Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszert szobahőmérsékleten adni?

Tápszert szobahőmérsékleten adni?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy elvileg nem muszáj felmelegíteni ha szobahőmérsékletű vízzel csináljuk, nem pedig frissen forralt-lehűtöttből. Csinálta már valaki így? Nem volt gond? Nagyon sír a babám (elfárad benne és utána bealszik 10 percre), még félig jóllakottság után is ha nincs rögtön kész, de szoptatás alatt nem tudom megcsinálni. Kevés a tejem, kiegészítésnek adom szopi után.

5 hetes a babó.



2012. júl. 16. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha elfogadja. Az enyém kiköpte, ha nem volt pont testmeleg, vagyis ugyanolyan meleg, mint az anyatej.
2012. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem elfogadja, simán becuppantja, csak aggódom, hogy jó-e így? Persze frissen keverem össze, azt az egy percet kibírja, csak a melegítés tart 5-10 percig, az alatt ordít nagyon...
2012. júl. 16. 16:32
 3/11 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha szopi előtt felmelegítenéd megfelelő hőmérsékletűre a vizet, de a tápot csak akkor raknád bele, ha már végzett a cicizéssel? Így csak a kimérést és az összekeverést kellene kivárnia.
2012. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amikor nem tudtam forralni-hűteni Babavizet melegítettem a mikróba langyira, és úgy készítettem el a tápit. Ugyan úgy itta. Még hidegen is megitta.
2012. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gabszem ***** válasza:
szerintem azért nem jó ,mert a tápszer zsíros és szerintem elcsaphatja a hasát vele ha hideg.
2012. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ennek a szobahőmérsékletű dolognak csak egy hátulütője van, hogy nem oldódik fel a tápi...illetve igen, "hidegen" nemigazán jó annak a babának...

Kérdező! Tudom miről írsz, mert az enyém is ordít a tápiért, de akkor inkább ordítson egy kicsit, viszont kapjon "finom" tápit, és ez főleg kell, ha még ilyen picike, vigyázni kell a kis emésztő rendszerével!

2012. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Változó, hogy mennyit kell adnom, mert nem ugyanannyikat szopizik-van,hogy 30 ml elég pluszba, van hogy a szopi mellé még 90-et is kell adnom.

De a mikróban langyított vizet megpróbálom, legfeljebb kiöntöm ami nem kell. Ez jó ötlet köszönöm! :)

Amúgy nem fájt utána a hasa, ugyanúgy nyugodtan szundizott.

2012. júl. 16. 17:01
 8/11 A kérdező kommentje:

Beba pro start tápit kap, de jól feloldódik szobahős vízben is.

De a mikrós megoldást kipróbálom! Csak azt olvastam, hogy összekevertet nem lehet csak vízfürdőben, mert egyenetlenül melegedne.

Az ordítás miatt meg elhúzódik az etetés 1,5 órára is... Annyira ébreszthetetlen, ha kimerül benne.


Köszönöm mindenkinek!

2012. júl. 16. 17:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha rendesen keveredik és szívesen megissza, akkor nem baj, ha szobahőmérsékletű a táp, nem lesz tőle semmi baja. Sokan még a maradékot is odaadják egy óra múlva.

Egyébként nálunk is hasonló volt a helyzet, nagyon kérte szopizás után a pótlást, de néhány hét után megszokta, hogy szopi után kicsit várnia kell, és már csak akkor sírdogált, ha tényleg nagyon lassú voltam :)

2012. júl. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nemsokára 4 hónapos lesz a babám, és most kellett az anyatej mellé még tápszert adnom napi 2-szer. Én úgy oldom meg, hogy mielőtt elkezdek szopiztatni felforralom a vizet, és kiöntök belőle kb. 100 ml-t. Ez pont kb. 40 fokra hűl ki miközben szopiztatok. Szopi után attól függően, hogy mennyit evett (mert nekem is néha 40 néha 60-at kell adnom még pluszban), összekeverem neki a tápszert, gyorsan összerázom, és már adom is neki.
2012. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!