Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kislányom csak éjszaka hajland...

Kislányom csak éjszaka hajlandó enni!?

Figyelt kérdés

9 hónapos kislányommal 5 hónaposan kezdek a hozzátáplálást. Jól haladtunk, amit szeretett abból megevett 200 grammot is (igaz csak pár dolog jött be neki). Szinte 3 étkezést ki is váltottunk, mertt napközben nem akart tápszert enni. de pár hete napközben már semmijen ételt nem akar megenni, tegnaptól már a kanál látványától is rosszul van. Éjszaka viszont 3szor 4szer kel és megeszik egy adag tápszert. Mit tudok tenni? Mitől lett ez így? Foga nincs és nem is jön, az orvos is megerősítette ezt.

Segítsetek senki se mond semmit.

így néz ki a napunk:

20.00 fürdés, majd 200 ml tápszer

01.30 körül 200 ml tápszer

04.00 200 ml tápszer

7.00 eszik kb. 50 ml tápszert.

Napközben alvás előtt kétszer nagyon minimális mennyiségű tápszert eszik, rendes ételt amikor kínálom egy két kanállal.



2023. máj. 31. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom hogy van az ajánlás, de magam kárából tanulva, éjszaka nem etetném. Az éjszaka alvásra való, már nem újszülött, hogy nem bírja ki. Teljesen felborul így a napi ritmus, éjjel habzsi dőzsi, 2-3 éves lesz mire elhagyja az éjszakai ébredéseket, te meg kimerülsz.
2023. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit csináljak éhes, ha vissza altatom 10 percenként sír, mert enni akár.
2023. máj. 31. 10:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig egyértelmű fogzás lehet a háttérben. Nem tolja el a kezed és sír esetleg ha a szája felé közelítessz?

Gyerekem is ezt csinálta, nála sem látszott, hogy jön a foga, de mégisjött. Ne eröltesd a kanalas pürés dolgokat most pár napig, hétig, mert csak felhúzza magát miatta (nálunk 2 hét szenvedés volt)

Tudom tanácsolni a BLW-hez hasonló ínyével szétnyomható egybe ételeket ilyenkor (édesburgonya, banán, avokádó, párolt bármi amit szeret).

Azért eszik éjjel, mert álmosan kikapcsol náluk az elutasító reflex és nincs inger sem ami megzavarná. Mi is ezzel küzdöttünk. Ha éjjel hàt éjjel.

Most bújt ki még 2 fog, pár napja újra rendesen eszik.

Szintén tápszeres baba.

Amúgy életkori sajátossag is, hogy nappal amnyira elvannak a kis világukban, hogy nem akarnak enni, ilyenkor éjszaka pótolnak.

Nálunk a pohárból itatás/ fecskendőzés vált be, így ivott vmennyi tápit napközben és éjjel nem volt brutál éhes. Napközben meg kb üldöztem a cumisüveggel, de csak a nappali altatások alatt fogadta el simán.

2023. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogzással hogy áll? Az is okoz elutasítást.

Nehogy elhagyd az éjszakai etetést. Ha igényli, akkor adni kell neki.

2023. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

1-es vagyok. Én adtam neki enni, mert sírt. Nyilván a foga volt, és mint ilyen, nem éhes volt csak jól esett neki h van ami eltereli a figyelmet arról h fáj. Na jól meg is szívtam, hozzászokott h éjjel eszik, kelünk, mozgás van.

Már másképp csinálnám. Ha amúgy se alszunk, legalább ne szokja meg h eszik, mert később is felkelt hogy menjünk le enni. Nagyon nehéz volt erről leszoktatni

2023. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Próbálj meg nappal éjszakához hasonló körülményeket csinálni. Pl sötétet és csendet. Nyilván alszik napközben, próbálj neki tápszert adni elalvás előtt vagy félálomban. Egy éjszaka 400ml tápszer nem jó ötlet. Így nyilván nem éhes napközben
2023. máj. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most beszéltem az orvossal megyünk kivizsgálásra, nem a fogzás áll a háttérben.
2023. jún. 1. 09:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Jobb ha megnézik. Simán lehet vmi gyulladása ami miatt nehezebb az evés neki/ vagy fáj neki nappal, így csak akkor hajlandó enni mikor kikapcsol az akaratereje.

Gyermekem fogzàskor csinálta mert fájt neki, de nálatok simán lehet torok/fülgyulladás bármi gyulladás fájdalom, ami valójában az elutasitásra sarkalja.

Amúgy vasat néztek nàla? Annak hiánya okozhat étvágytalanságot.

2023. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!