka.
2022. okt. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez van. Én félálomba etetem őt, de van amikor simán megeszi az egész üveget. Van amikor kenek az ínyére dologélt és akkor eszik, én ezért a fogzásra tippelek.
2022. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!