Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tudnátok nekem segíteni? A...

Ksz0101 kérdése:

Tudnátok nekem segíteni? A kisfiam 8 hetes 100% tápszeres baba. Anyatej sajnos nincs, és nem is volt.

Figyelt kérdés

3 hete, orvos ajánlására tápszert váltottunk,amitől azóta székrekedése van.

Tulajdoképpen sikerül neki kakilni, van, hogy napi négyszer is. A probléma az, hogy kizárólag masszázs és torna mellett. Ekkor viszont apró, kemény bogyók jönnek belőle, mint a kavicsok.

Az orvos írt fel cseppeket (BioGaia) a problémánkra, de sajnos nem használ. Kamilla teára allergiás lett.


Ezt elfelejtettem leírni az elején, hogy jelenleg a Töpfer kecsketej alapú tápszert eszi.


2023. febr. 22. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Kislányomnak a Gripe Water lazított a székletén.
2023. febr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellett tápszert váltani? Szerintem új tápszer kellene. Nehéz jót találni.
2023. febr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A régi tápszert miért váltottátok le? Csak az orvos ajánlása miatt, vagy volt egyéb oka is? Amellett normális volt a széklete?

Én vagy visszaváltanék a régi tápszerre, vagy keresnék egy újat, de ezt így nem adnám neki.

A BioGaia jó, kell is a tápszeres babáknak, de még az anyatejeseknek sem szokott ártani, viszont a székrekedést nem feltétlenül oldja meg, csak segít a pocak baktériumflóráját egyensúlyban tartani.

2023. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A régi tápszert adtuk neki születése óta. Nem is volt vele semmi probléma. A széklete is rendben volt tőle.

Majd egyik pillantról a másik nem kellett neki. Hiába próbáltuk, egyszerűen nem akarta megenni. Az orvosunk azt mondta, hogy biztos megunta.

Ő ajánlotta a kecsketejes tápszert, mert ez hasonlít leginkább az anyatejre.

Az doki azt mondja, hogy adjunk neki időt. Nagyon pici még. Hozzá kell szoknia,a lényeg, hogy van kaka. Addig masszírozzuk, tornáztassuk.

2023. febr. 22. 09:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Adnék neki akkor másik tápszert. Nem allergiás a tejre, kaphat bármilyen sima tejalapu tápszert. A doki túlságosan vonzódik a kecsketejes elkepzelesehez.
2023. febr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!