Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyi idő alatt derül ki,...

Mennyi idő alatt derül ki, hogy jó e a tápszer a babának?

Figyelt kérdés

5 hetes babám 100% tápszeres 2 hetes kora óta, addig vegyesen táplálkozott anyatej+tápszer. Minden nap volt széklete.

Orvosi javaslatra Beba Supreme pro Ha1-et kapja. Viszont a kakija nincs rendben 3 hete, mióta csak tápszert kap. Először székrekedése volt tőle 1-2 nap alatt helyre állt, normál krémes állagú már a széklete. Viszont a mai napig nem tud magától kakilni csak szélcső segítségével. Sajnos muszáj használni, mert 3-4 nap is eltelne széklet nélkül, ha nem használnám a szélcsövet. Erőlködik, próbálkozik a kakival, de nem sikerül, így ilyenkor segítek neki.

Lehet hogy tápszert kéne váltani?



2023. júl. 12. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Anyatej nem jatszik? Laktacios tanacsado segitsegevel meg fel tudnad tornazni a tej mennyiseget. Amugy 2-3 het mire kiderul hogy jo-e nekunk kerek 2 het volt, ha elotte levaltom nem derult volna ki hogy jo-e, de a szekrekedes sajnos sok tapszernel lehet, en ezert nem cserelnem le. Nekem a kislanyom kb 3 hos koraig csak! szelcsovel tudott kakilni, aztan most mikor a 2-esre kellett valtani plusz a hozzataplalas miatt is szekrekedeses volt megint kellett 1 honapig. De szeretnem hangsulyozni hogy TUD kakilni magatol, nem szokik hozza, ha ki tudna nyomni kinyomna, de nem tudja, segits neki nyugodtan aztan ne aggodj nem marad ez mindig igy.


Amugy annyira kivancsi vagyok, hogy van olyan aki ismer olyan babat akit szelcsoveztek es utana nem tudott magatol kakilni? Szoval van olyan ovodas akit szelcsovezni kell? Vagy honnan jon ez a hulyeseg?

2023. júl. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos attól tartok én is, hogy a váltás még nem feltétlenül oldaná meg a problémát. Van akinek a 4.-5. féle válik be.

Én orvost kérdeztem a szélcsőről, azt mondta nyugodtan használjam nem szokik hozzá.

Az utolsó kérdésedre válaszolva nálunk van a családban olyan kisfiú, aki most megy óvodába és még mindig nehezen kakil magától, mai napig szélcsövezik, ha muszáj, már baba kora óta. Viszont nem biztos, hogy, azért nem tud kakilni, mert használtak nála szélcsövet.

2023. júl. 12. 08:42
 3/5 anonim ***** válasza:
3nap alatt látszik,jó e mi is valtottunk erről mert szorulqst hasfajast es puffadást okozott, még ugyis hogy mellette a 3. Hónapig 60%ban anyatejes volt aztan elapadt sajnos egy migren miatt, de mindenesetre a tapszer csere jót tett meg a Biogaia csepp
2023. júl. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Váltsatok! Ennyi idő elég volt ahhoz, hogy lásd valami nem oké. A legegyszerűbb a tápszerváltással próbálkozni. Ha sokadik kísérlet sem jön be, akkor lehet felkeresnék egy gasztrost.
2023. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Amugy a tapszervaltas is ugyan olyan veszelyes mint a szelcsovezes, mert a kis szervezetenek folyton meg kell szokni egy ujdonsagot hogy hogyan emessze meg. Ha mar ez ugy ahogy beallt, nem valtanek.
2023. júl. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!