Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nem akar tápszert enni?

Miért nem akar tápszert enni?

Figyelt kérdés

A 7 hónapos babám kb 2 hónapja elkezdte, hogy egyre kevesebb, és kevesebb tápszert eszik. Először csak ébren csinálta azt, hogy 120-140 millinél nem evett többet. Éjszaka még kétszer eszik, és eddig álmában legalább meg tudtam etetni normálisabb mennyiséggel, kb 170-180 ml-vel. Sőt volt, hogy 200 is lement.

Most ott tartunk, hogy álmában szépen elkezd enni, majd pontban miután 120 ml-t megevett, elkezd csapkodni, sírni, még mielőtt egyáltalán kinyitná a szemét.

Eléggé el vagyok keseredve, mert úgy érzem visszafelé fejlődik az evésben. Nemhogy kevesebbszer kezdene enni, inkább többször, és már a napi össz mennyiségek is egyre kevesebbek.

Voltunk már gasztroenterológusnál is, az egyik legjobbnál, de érdemben nem segített, se ő, se más.

Közben természetesen megy a hozzátáplálás,de azzal is bajok vannak, mert akármit csinálok, mindentől székrekedése van. Mondjuk nem is csodálom, mert bár iszik vizet, nyilván nem akkora mennyiségben, mint ami fedezni tudná a kieső tápszer mennyiséget.

Szerintetek mi lehet a baj? Tényleg a fogzás miatt van? Nem tudom elképzelni, mert ugyanolyan cumiból a vizet simán megissza.


2023. jan. 10. 02:56
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Ja még annyi, hogy kaptam javaslatot máshonnan,hogy adjak tejpépet,mert azt nagyon szereti kb minden baba, de én nem adhatok, mert 2 hónapos korában reflux miatt Milumil Pepti lett felírva gasztrós doki által, az meg félig meddig tejmentes.

Egyáltalán mikor kaphat tejes dolgot? Senki nem mondta, hogy tejérzékeny lenne, mégis a tápszer fajta miatt úgy kezelik, hogy akkor nem ehet semmi tejeset.

2023. jan. 10. 03:23
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Sinlacot ehet az tejmentes. Olyan mint a tejpép, tápszerbe is lehet rakni kicsit hogy sűrítse meg laktatóbb legyen. De egyébként fogzás miatt valoban elofordul hogy kevesebbet esznek.
2023. jan. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard szegény gyereket felhizlalni. Hidd el, ő tudja, mennyire van szüksége. Ha a doki egészségesnek találja, akkor ne akard tömni mint egy libát, vagy hizlalni, mint egy disznót.

Székrekedés miatt pedig adj több gyümölcsöt, pl reszelt almát. Banánt ne, mert az mégjobban megfogja. A krumplit pedig felejtsd el, nem csoda, ha székrekedése van.

Mekkora súllyal született, és most mekkora súlyú?

2023. jan. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos babának nem biztos, hogy kétszer kellene ennie éjjel, főleg, ha ő maga fel sem ébred, csak álmában tömöd a szájába a cumisüveget.
2023. jan. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Miért támadtok le rögtön, hogy én tömöm? Eszembe nem jutna felébreszteni, én lennék a legboldogabb,ha átaludná az éjszakát.

Ő jelzi kétszer magától, és valóban enni akar, próbáltam már, hogy biztos csak szomjas, vagy csak ölelés kell,de nem. Sosem kezdte azzal, hogy sír éjjel, ha éhes, hanem ezerrel cuppog hangosan, és nyűglődik, félálomban vergődik, majd utána sír, ha nem ébredek időben. Nem egyszer lehet hallani, hogy korog a gyomra is.


Egyébként egy darabig adtam a Sinlacot, de attól is borzasztó székrekedése volt. Ugyanúgy azoktól a bébiételektől is, amiket rizsliszttel vagy rizskeményítôvel sűrítenek.

2023. jan. 10. 06:25
 6/20 A kérdező kommentje:

Amúgy 3700g-mal született, decemberben 8200 körül volt a súlya. Mióta tiltakozik, azóta nem is úgy nő a súlya,ahogy a doki, és a védőnő elvárná. Pedig amúgy jó súlyban van.

Nem akarom én tömni, dehogy akarom. Csak sokszor látszik rajta, hogy éhes, de valamiért nem tud enni.

2023. jan. 10. 06:35
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a cumifej kicsi? Lehet, hogy elfárad, mire megenné, és inkább hagyja a csudába. A fiam is csinálta egy ideig. Aztán váltottunk 3-mas fejre, abból nagyon jött, azt nem szerette. Így vissza a 2-esre. Azóta normálisan eszik.
2023. jan. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elhinni, hogy a 7 hónapos, 8200g-os babára a védőnő vagy a doki azt mondja, hogy nem fejlődik rendesen.

Ha mégis, akkor sürgősen keress másik orvost, mert a babád nem Jancsi és Juliska a meséből, akit fel kell hizlalni. A babád pont annyit eszik valószinűleg, amennyire szüksége van.

2023. jan. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

De én nem értelek, ott van a cumisüvegben a tápszer, szerinted a gyerek nem tudja eldönteni, mikor elég?


Nem kell előírásszerűen többet és többet ennie, ahogy nő. Lesz majd, amikor ennyit sem akar enni. Ez ilyen.


Ha éhes lenne, enne, nem tudom, hogy "látszik rajta", de egy ekkora baba már nem csak azért hisztis-nyűgös, mert éhes, hanem mindenért.


Ha 5 kilós csontváz gyereked lenne, megérteném, hogy így rástresszelsz, de basszus, 7 hónaposan lassan a 9 kilót üti, ez inkább sok, mint kevés. Az én fiam 1,5 éves múlt és most kereken 10 kiló a 88 centijéhez, és pont arányos, nem vékony, a szomszéd gyereke is hasonló méretű, mint az enyém.


Nem kell havonta fél kilót híznia a gyereknek, nem kell folyton ennie, pláne, ha már hozzá is táplálsz. A védőnőt meg a gyerekorvost le kell sz*rni, nekik csak disznó gyerek megfelelő, nálunk mindenkit, de szószerint mindenkit cseszeget a védőnő, hogy keveset hízik a gyerek, azt is, aki másfészer annyit nyom, mint az enyém.


Ne legyetek màr ilyen görcsösek.Egy 7 hónapos el tudja dönteni, mikor elég.

2023. jan. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megpróbálunk nem idegeskedni rajta, csak nyilván nehéz, ha cseszegetnek.

Egyáltalán nem látszik rajta a 8 kiló, mert inkább csak hosszra nő folyamatosan, már 74 centi.

Persze erre meg megkaptam a védőnőtől, hogy sok, mert a 10 hónapos babák ilyen hosszúak. Csak nem tudom mit kellene tennem? Levágni belőle, hogy rövidebb legyen? Érthetetlen.

Kérdeztem tőle azt is, hogy mennyit kellene ennie egy nap összesen, erre a sablon választ adta, amit én is ismerek, hogy testsúlykg*150. Mondtam neki, hogy annyit nem eszik, erre jött az, hogy baj....

2023. jan. 10. 07:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!