Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A laktóz a gond vagy a tejfehé...

Anyuci32 kérdése:

A laktóz a gond vagy a tejfehérje?

Figyelt kérdés

Babám 2 hónapos. Puffadt és fájt a hasa. A doki a Comfort Laktáz cseppet írta fel + Espumisant. Rendbe is jött most viszont 5 napja változott megint a helyzet. Reggel szilárd széklet, aztán napközben 5-6× hasmenés, elképesztő gázmennyiség, hangos bélmozgások, bukás jelentkezett. Nem tudom hová tenni ezt a változást. A védőnő nem tudott értelmes választ adni, az orvos meg beteg és jelenleg nem rendel. Tegnap vettem neki laktózmentes tápszert de most még olyan mintha nyugtalan lenne. Nem tud aludni napközbeni, felsír aztán próbál visszaaludni viszont nem megy a hasa, nem pukizik. Nem tudom jót tettem-e ezzel a laktózmentes tápszerrel vagy nem kéne magánakciókba kezdenem.

Valakinek tapasztalat ebben a témában?



2023. okt. 18. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha a laktózmentes tápszer nem HA, akkor kockázatos volt nagyon, van olyan LM tápszer, ami nem HA.

Egyébként nem lehet tudni. Nálunk fixen az 1 éves tejterhelésnél derült ki, hogy mindkettő. Laktózos tejjel volt a terhelés de azonnal hasfájás és hasmenés. 2 héttel később laktózmentes tejterhelés aztán nem volt hirtelen egyik sem, csak 1 héttel később ekcéma, meg addigra a puffadás is visszajött. Tápszerból van amelyik mindkét bajra jó, a fiamnak az vált be (Pregomin) - emiatt se tudtuk hirtelen melyik a gond, mert korábban másik laktózmenteset nem kapott. De az viszont feltűnt, hogy laktáz csepp segített, csak nem eleget.


De ezek alapján sajnos tényleg nem lehet tudni ezekkel van-e a baj, vagy hogy pontosan melyik.

2023. okt. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Nem egyszerű a helyzet.:(
2023. okt. 18. 21:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs helyettes a beteg orvos helyett? Valaki biztosan tud segíteni a rendelőben, ha odatelefonálsz majd elviszed.
2023. okt. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!